logo
Nákupný košík

HLAVNÉ MENU
O Nás / Reklama / Blog / Kontakt

 

 

 


Prečo ľudia sledujú TVBA

Dôvera ľudí v platformy sociálnych médií klesá a šírenie falošných správ a dezinformácií rastie online. Z toho dôvodu úroveň dôveryhodnosti pre verejné služby, najmä v televízie, sa zvyšuje, pretože  sú zdrojom nezávislých informácií a diskusií.

1. Regionálne informácie sú na prvom mieste. Sme blízko k ľuďom.

Čím je pre obyvateľa udalosť bližšia, tým je pre neho zaujímavejšia. Regionálna televízia plní jedinečnú, nezastupiteľnú úlohu - informovať o dianí v najbližšom okolí. Osobný vzťah a blízkosť k trhu ju robia výnimočnou.
Nenapodobňujeme národné média - netreba nás porovnávať. Vieme že naše miesto je v bezprostrednej blízkosti príbytkov obyvateľov Bratislavy a v tomto smere prispôsobujeme program. Prvoplánový bulvár prenechávame iným. My sami sme si vybrali, že chceme byť iní – dôvernejší.

2. Slúžime verejnosti.

 • Plníme úlohu verejnej služby v lokálnych podmienkach.
  Z reklamy sa nedokážeme uživiť ani my, ani iná podobná televízia na svete, kvôli nebulvárnemu obsahu. V národných podmienkach každý platí koncesionárske poplatky. Ale, na rozdiel od iných krajín, kde ide časť koncesionárskych poplatkov regionálnemu vysielaniu, my takúto vymoženosť nemáme.
 • Poskytujeme službu, ktorú celoplošná televízia nedokáže poskytnúť.
  Regionálne televízie zachytávajú všetky oblasti spoločenského života, pokrývajú záujmy a potreby obyvateľov na území, pre ktoré vysielajú. Lokálna a regionálna televízia je médium, ktoré si už dávno našlo svoje miesto na televíznom trhu.
 • Predpokladá sa, že vzhľadom na zahraničné a domáce skúsenosti bude význam lokálnych televíznych staníc ďalej narastať.

3. Pestujeme regionálnu identitu a máme integračnú funkciu.

Väčšina televíznych divákov sa síce zaujíma o spravodajstvo z celého sveta a udalosti z celosvetových centier, no čoraz viac reagujú na problémy lokálneho charakteru - zo svojho najbližšieho okolia. Práve v tomto smere zohráva dôležitú úlohu regionálna televízia.
Svojim vysielaním sa orientujeme na špecifické oblasti, typické pre obyvateľov hlavného mesta, komunálnu politiku, dopravu, výstavbu, životné prostredie, kultúru, umenie a
voľnočasové aktivity.

 4. Analyzujeme, hľadáme odpovede, témy riešime detailnejšie ako národné médiá.

Vysielame to čo vás zaujíma, čo sa vás bezprostredne dotýka. Časť obyvateľov si zvyklo sledovať aj zastupiteľstvá. Tak ako ľudia pozerajú reality show v komerčnej televízií, aj mestské zastupiteľstvo je istý druh reality show v tom pravom slova zmysle – ukazuje realitu.
Za 10 rokov našej činnosti sa najsledovanejšími stali diskusné relácie, kde kvalifikovaným spôsobom hľadáme riešenia na aktuálne témy. Sú originálne, ostatné médiá také nemajú, pomáhame budovať občiansku spoločnosť.

 5. Pomáhame meniť svet k lepšiemu -  a to začína na miestnej úrovni.

Lokálne vysielanie pôsobí aj ako významný prostriedok, ktorý umožňuje občanom, aby sa aj oni podieľali na rozhodovaní o miestnych záležitostiach. Kto má rad svoje mesto, zaujíma sa aj o veci verejné a to prispieva ku demokracii. Hovorí sa, že najskôr si treba upratať pred svojim prahom, takže meniť svet k lepšiemu sa začína na miestnej úrovni.

6. Informujeme pravdivo, ľahko sa to sa overiť - stačí sa pozrieť z okna.

Na internete a sociálnych sieťach sa často klame a zavádza, zákony nemajú taký dosah. Ale klasická lineárna televízia s licenciou na vysielanie si to nemôže dovoliť. Objektívnosť a vyváženosť informácií, ktoré vysielame, sú kontrolované aj Radou pre vysielanie a retransmisiu. Podľa prieskumov regionálna televízia je pre ľudí dôveryhodná, má vysokú mienkotvornú funkciu a nadpriemerne verné publikum.

7. Premiérový program vyrábame každý deň - vždy sa oplatí zapnúť TV.

 • TV Bratislava je najväčšia regionálna TV na Slovensku: veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom vlastnej výroby a pestrosťou programu a jediná metropolitná televízia pre  hlavné mesto a okolie.
 • Užitočné, aktuálne a neopozerané informácie prinášame každý deň, preto nás sledujú.
 • Každý deň skladáme nový program. Vyrábame 2500 minút programu mesačne, to je číslo porovnateľné s produkciou niektorých národných kanálov.
 • Nikto doteraz nevenoval Bratislave toľko vysielacieho času ako TV Bratislava.

8. TV je dostupná všade: v lineárnych sieťach, online, aj na požiadanie v archíve.

 1. TV Bratislava má široké pokrytie v lineárnych sieťach najväčších operátorov po celom Slovensku. Je dostupná pre viac ako 600 000 obyvateľov. Podľa odozvy, časť divákov pochádza aj z mimobratislavského územia, pretože ich zaujíma, čo sa deje v hlavnom meste. 
 2. Tí, ktorí sa odklonili od klasického pozerania televízora, sledujú nepretržitý streaming vysielania na internete.
 3. Na požiadanie možno sledovať aj denne aktualizovaný archív videí na web stránke televízie.  

9. Televíziu sledujú aj zo zodpovednosti - majú radi svoje mesto a krajinu.

Našich divákov zaujíma, čo sa deje v susednom dvore, pred svojimi dverami. Miesto riešenia svetových problémov, ktoré aj tak nevyriešia, sa zaujímajú o drobné zmeny, myslia zodpovedne na seba a budúcnosť svojich potomkov.
Naši diváci sú aj patrioti, lebo miesto podpory globálnych sietí, podporujú svoju regionálnu TV Bratislava, za im patrí vďaka.

10. Záujem o regionálne vysielanie rastie, aj vplyvom internetu a sociálnych médií.

 • Nevieme si predstaviť stav, že by človek sa mal prestať zaujímať o svoje okolie. Človek si pozrie zahraničné správy – vojny, terorizmus, katastrofy, pozrie si národné správy – vysoká politika, nevyriešené kauzy a rýchlokvasené celebrity. Môže sa cítiť bezmocný, lebo na veci nemá vplyv. Ale informácie z regionálneho média sú mu užitočné, lebo občan s tým môže niečo urobiť – zájsť za svojim poslancom alebo starostom a povedať mu do očí, čo si o nich myslí.
 • Televízia sa pozerá viac ako predtým. TV je všade, sleduje sa aj v iných zariadeniach. 90 % videa, sledovaného cez internet, je obsah lineárnej televízie.
 • Dôvera ľudí v platformy sociálnych médií klesá a šírenie falošných správ a dezinformácií rastie.
  Ľudia potrebujú dôveryhodnosť, nezávislosť a transparentné médium. 


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam