logo
Nákupný košík

HLAVNÉ MENU
O Nás / Reklama / Blog / Kontakt

Prečo ľudia sledujú TVBA

 

Dôvera ľudí v platformy sociálnych médií klesá a šírenie falošných správ a dezinformácií rastie online.
Z toho dôvodu úroveň dôveryhodnosti pre verejné služby, najmä v televízie, sa zvyšuje, pretože  sú zdrojom nezávislých informácií a diskusií.

 

1. Regionálne informácie sú na prvom mieste. Sme blízko k ľuďom.

Čím je pre obyvateľa udalosť bližšia, tým je pre neho zaujímavejšia. Regionálna televízia plní jedinečnú, nezastupiteľnú úlohu - informovať o dianí v najbližšom okolí. Osobný vzťah a blízkosť k trhu ju robia výnimočnou.

Nenapodobňujeme národné média - netreba nás porovnávať. Vieme že naše miesto je v bezprostrednej blízkosti príbytkov obyvateľov Bratislavy a v tomto smere prispôsobujeme program. Prvoplánový bulvár prenechávame iným. My sami sme si vybrali, že chceme byť iní – dôvernejší.

 

2. Sme službou verejnosti.

Plníme úlohu verejnej služby v lokálnych podmienkach.
V národných podmienkach každý platí koncesionárske poplatky. Na rozdiel od iných krajín, kde ide časť koncesionárskych poplatkov regionálnemu vysielaniu, my takúto vymoženosť nemáme.
Z reklamy sa nedokážeme uživiť ani my, ani iná podobná televízia na svete, kvôli nebulvárnemu obsahu.

Poskytujeme službu, ktorú vám celoplošná televízia nedokáže poskytnúť. Tá nemôže ísť do detailov v každej lokalite.
Potrebujeme aj naďalej vašu vernosť a sledovanosť, aby sme obhájili svoju opodstatnenosť.


Regionálne televízie zachytávajú všetky oblasti spoločenského života, pokrývajú záujmy a potreby obyvateľov na území, pre ktoré vysielajú.
Lokálna a regionálna televízia je médium, ktoré si už dávno našlo svoje miesto na televíznom trhu. Predpokladá sa, že vzhľadom na zahraničné a domáce skúsenosti bude význam lokálnych televíznych staníc ďalej narastať.

 

3. Pestujeme regionálnu identitu a máme integračnú funkciu.

Väčšina televíznych divákov sa síce zaujíma o spravodajstvo z celého sveta a udalosti z celosvetových centier, no čoraz viac reagujú na problémy lokálneho charakteru zo svojho najbližšieho okolia. Práve v tomto smere zohráva dôležitú úlohu regionálna televízia.
Svojim vysielaním sa orientujeme na špecifické oblasti, typické pre obyvateľov hlavného mesta, komunálnu politiku, dopravu, výstavbu, životné prostredie, kultúru, umenie a voľnočasové aktivity.

 

4. Analyzujeme, hľadáme riešenia, venujeme sa veciam detailnejšie ako národné médiá.

Vysielame to čo vás zaujíma, čo sa vás bezprostredne dotýka. Časť obyvateľov si zvyklo sledovať aj zastupiteľstvá. Tak ako ľudia pozerajú reality show v komerčnej televízií, aj mestské zastupiteľstvo je istý druh reality show v tom pravom slova zmysle – ukazuje realitu.
Za 10 rokov našej činnosti sa najsledovanejšími stali diskusné relácie, kde kvalifikovaným spôsobom hľadáme riešenia na aktuálne témy. Sú originálne, ostatné médiá také neponúkajú, pomáhame budovať občiansku spoločnosť,

 

5. Pomáhame vám meniť svet k lepšiemu.

Lokálne vysielanie pôsobí aj ako významný prostriedok, ktorý umožňuje občanom, aby sa aj oni podieľali na rozhodovaní o miestnych záležitostiach. Kto má rad svoje mesto, zaujíma sa aj o veci verejné a to prispieva ku demokracii. Hovorí sa, že najskôr si treba upratať pred svojim prahom, takže meniť svet k lepšiemu sa začína na miestnej úrovni.

 

6. Neklameme, to si viete ľahko overiť - stačí sa pozrieť z okna.

Na internete a sociálnych sieťach sa môže klamať a zavádzať, zákony nemajú taký dosah. To si môže dovoliť aj "internetová TV" a TV poskytujúca video na požiadanie (napr. "televízie" printových médií). Ale klasická televízia s licenciou na vysielanie si to nemôže dovoliť. Objektívnosť a vyváženosť informácií, ktoré vysielame, sú navyše kontrolované aj Radou pre vysielanie a retransmisiu.

Podľa prieskumov zo zahraničia regionálna televízia je pre ľudí dôveryhodná, má vysokú mienkotvornú funkciu a nadpriemerne verné publikum.

 

7. Každý deň prinášame originálny program

TV Bratislava je najväčšia regionálna TV na Slovensku: veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom vlastnej výroby a pestrosťou programu a jediná metropolitná televízia pre  hlavné mesto a okolie.
Užitočné, aktuálne a neopozerané informácie prinášame každý deň.
Denne zostavujeme nový program, nepatríme medzi tie, čo vysielajú v slučke ten istý program celý týždeň. Vyrábame 2500 minút programu mesačne, to je číslo porovnateľné s produkciou niektorých národných kanálov. Nikto doteraz nevenoval Bratislave toľko vysielacieho času ako TV Bratislava.
Vždy sa oplatí zapnúť si televízor, alebo navštíviť archív na webe.

 

8. Sme nielen klasická TV, ale aj online stream cez internet a Vod.

Máme široké pokrytie signálom po celom Slovensku, ale tí, ktorí sa odklonili od klasického pozerania, sledujú televíziu na internete. internetu. Denne aktualizujeme archív videí, uverejňujeme na stránke informácie na čítanie a prevádzkujeme aj internetové noviny.
Nepretržite možno sledovať online vysielanie.


 

9. Záujem o regionálne vysielanie rastie, pretože je užitočné.

Nevieme si predstaviť stav, že by človek sa mal prestať zaujímať o svoje okolie.
Človek si pozrie zahraničné správy – vojny, terorizmus, katastrofy, pozrie si národné správy – vysoká politika, nevyriešené kauzy a rýchlokvasené celebrity. Môže sa cítiť bezmocný, lebo na veci nemá vplyv. Informácie z regionálneho média sú mu užitočné, lebo občan s tým môže niečo urobiť – zájsť za svojim poslancom alebo starostom a povedať mu do očí, čo si o nich myslí.

Regionálne televízne vysielanie má u nás, ako aj v Európe, rastúcu tendenciu a v mestskej spoločnosti zohráva dôležitú komunikačnú úlohu. 

 

10. Naši diváci sú zodpovední ľudia a majú radi svoje mesto a krajinu.

Našich divákov zaujíma, čo sa deje v susednom dvore, pred svojimi dverami. Miesto riešenia svetových problémov, ktoré aj tak nevyriešia, sa zaujímajú o drobné zmeny, myslia zodpovedne na seba a budúcnosť svojich potomkov.
A tiež sú patrioti, za čo im patrí vďaka: miesto podpory globálnych sietí, podporujú svoju, miestnu TV Bratislava :-)


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam