Ing.Mária Urlandová, Riaditeľka / CEO

Je na čele televíznej stanice, zodpovedná za tvorbu programovej stratégie, predaj reklamného času, cenovú politiku televíznej stanice a finančné zabezpečenie vlastnej televíznej tvorby. Riadi propagáciu televíznej spoločnosti na verejnosti, ako aj plánovanie imidžu. V kompetencii má strategické projekty, výber spolupracovníkov a obchodných partnerov.

Je konateľkou a spoluzakladateľkou metropolitnej televízie hlavného mesta TV Bratislava.

Vyštudovala Elektrotechnickú fakultu SVŠT, odbor Elektroenergetika, špecializácia: Svetelná technika a po jej ukončení vyštudovala Národohospodársku fakultu VŠE v Bratislave, odbor Financie a mena. Prakticky celý svoj profesionálny život pracuje v oblasti televíznej tvorby.

V roku 1994 ešte ako študentka VŠE spolu s kolegom Ing.Silvestrom Ernekom, založila produkčnú TV spoločnosť Viva Studio. Bola to jedna z prvých spoločností svojho druhu, vo sfére filmu, reklamy a televíznej tvorby.

V roku 2007, po rokoch skúseností pri výrobe programov a dabingu pre rôzne slovenské a zahraničné televízne stanice, prišiel vhodný čas a výzva – založiť celobratislavskú, metropolitnú televíziu. 

Mária Urlandová je aj predsedníčka združenia Asociácia regionálnych televízií - RegionTVnet, ktorý má za úlohu propagovať a vytvárať podmienky pre rozvoj regionálneho televízneho vysielania na Slovensku.

Kontakt: urlandova@tvba.sk

Je šťastím mať prácu, ktorá je aj koníčkom. Počas štúdií od ZŠ po VŠ som bola redaktorka a výtvarníčka. Témy mojich diplomových prác boli zamerané na televíziu: "Osvetľovacie systémy v divadle, filme a v televízií a svetlo ako dramatický činiteľ na scéne" a o niekoľko rokov: "Financovanie verejnoprávnej a súkromnej celoplošnej televízie."  Moja práca je pestrá a to ma baví. Mám rada kreatívnu prácu a ľudí okolo seba.

Ďalšie foto:

 
 
 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 1/5 >> nasledujúci


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM