logo
Nákupný košíkHLAVNÉ MENU

Lamačania sa hnevajú, že nemajú zastupiteľstvá v TV Bratislava

12.5.2019 16:32 | TVBA

Od roku 2011 sme nahrávali a vysielali záznamy zo zastupiteľstvá v Lamači. Vždy v piatok večer bol vyhradený vysielačí čas, a občania si rokovanie mohli pozrieť v pohodlí svojho domova. Niekoľkohodinové záznamy boli dobrou zvukovou kulisou, popri inej činnosti, aj pre mladších. 

Zastupiteľstvá si tak mohli občania pozrieť okrem TV vysielania aj livestream na youtube, priamo v čase rokovania, ale aj kedykoľvej z archívu TV Bratislava.
http://www.tvba.sk/relacie/mz-lamac/

TV Bratislava robila zastupiteľstvá takto:
Nasnímanie na 2 profi kamery (doprava autami, mikrofóny, réžia...), redakčné spracovanie - titulky, to bola práca niekoľkých ľudí na celý deň, aj organizačná + ďalší deň postprodukcia a vkladanie na web po častiach). Niekedy sa rokovalo aj 12 hodín.
Odvysielanie:

  1. Živé vysielanie na Youtube, teda pre netrpezlivých to išlo už v čase čase rokovania.
  2. Vyhradila vysielací čas v programovej štruktúre na odvysielanie záznamu v televízií, vždy v piatok večer a to každý piatok - pre tých čo sa radi pozrú v obývačke na veľkej obrazovke.
  3. Uloženie do archívu na vlastnej stránke pre tých, ktorí radšej pozerajú do PC alebo tabletu, mobilu.

Video bolo možné umiestniť aj na web stránke MČ, len ho tam nedávali. 
A to za cenu cca 5 000 Eur ročne aj vrátane DPH.
Úrad sa rozhodol, že o služby TVBA už nemá záujem. Škoda pre Lamačanov ak neuvidia nezostrihané záznamy v čase a spôsobom, aký im vyhovuje.

 

Čo stalo v Lamači?

Nové vedenie obce nám oznámilo, že nemá záujem o spoluprácu. Ako sme sa z komunikácie dole dozvedeli, dôvodom malo byť ušetrenie tých cca 5 000 Eur ročne. Rozhodli sa, že zastupiteľstvá bude nakrúcať pracovníčka úradu na mobil v podstate bežnou amatérskou technológiou. Ľudia sa ozývajú, lebo si zvykli na pravidelné vysielanie. Po výmene názorov a analýze nákladov sa ukázalo, že MČ neušetrila 5 000 Eur, ale naopak informovanie občanov je o 10 000 Eur ročne drahšie. V televízií záznam nebude, iba  na youtube.

Občania vyčítajú starostovi, že mal takúto vec odkonzultovať s poslancami aj občanmi, dokonca podozrievajú, že niečo skrýva.
Ale občania sa dožadujú vysielania zastupiteľstiev. 

 

Názory z diskusie na FB stránke

 

KK:  Pani Stanka, pravidelne a rada som sledovala s manželom v piatok TVBA!!! Tak aj toto nám zobrali noví poslanci!!!

APK:  Pravdepodobne nechcú, aby sa vedelo, čo poslanci odsúhlasujú, alebo neodsúhlasujú, je to smutné, po toľkých rokoch zrušiť v regionálnej televízii zasadnutie zastupiteľstva v Lamači, boja sa niečoho? Nie je to napadnuteľné? Občania nemajú už možnosť sledovať rozhodnutia poslancov, hanba....

MB Pokiaľ viem záznamy sú naďalej, akurát sa to presunulo na YouTube

DB: MB pokiaľ viete vy... k ostatným sa asi táto správa nedostala... seniori asi nesledujú/nevedia sledovať internet až tak dobre ako mladší Lamačania. Tzn. že asi táto zmena bola slabo komunikovaná

MB: Pani Katarína a písali ste v tejto veci na úrad? Lebo tam sa starosta tvári že všetko robí super keďže sa nikto nesťažuje. Treba napísať jemu, je to efektívnejšie ako sem do skupiny

KB: MB  nepisala, povedala som to rovno na zastupiteĺstve. A prepáčte , akože prečo by som to nemohla napísať aj sem do skupiny? Myslela som , že táto skupina je otvorená všetkým názorom. Alebo som sa mýlila?

PK:  Pokial viem odkomunikovane to nebolo vobec... suhlasila som so setrenim nakladov ak zaznamy budu zabezpecene inak, aj som dala technicke navrhy...co sa tyka zaznamu, ten posledny nepodareny otoceny je tu na fb na oficialnej stranke Lamaca a ako pisal pan B. vyssie, starsi na youtube... ja som osobne na to upozornovala, ze treba spravit na webe priamy odkaz na zaznamy... co sa tyka obyvatelov ktori nemaju internet - tu neprisla ani jedna staznost alebo podnet, ze tieto zaznamy v TV BA obcanom chybaju... co sa tyka nakladov, netreba napln prace zamestnanca uradu zuzit na vyhotovenie zaznamu raz za 6 tyzdnov lebo je to populisticke... teda za mna ak by prisla poziadavka obcanov na tv ba alebo iny sposob ako si zaznam mozu pozriet kedykolvek kedy mozu, budem za...

DB: PK mrzí ma, že zlyhala komunikácia... lebo zbytočne sú len rozhorčení občani.. čo sa týka vyhotovovania záznamu... myslím si, že by bol logický krok vyhotoviť jeden záznam resp. priamo šíriť livestream zo zastupiteľstva (dnes je to bežná vec za minimum nákladov) a následne tento vysielaný a zároveň zaznamenaný záznam rozšíriť na čo najviac platforiem, nakoľko každý občan/užívateľ, preferuje alebo pozná inú platformu na pozeranie. Facebook, youtube, vimeo, napr. aj TV BA, webová stránka lamac.sk a iné.. Každý občan, ktorý by mal záujem pozrieť si takýto záznam, tak by dostal takmer neobmedzenú možnosť pozrieť si ho. Šírenie medzi väčšinu spomenutých platforiem je zadarmo. Tzn. že šírenie záznamu by nestálo takmer nič. Samozrejme bude to chcieť chuť riešiť veci progresívnejšie.. nakoľko žijem v Lamači len 22 rokov, tak som ešte nezistil, či sa táto chuť v radoch úradu/politiky nachádza ????

APK: SPB , to nie je pravda , veľa seniorov a aj iných občanov si pozreli záznam zo zastupiteľstva, vždy v piatok o 23 hod, tak vidieť , že nemáte žiadne informácie a trúfate si tvrdiť že,, v živote si záznam seniori nepozreli na TV BA" a urážate ma, lebo ja som tiež seniorka a záznamy som pravidelne pozerala.

MG: APK  poďme viacerí písať na úrad, že chceme tie prenosy. Vtedy to budú riešiť.

VS : Kým nie je umožnené aby sa dali záznamy sledovať naozaj všetkým, nemalo dôjsť k zastaveniu zaužívaným spôsobom.
A PK prepáčte ale 400 eur mesačne (4800 eur/rok) za nahravanie a vysielanie nie je veľa a rozhodne sa dá v Lamači šetriť na iných veciach. Ako napríklad nezvyšovať plat vicestarostke cez zmenu rozpočtu o 16 000 eur za rok... hneď by bolo aj na 3 televízie a nie len jednu. Ale priority sú priority a to čo sú Vaše ja ukasnezujete... bohužiaľ

PK:  Co sa tyka odkomunikovaniu zmien a pod. ci sa tykaju aj takychto alebo inych zmien ma v kompetencii urad a v tom case som ja ani vicestarostka nebola... v pripade ak TV BA nie je efektivny nastroj nie je potrebne ho platit a to som pisala uz vyssie, ze doteraz sa ani jeden obcan na toto nestazoval, a ako som uviedla vyssie, v pripade ak by takato poziadavka prisla od obcanov co nemaju pristup na internet, urcite sa tomu budem venovat, kedze som zastanca pristupu k informaciam pre vsetkych... co sa tyka odmeny - nie je to navysenie z dovodu zvysovania odmeny, ale z dovodu ze v povodnom rozpocte na to peniaze neboli vyclenene... dovolim si tvrdit, ze v pripade ak mam aktivne rokovat s mestom a inymi instituciami, pracovat na urade a pod., mam pravo na odmenu..

KB:  zaznamy zo zastupitelstva rozhodli nahravat poslanci uznesenim cca september 2011. Urobili tak na ziadost obyvatelov lamaca. Sedela som na tom zastupitelstve. Boli to smeraci ktori vyhoveli ludom. 8 rokov sledovali lamacania transparentne cele zastupotelstvo v Tv Ba. A boli na to hrdí.Lamac bol medzi prvymi mestskymi castami co tak urobil. Potom nasledoval myslim Ruzinov a ine MČ. Aj magistrat.

KB: MB pretože všetci chodíme na YouTube, kde je to zostrihané a tým pádom vycenzurované. Transparentnosť a la Lamač. A ak si myslíte, že to je lacnejšie ,tak si pozrite koľko stáli mesačné nahrávky TV BA a porovnajte to s platom a odvodmi toho pána mediálneho, ktorý to natáča teraz.????

KB: PK a kde si ho môžu pozrieť starší obyvatelia Lamača a občania ktorí sa nepohybujú v priestore webu či youtube?

PK: KB som posledná, ktorá by chcela obmedziť občanov v prístupe k informáciám, aj na základe Vašeho podnetu budem požadovať, aby v ďalšom čísle Lamačana bola zverejnená výzva práve pre tých občanov, ktorí nemajú prístup k internetu a majú záujem o záznam, samozrejme podľa ich počtu budem zvažovať odporúčanie dostupnosti zastupiteľstiev a jej formu. Prosím ak viete o takýchto občanoch, dajte im na mňa kludne kontakt.

APK: PK je povinnosť informovať občanov, nemusia sa zverejnenou výzvou občania hlásiť, to je smutné, že tak reagujete.

KB: PK Transparentné informovanie občanov nie je o tom, aby sa starí občania doprosovali vicestarostku o vysielania na TV BA. Ani predchádzajúci poslanci nerobili prieskum, koľko obyvateľov to bude kde pozerať. Aj keby to bol iba jeden občan, má právo na informáciu. Pretože žije v lamači a platí tu dane. A prepáčtr, ako je dôveryhodné vysielanie zastupiteľstva, ktoré natočí a zostrihá zamestnanec miestneho úradu? A nechcem zachádzať do podrobností, ale ak sa potrebujú peniaze na niečo na čom záleží poslancom a úradu, rozpočet sa vždy otvorí.

PK:  Pozrite sa pani B. nechcem tu hrotiť emócie, s tým čo hovoríte máte pravdu, že každý má mať prístup k informáciám, nesúhlasím so zostrihaním videa, má byť k dispozícií celý, plus na webe sa môže zostrihať alebo označiť vo videu začiatky jednotlivých bodov... prístup k záznamu vieme zabezpečiť aj inak, preto som písala, že podľa počtu (a aj situácie) vieme nájsť riešenie... neviem prečo musíte mať stále tento negatívny postoj... ak chceme vysielanie v TV BA, tiež si chcem obhájiť návrh na obnovenie zmluvy... v extrémnom prípade ak ide o jedného občana a 5000 eurový výdavok a vieme nájsť inú formu prístupu k záznamu, tak je to asi logické, že sa bude hľadať ekonomickejši variant...

GB:  Dajte do Lamačana ústrižok, kde to ľudia vystrihnú a zakrúžkujú alebo zaškrtnú moźnosť priamo a zanesú na úrad. Netreba mená. Nech na to slúži jedna zbernánádoba na úrade alebo v kine. Alebo na oboch miestach. Rovnako v zdravotnom stredisku a na pošte. Kde sa takýto ľudia pohybujú. Po mesiaci to zozbierate a uvidíte.

IP: GB  ale ta mienka ludi je rozna, su ludia co si myslia, ze usetrit 5.000 a robit to interne (odhliadnuc od zbabraneho marcoveho nahravania) je dobra vec, su ludia co to chcu v TV BA a su ludia, co im je to uplne jedno.

KB: Myslím že vedieme dialóg, kde sa snažíme asi obe vysvetliť svoje stanoviská. Štve ma však, že pán Baňacký si sam od seba zruší zmluvu bez toho aby to dopredu odkomunikoval.To že to nekomunikuje s občanmi ma neprekvapuje. Ale že to neodkomunikuje ani z poslancami to je ...ani neviem ako to nazvať.

GB:  Preto to bolo v minulosti zabezpečené všetkými dostupnými prostriedkami ???? aj TV, aj internet. A verte že cena práce interného pracovníka je určite vyššia ak chcete dať normálny plat. Veď ak by v čistom mala pracovníčka cca 800 eur čo je priemer, tak reálne náklady úradu sú cca 1300 eur mesačne. A ak sa napočita aj zvýšenie cena na tlač Lamačana o cca 500 eur /mesačne ide o dobrých 1800-1900 naviac. Ak by sme aj napočítali cenu externého redaktora - na dohodu, stále sa v tomto momente presiahla celková cena za lamačan aj natáčanie zastupiteľstva to čo bolo v minulosti o cca 500eur mesačne = 6000 eur rcne naviac.

Pôvodné náklady
420 eur mesačne- TV BA
580 eur mesačne - tlač Lamačan
Redaktor Lamačan 450 eur mesačne
1400-1500 eur mesačne čo je ročne= 16800 eur ročne

Po novom:
980 eur lamačan + 1300 eur redaktorka čo aj natáča zastupiteľstvo= 2280 eur mesačne čo činí
27600 eur ročne

Rozdiel je 10 000 eur ročne naviac vynaložených voči pôvodným nákladom.
A služby sú obmedzené.

 

https://www.facebook.com/groups/komunitalamac/?multi_permalinks=457935011677646%2C456762121794935%2C457933235011157%2C457367451734402%2C457906221680525¬if_id=1557317878137019¬if_t=group_activity

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Všetky videopríspevky uverejňujeme aj na:  Youtube kanál TV Bratislava
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 
 /17 >> nasledujúci


Image in photogallery
Lamačania sa hnevajú, že nemajú zastupiteľstvá v TV Bratislava (1265)
12.5.2019 16:32 | TVBA
Čo stalo v Lamači? Nové vedenie obce nám oznámilo, že nemá záujem o spoluprácu. Ako sme sa z tejto komunikácie dozvedeli, dôvodom malo byť ušetrenie tých cca 5 000 Eur ročne. Rozhodli sa, že zastupiteľstvá bude nakrúcať pracovníčka úradu na mobil. Ľudia sa ozývajú, lebo si zvykli na pravidelné vysielanie ...


Image in photogallery
Náš boj s veternými mlynmi nemusí byť márny (1988)
18.4.2019 13:57 | Mária Urlandová - RegionTVnet
Televízia je mŕtva, to už nikto nepozerá, všetci aj tak na internete, televízia nezarába ... Takéto a podobné mýty kolujú medzi digitálnymi marketérmi. Tvrdia to aj reklamné agentúry, ktoré sa medzitým "zdigitalizovali". (Rozumej: digitálna hlava rozmýšľa binárne 0,1,0,1,0,1...0000.) Marketéri a ich klienti ...


Image in photogallery
Začali sme realizovať miniseriál Petržalské ulice. Poznáte ich?  (914)
21.1.2019 10:11 | TV Bratislava
Realizácia: Metropolitná TV Bratislava Projekt : Miniseriál – 20 dielov Názov: Petržalské ulice Vysielanie v rubrikách: Metro dnes, Petržalských 13 Cieľ: Edukatívnym spôsobom priblížiť divákom osudy známych osobností slovenských dejín a zároveň predstaviť zaujímavosti alebo miesta v mestskej časti ...


Image in photogallery
Komunálne voľby sa skončili (3993)
12.11.2018 14:11 | Mária Urlandová
Okrem diskusných relácií, sme sa viac na kampani nemohli zúčastniť. Kampaňovalo sa na sociálnych sieťach. Nám nedopriali ani cent, aby sme aspoň odmenili spolupracovníkov za zvýšenú pracovnú pohotovosť v predvolebnom čase. Zaujímavé by bolo vedieť, či nakoniec vyhrá "klebetenie na FB", alebo seriózne vedená ...


Image in photogallery
Verejné diskusie budú pokračovať - ak sa dohodneme na spolupráci s novozvolenými politikmi (10644)
9.10.2018 18:46 | TVBA
Úspešne sme nakrútili verejné diskusie: Včera 8.10.2018 bola Diskusia s kandidátmi na primátora Bratislavy (8 osôb) v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Moderátorom bol Jozef Hübel. Všetci kandidáti hovorili najmä o nespravodlivom rozdelení daní. V Bratislave totiž žije okolo 130 000 ľudí, ktorí tu bývajú, ...


Image in photogallery
Oznam nielen pre kandidátov na starostu Petržalky (10691)
5.10.2018 11:10 | TVBA
Diskusia bude v utorok 9.10. o 14.30 v DK Lúky. Moderátorka: Eva Sládková Môže prísť aj verejnosť - bude sa nakrúcať v kinosále.


Image in photogallery
TV Bratislava pripravuje veľkú primátorskú debatu, diskutovať budú aj kandidáti na starostov! (1762)
5.10.2018 01:23 | TVBA
Všetci kandidáti na post primátora Bratislavy v jednom volebnom štúdiu, s rovnakými podmienkami a navyše pred verejnosťou! Metropolitná Televízia Bratislava pripravuje jedinečnú debatu, v ktorej si svoje sily zmerajú záujemcovia o post hlavy najväčšieho a najdôležitejšieho slovenského mesta. Diskusia bude v Zrkadlovej ...


Image in photogallery
Vysoké riziko (71%) politickej kontroly je v miestných médiach (2088)
9.8.2018 10:43 | Mária Urlandová - RegionTVnet
Podľa monitoringu médií, ktorý každý rok realizuje Centrum pre monitorig, Slovensko obstálo najhoršie v oblasti kontroly miestných médií politikmi. Vysoké riziko (71%) politickej kontroly je v miestných a regionálnych médiach. Zdá sa však, že to nezaujíma politikov, ani národné média.


Image in photogallery
Aká je verejná politika v oblasti regionálnej TV v zahraničí? (1047)
31.7.2018 11:24 | Mária Urlandová
Trvalou udržateľnosťou regionálneho vysielania sa zaoberajú na úrovni vlády, pretože nikde na svete sa regionálna TV neuživí iba z reklamy. V mnohých vyspelých krajinách v Európe sa už v roku 2011 začala prehodnocovať verejná politika pre regionálne a miestne televízne stanice. Náklady na vysielanie boli základným ...


Image in photogallery
Aká je verejná politika v oblasti regionálnej TV u nás? (1056)
31.7.2018 10:58 | Mária Urlandová
Od regionálnej TV sa očakáva, že budú poskytovať regionálny program, služby obyvateľstvu, priťahovať masové publikum a zároveň budú komerčne úspešné. Všetky tieto ciele súčasne nie je možné dosiahnuť, a tak sú potrebné jasné rozhodnutia čo sú priority, na základe kľúčových kritérií verejnej politiky. ...


Image in photogallery
EÚ musí aktívnejšie chrániť pluralitu médií, tvrdia poslanci (1349)
9.5.2018 23:37 | TV Bratislava
Minulý týždeň média dostali správu s názvom: „EÚ musí aktívnejšie chrániť pluralitu médií, tvrdia poslanci.“ Znamená to: väčšia podpora verejnoprávnych médií a investigatívnej žurnalistiky vytvorenie nezávislého regulačného orgánu monitorujúceho hrozby voči novinárom prijatie ...


Image in photogallery
Skrytá marketingová sila regionálnej televízie (13418)
5.12.2017 14:27 | Mária Urlandová, prednáška
Lokálne a regionálne televízie zachytávajú všetky oblasti spoločenského života, pokrývajú záujmy a potreby obyvateľov na území, pre ktoré vysielajú. Miestna určitosť a regionálna identita sú poklady lokálnej televízie. Ponúkame občanom a zástupcom regiónu hlas a informácie v rôznych publicistických formách, ...


Image in photogallery
Bratislava bude mať mediálnu komisiu, ktorá bude strážiť výdavky mesta na PR a reklamu (9190)
1.12.2017 18:00 | Metro Dnes
Hlavné mesto bude mať mediálnu komisiu. Na ostatnom zasadnutí zastupiteľstva rozhodla o tom nadpolovičná väčšina bratislavských poslancov. Mediálna komisia bude dohliadať na investície hlavného mesta do marketingu a mediálnej prezentácie.


Image in photogallery
TVBA neselektuje - pozvánku do diskusie dostanú všetci kandidáti na župana (10180)
29.9.2017 12:51 | TV Bratislava
Pozvánku do diskusie dostanú všetci kandidáti na župana. TV Bratislava pozve všetkých - bez rozdielu na predvolebné prieskumy. My sme sa rozhodli, že nebudeme vopred selektovať kandidátov na lepších a horších (hoci sú už prieskumy), ale príležitosť na vyjadrenie dostane bez rozdielu každý, kto kandiduje. Považujeme ...


Image in photogallery
Aj toto dáva zmysel našej práci. Ďakujeme!  (4602)
27.9.2017 20:22 | TV Bratislava
Dobry vecer, dovolte mi podakovat za Vasu pomoc. Akosi sa zrazu Spitalska ulica rozhybala a pracuje sa na nej. Som presvedceny, ze bez tlaku zo strany medii, by sa to urcite tk skoro nestalo. Aj vdaka Vam sa to konecne pohlo. Neviem, kedy to realne dostavaju, ci to nieje len tak naoko, ale snad sa raz dockame opat fungujuceho okolia. ...


Image in photogallery
Regionálne médiá plnia verejnoprávne funkcie (8022)
22.11.2016 18:00 | METRO DNES
Regionálne médiá sú veľmi potrebné! Plnia verejnoprávne funkcie. Ponúkajú informácie, ktoré v iných médiách nenájdete. Na tomto sa zhodli účastníci workshopu s názvom „Skrytá sila regionálnych médií na Slovensku na pôde Akadémie médií Bratislava!


Image in photogallery
Sila regionálnych televízií na Slovensku (10168)
11.11.2016 01:03
Zorganizovali sme workshop pod názvom, ktorý splnil očakávania. Workshopu sa zúčastnili kolegovia, zástupcovia regionálnek TV SEN, TV Karpaty, Mestska TV Trnava a TV Močenok.


Image in photogallery
V novembri zaradíme novú rubriku - Komunálny polčas  (4508)
20.10.2016 20:40 | TV Bratislava
Čistejšie ulice, viac škôlok, starostlivosť o seniorov, viac parkovacích miest... Pred dvoma rokmi nám toho v predvolebnej kampani sľubovali komunálni politici viac ako dosť. Ako sú na tom mestské časti dnes? Podarilo sa starostom zrealizovať aspoň niečo zo svojich sľubov? A ak nie, prečo? Sme približne uprostred ...


Image in photogallery
Veľká vďaka, spravili ste nám veľkú radosť - ode seniorov zo Starého Mesta (3114)
6.10.2016 19:18 | TV Bratislava
Milá Silvia, ďakujeme, že ste medzi nás prišli a  za pekne a citlivo spracovaný príspevok o našej seniorskej akcii v Zichyho paláci, ktorý bol odvysielaný v relácii Metro dnes 24. októbra. Posielam na ňu link všetkým predsedom organizácií Jednoty dôchodcov Slovenska v Starom meste a tí ho pošlú svojim členom ...


Image in photogallery
Hľadáme skúseného moderátora/ku a redaktora/ku  (3320)
15.12.2015 13:11 | TV Bratislava
TVBA rozšíri svoj tím o pozíciu skúseného moderátora a redaktora. Staňte sa členom tímu profesionálov v oblasti médií a vysielania. Zašlite nám Váš životopis s motivačným listom. Vybraných uchádzačov pozveme na kamerové skúšky, termín oznámime emailom. Tešíme sa na vás! Miesto práce: TV BRATISLAVA, ...


Image in photogallery
Vianočné sviatky vo vysielaní TV Bratislava (6639)
9.12.2015 06:54 | TV Bratislava
Pravá vianočná atmosféra sa premietne aj do vysielania najväčšej regionálnej televízie na Slovensku. Spoločne sa prevezieme vianočnou električkou, dozvieme sa, ako kedysi vyzeral vianočný Prešporok a pozrieme sa , čo je nové na vianočných trhoch. Ukážeme vám najkrajší betlehem a zavedieme vás na koncert ...


Image in photogallery
Naša televízia sa rozrástla o nové posily (6725)
8.12.2015 10:17 | TV BRATISLAVA
Pred pár dňami sa naša televízia rozrástla o dvoch nových členov, redaktorku Katku Mackovú a kameramana, strihača a grafika Petra Lieskovského. Katarína Macková Novinárčine sa venuje s krátkymi prestávkami od ukončenia svojho štúdia. Vyštudovala filozofiu v kombinácii so slovenským jazykom a literatúrou ...


Image in photogallery
Pomohli sme vyriešiť problém našich divákov. (11483)
6.12.2015 14:53 | TV BRATISLAVA
TV Bratislava pomohla vyriešiť problém našich divákov. Stretávate sa vo svojom okolí s niečim podobným? Dajte nám vedieť!


Image in photogallery
Eva Koprena: Redaktorská práca v regionálnej TV sa neodlišuje od tej v celoplošnej TV. (4185)
25.7.2015 16:42 | TV Bratislava
V regionálnej televízii nemôžem pripravovať napr.reportáže zo západného Balkánu, ale žurnalistické pravidlá pri spracovaní reportáže sú rovnaké – či ide o lokálnu, alebo zahraničnú tému. Každá reportáž má svojho autora - redaktora. Svoju profesionalitu si obhájila aj v CNN, pripravovala reláciu ...


Image in photogallery
Čo ste o regionálnej televízii nevedeli (6180)
21.7.2015 14:12 | TVBA
Ak sa Vám dostal do rúk exkluzivny časopis Guest z leta 2015, mohli ste si všimnúť, že na strane 52 je uverejnený rozhovor s riaditeľkou TV Bratislava na tému regionálnej televízie. Vyberáme z obsahu: Regionálne vysielanie si vo vyspelých krajinách vysoko vážia a oceňuje jej význam pre spoločnosť. Trvalou ...


Image in photogallery
Prečo nemáme Fiber TV (2660)
12.6.2015 15:45 | TV Bratislava
Na Slovensku existujú sú lokálne a regionálne televízne stanice už 20 rokov. Niektoré majú spravodajstvo každý deň (premiéru), iné otáčajú hodinu v slučke celý týždeň. Ľudí zaujíma čo sa deje v okolí a správy zo svojho mesta chcú pozerať. Regionálne vysielanie si vo vyspelých krajinách vysoko ...


Image in photogallery
Vysielame už aj v DVB-T (4215)
12.6.2015 15:44 | TV Bratislava
Konečne sme sa dočkali! Vysielame aj v DVB-T. Pred niekoľkými dňami bol uvedený do prevádzky nový lokálny DVB-T vysielač. Vysiela na 26. kanáli (514 MHz) s výkonom 3,5 kW vo vertikálnej polarizácii. Držiteľom prevádzkového povolenia na frekvenciu je spoločnosť Viva Studio, s.r.o. (Viva Studio je zakladateľom ...


Image in photogallery
Sledovanosť TV BRATISLAVA počas volieb (5738)
17.11.2014 22:08 | TV Bratislava
Odmerať sledovanosť jednotlivých predvolebných debát nie je možné, pretože regionálna televízia nie je zaradená do peoplemetrového merania. (Poznámka: digitálne online meranie sledovanosti televíznych programov prostredníctvom špeciálnych zariadení vo vybraných 1200 domácnostiach po celom Slovensku.) ...


Image in photogallery
Diskusie s kandidátmi na starostov išli historicky po prvý krát na TV BRATISLAVA, až neskôr pribudla TA3 (5139)
17.11.2014 15:12 | TV BRATISLAVA
Spomedzi všetkých televízií iba TV BRATISLAVA odvysielala diskusie s kandidátmi na starostov všetkých mestských častí. Stalo sa historicky po prvýkrát, aby sa miestnej politike venovala akákoľvek televízia v takejto forme a v takom veľkom objeme. Televízia dala priestor spolu 84. kandidátom na primátora mesta ...


Image in photogallery
TS: Najsledovanejšiu predvolebnú debatu mali Vajnory (5610)
17.11.2014 00:18 | TV BRATISLAVA
TV BRATISLAVA spomedzi všetkých televízií ako jediná odvysielala diskusie so všetkými kandidátmi na starostov mestských častí v Bratislave v rámci komunálnych volieb 2014. Televízia dala priestor spolu 84. kandidátom na primátora mesta a starostov 17. mestských častí v Bratislave. Každý kandidátov dostal ...12 >>

TV Bratislava v médiách

 

2017

INBA júl-august 2017: 10 rokov TV Bratislava
Petržalské noviny august 2017 - Televízia Bratislava v roku 10. výročia svojho pôsobenia
10 rokov sme tu pre Vás / Metropola január 2017
Počas 10 rokov sa na obrazovke TV Bratislava videlo až 10% obyvateľov Bratislavy / Metropola - apríl 2017
TV Bratislava má novú televíznu grafiku / Mediawatchdog 14.marca 2017
TV Bratislava prešla do HD, vymenila aj grafiku / Medialne.sk - 24.2.2017
M. Urlandová - Skrytá marketingová sila regionálnej televízie, prednáška

2016

Regionálne televízie majú novú asociáciu, chcú posilniť postavenie / Medialne.sk - 7.3.2016
Ministerstvo nalialo státisíce do regionálnych televízií. Kto ich sleduje, ho nezaujímalo / Medialne.sk - 21.1.2016
Boris Kollár nadáva na tendre, ale eurofondy naberá vidlami / SME Transparency International 11.1.2016
Nesrovnal rozdelil PR budget. Dal aj televízii zmietanej v konflikte záujmov / Medialne.sk - 9.3.2016
Ženy v meste: Na miesto šéfky som sa musela vymenovať sama, muži by to neurobili
O mediach.com 2016 - Televízia Bratislava oslavuje 9-te narodeniny a má sa čím chváliť!
Metropola november 2016 - Rozhovor s šéfredaktorkou TVBA Evou Sládkovou
Slovenka 2016: Hlavou múr neprerazíš - rozhovor s M.Urlandovou

Pred 2016

Metropola 2015
Večernik december 2015
Gest 2015: Čo ste o regionálnej televízii nevedeli
Mária Urlandová z TV Bratislava: Znepokojuje ma situácia v žurnalistike / Medialne.sk - 22.12.2011
Len pre ženy 2013: Mária Urlandová si splnila sen o vlastnej televíziíKomerčná spolupráca


Komerčná spolupráca


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam