logo
Nákupný košíkHLAVNÉ MENU

TV Bratislava tu je už 6 rokov! Čo priniesol ten posledný?

19.3.2013 14:51 | TVBA

V roku 2013 vkročila TV Bratislava do ďalšieho roka svojho pôsobenia metropolitnej televízie. Už šesť rokov bratislavská televízia prináša informácie o tom, čo sa deje v hlavnom meste Slovenska a v bratislavskom regióne. Vážne alebo veselo, ale vždy objektívne a rýchlo.

Metropolitná televízia Bratislava žije v domácnostiach Bratislavčanov už viac ako 6 rokov a otvára okno do sveta komunálnej politiky, kultúry, spoločenského diania či zmien.

Leto do programovej štruktúry pribudol nový formát Euroveanoviny, ktorý sa sústredí na kultúru, spoločenské a športové podujatia v bratislavskej novej štvrti. Obľubu si u divákov získala aj relácia Tipy na voľný čas o pripravovaných podujatiach v hlavnom meste.

So septembrovým otvorením školských brán prišla do televízie pracovať redaktorka Silvia Šeptáková. Venuje sa predovšetkým komunálnej politike v mestskej časti Nové Mesto.

Medzi septembrové novinky patrí aj posila v podobe novej šéfredaktorky Ľubici Pilzovej. Pôsobila v televízii Markíza, Slovenskej televízii, ale aj ako riaditeľka Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR počas premiérovania Ivety Radičovej.

 

Úspešný september zavŕšilo spustenie magazínu z ďalšej mestskej časti Týždeň v Novom Meste, ktorá je šitá pre jej obyvateľov a kde sa dozvedia to, čo sa deje u nich doma, no a ostatní Bratislavčania sú pozývaní na najrôznejšie podujatia v Novom Meste.

Televízia Bratislava tak k už existujúcej spolupráci s mestskými časťami Staré mesto, Lamač a Rača, ako aj s Bratislavským samosprávnym krajom, pripája aj Nové Mesto a Vajnory.

V novembri sa vďaka finančnej podpore Európskeho parlamentu začala vyrábať a vysielať relácia o Európskom parlamente a jeho vzťahu k obyvateľom Bratislavy a Slovenska - 'My... v Európe'. Hlavným zámerom relácie, ktorá pobeží do júna 2013, je vytvárať a povzbudiť záujem divákov o prácu Európskeho parlamentu a poslancov zo Slovenska. Redaktorom a moderátorom je Martin Thuma, ktorý je v Bruseli ako doma

V januári 2013 sa mestská časť Petržalka pridala k tým bratislavským mestským častiam, ktoré už využívajú priestor metropolitnej televízie na informovanie svojich obyvateľov o dianí v mestskej časti.
Tak v TV Bratislava vznikol program pre mestské časti Staré Mesto, Nové Mesto, Lamač, Rača a Petržalka pod heslom: „Všetko o meste na jedno mieste“.

TV Bratislava vyrobila za posledný rok svojho pôsobenia na trhu 27 640 minút premiérového programu. To je približne 490 príspevkov, reportáži a rozhovorov do metropolitného denníka, vyše 2 200 spravodajských príspevkov, vyše 100 besied, reportáže zo župy, reportáže o MHD, záznamy zo zastupiteľstva a veľa iných.

Ponuka programov je pestrá a diváci sledujú aj tématické magazíny Športklub, Korzo, LikeIT či City Lady. Za najdôležitejšie pokladajú tie relácie, ktoré sa venujú špecificky Bratislave a problém s ktorými jej občania denne žijú, alebo relácie, ktoré v iných televíziách nenájdu.
Bratislavská televízia s celým tímom chce byť rešpektovaným médiom v rámci celého Slovenska a výsledky uplynulého roka k tomu prispievajú.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Všetky videopríspevky uverejňujeme aj na:  Youtube kanál TV Bratislava
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 
 /16 >> nasledujúci

Komerčná spolupráca


Komerčná spolupráca


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam