O nás

TV BRATISLAVA  je slobodné a nezávislé médium a v tomto zmysle vytvára aj svoj obsah. Jej poslaním je byť informátorom, spravodajcom a priateľom všetkých ľudí v hlavnom meste. V nej človek osobne spozná miesta a osoby, nájde informácie o tom, čo sa deje pred dverami vlastného domu.

 

História

TV Bratislava (City TV, s.r.o.) začala vysielať 15.februára 2007 na základe pridelenej licencie pre televízne vysielanie.
Televízia je projektom nezávislej televíznej spoločnosti Viva Studio,s.r.o., ktorá má tradíciu už od roku 1994 ako jeden z prvých podnikov tohto typu. Štúdio poskytovalo servis pre STV, zahraničné televízne stanice ČT, Nova, Prima, ARD, filmových producentov a reklamné agentúry. Celé roky spolupracovalo s komerčnými TV stanicami VTV, TV Markíza, neskôr s TV Joj aj TA3. Spoločnosť je aktívna dodnes, najmä v dabingu a v teleshopingu.

Televízia prvé roky vysielala iba káblových rozvodoch UPC, ale už vtedy prieskum ukázal, že 35,5 % obyvateľov Bratislavy pravidelne sleduje TV Bratislava. Denná sledovanosť (daily reach) 11,5 %. Sledujú raz za 3 dni (širšie publikum) 24 %.

Od roku 2012 postupne pribudli aj programy mestských častí Nové Mesto, Rača a Petržalka, niekoľko rokov malo svoj program aj Staré Mesto a BSK a začali sme vyrábať program na objednávku aj pre Európsky parlament.

Postupne pribudli ďalší operátori a od roku 2015 vysiela aj v DVB-T.

 

Základné informácie

Spravodajský servis poskytuje najmä pre obyvateľov hlavného mesta a BSK. Každý pracovný deň vyrobí a odvysiela premiéru metropolitného magazín Metro Dnes. Dvakrát týždenne pripravuje diskusný program Beseda o piatej. Mestským častiam sa venuje v špeciálnych programoch, nechýba ani publicistika a záznamy zo zastupiteľstiev. Okrem toho vyrába záujmové magazíny a dokumentárne filmy. Vysiela 24 hodín denne a každý deň vyrobí v priemere hodinu nového programu.

Signál šíri prostredníctvom DVB-T (26.kanál), UPC, Digislovakia a Swan v Bratislave a okolí. Okrem regionálneho vysielania, signál šíri aj celoplošne prostredníctvom služby MAGIO TV , ANTIK , DSI data a ďalších operátorov na Slovensku.

Vysiela online aj na internete. Na svojej stránke má vybudovaný rozsiahly, denne aktualizovaný archív všetkých programov.

 

Podarilo sa nám

  • Metropolitná TV Bratislava je najväčšia regionálna televízia na Slovensku veľkosťou územia pokrytého signálom, objemom výroby a pestrosťou programu.
  • TV Bratislava mesačne vyrobí 2500 minút programu. Taký veľký objem nevyrába žiadna iná regionálna televízia na Slovensku.
  • TV Bratislava má dostupnosť pre viac ako 600 000 obyvateľov na celom Slovensku.
  • TV Bratislava má sledovanosť, deklarovanú prieskumom  od renomovanej agentúry Dicio, cca 200 000 pravidelných divákov.
  • Ako jediná regionálna stanica v Bratislave, vysiela aj DVB T, čiže každý obyvateľ má možnosť sledovať televíziu bezplatne pomocou antény.
  • TV Bratislava je nielen klasická televízia, ale aj internetová TV a webový portál a je jediná televízia pre celé mesto a Bratislavský kraj.

 

Obchodná pozícia a budúcnosť

Poslaním televízie je aj upútavať pozornosť publika na propagované produkty našich inzerentov. TV Bratislava patrí medzi najdôležitejšie miestne média v regióne. Našou víziou je byť najlepšou voľbou pre tých, ktorí inzerujú v regionálnych médiách.

TV Bratislava chce dosiahnuť symbiózu žurnalisticky určeného cieľa a komerčných záujmov.
Je to televízia s veľkým priestorom pre akúkoľvek reklamnú ídeu.

Reklama v televízií cielene oslovuje obyvateľov v ekonomicky najvýkonnejšom meste na Slovensku a tak dosahuje efektívny účinok bez geografických strát rozptylom.

Budúcnosť televízie bude závisieť od vôle volených zástupcov mesta, ponúknuť obyvateľom Bratislavy pravidelné a objektívne informácie o meste. V zahraničí si úlohu regionálnej televízie vysoko vážia a jej prevádzku financuje priamo štát, pretože plní verejnoprospešnú funkciu.
Budúcnosť závisí aj od miery patriotizmu miestnych podnikov, ktorí môžu investovať do reklamy v TV Bratislava za výhodných finančných podmienok.Prieskum Dicio z r.2011 ukázal, že 35,5 % obyvateľov Bratislavy pravidelne sleduje TV Bratislava

  • Denná sledovanosť (daily reach) je 11,5 %
  • Sledujú za za 3 dni (širšie publikum) je 24 %

Publikum TV BRATISLAVA je cca 200 000 divákov.

TV BRATISLAVA sledujú viacej ženy (51%) ako muži (49 %). Najviac v produktívnom veku 30-44 rokov a 45-59 rokov.


Prečo sledovať TVBA

1. Regionálne informácie sú na prvom mieste!

Čím je pre obyvateľa udalosť bližšia, tým je pre neho zaujímavejšia. Regionálna televízia plní jedinečnú, nezastupiteľnú úlohu - informovať o dianí v najbližšom okolí. Osobný vzťah a blízkosť k trhu ju robia výnimočnou.

2. Pestujeme regionálnu identitu a máme integračnú funkciu.

Väčšina televíznych divákov sa síce zaujíma o spravodajstvo z celého sveta a udalosti z celosvetových centier, no čoraz viac reagujú na problémy lokálneho charakteru zo svojho najbližšieho okolia. Práve v tomto smere zohráva dôležitú úlohu regionálna televízia.

3. Vždy sa oplatí zapnúť si televízor, alebo navštíviť archív na webe.

Užitočné, aktuálne a neopozerané informácie každý deň. Nikto doteraz nevenoval Bratislave toľko vysielacieho času ako TVBA.

4. Analyzujeme, hľadáme riešenia, venujeme sa veciam detailnejšie ako národné médiá.

Vysielame to čo vás zaujíma, čo sa vás bezprostredne dotýka. Časť obyvateľov si zvyklo sledovať aj zastupiteľstvá. Tak ako ľudia pozerajú reality show v komerčnej televízií, aj mestské zastupiteľstvo je istý druh reality show v tom pravom slova zmysle – ukazuje realitu.

5. S nami môžete meniť svet k lepšiemu. Napíšte nám!

Lokálne vysielanie pôsobí aj ako významný prostriedok, ktorý umožňuje občanom, aby sa aj oni podieľali na rozhodovaní o miestnych záležitostiach. Kto má rad svoje mesto, zaujíma sa aj o veci verejné a to prispieva ku demokracii.

6. Nenapodobňujeme národné média - netreba nás porovnávať. My sami sme si vybrali, že chceme byť iní – dôvernejší.

Vieme že naše miesto je v bezprostrednej blízkosti príbytkov obyvateľov Bratislavy a v tomto smere prispôsobujeme program.

7. Sme nielen klasická TV, ale aj internetová TV a webový portál. Nepretržite možno sledovať online vysielanie.

Denne aktualizujeme archív videí, uverejňujeme na stránke informácie na čítanie a prevádzkujeme aj internetové noviny.

 

Viac o TVBA

Ako vznikla televízia?
Kto sú zakladatelia?
Aký má význam regionálna televízia?
Je stále záujem o sledovanie regionálnej televízie?
Čím sa odlišujeme od celoplošnej televízie?
Aký je vzťak k regionálnej TV v zahraničí?
O nás
+
+
Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od GrandiosoftVšetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM