Alexandra Važanová: Televízia Bratislava ma baví

24.9.2012 12:35 | TV Bratislava

Alexandra Važanová je pilierom redakcie Televízie Bratislava. Diváci ju poznajú predovšetkým ako mimoriadne kompetentnú moderátorku Besedy o piatej, Regiónu plus, či rubriky Primátor odpovedá. Po takmer desiatich rokoch sa definitívne rozlúčila so Slovenskou televíziou a natrvalo zakotvila v Televízii Bratislava. Nevšedný krok, ktorý bol pre mnohých prekvapením. Na dôvody sme sa spýtali samej „Saši“, ako ju všetci v Televízii Bratislava volajú.

Téma hlavné mesto SR Bratislava je pre mňa, ako rodenú Bratislavčanku, veľmi blízka. Po 5 rokoch spolupráce s Televíziou Bratislava som sa ani nemusela dlho rozhodovať. TV Bratislava je úžasný projekt a ja mu verím. Nie je veľa redakcií, kde môže novinár slobodne novinársky tvoriť, vyberať si témy, ktoré zaujímajú najmä obyvateľov Bratislavy, prinášať im užitočné informácie. Relácie pripravujem tak, aby zaujímali predovšetkým mňa samu. Potom by mohli zaujímať aj divákov TV Bratislava.

Diváci Vás považujú za veľmi kompetentnú redaktorku, ktorá sa nebojí pýtať aj na nepríjemné veci. Zápasíte niekedy s tým, či nepríjemnú otázku položíte alebo sa jej nevyhnete?

Samu seba považujem za veľmi otvoreného človeka. Kolegovia v redakcii si už zvykli, že hovorím vždy veci na rovinu a myslím, že im to nie je proti srsti. Tak isto pristupujem aj k redakčným témam a hosťom, ktorých si pozývam do relácie. Mojim cieľom nie je niekoho „nachytať na hruškách“ neférovými, či podpásaovými otázkami, to prenechávam bulváru. Mojou snahou je divákovi priniesť informácie, na základe ktorých si môže vytvoriť vlastný názor a zaujať postoj. Preto svojich hostí vopred upozorním aj na nepríjemné otázky, ktoré im položím. Takýto prístup považujem za férový, taká práca ma baví a myslím si, že má zmysel.

Okrem práce žijete bežný život matky dvoch dcér, manželky. Čo ešte stíhate vo chvíli, keď práca a rodina dostali, čo potrebujú.

Musím sa zasmiať, pretože mám pocit, že práca a rodina nikdy nemajú všetko, čo potrebujú...ale teraz vážne. Som vydatá už 8 rokov a svoj voľný čas prežívam predovšetkým s dcérkami Karolínkou a Pavlínkou a samozrejme s manželom. Mám vedľa seba úžasného chlapa, ktorý ma vo všetkom podporuje, no a keďže je manžel telocvikár, celá rodina inklinuje k športu. Voľné chvíle radi prežívame na Morave, kde majú moji rodičia chatu. Rodina je pre mňa všetkým, a to nie je fráza. Úžasnú rodinu som však našla aj v TV Bratislava - kolektív, ktorý sa na Prokopovej v malom rodinnom domčeku vytvoril, mi môžu všetci len závidieť. Jednoducho žijem bežný, ale krásny život v meste, ktoré milujem.


 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Všetky články v tejto kategórii  Všetky články v tejto kategórii
 /16 >> nasledujúci

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam