Sponzorstvo a obsah

Existuje viac spôsobov, ako kedykoľvek predtým, aby sa značky dostali bližšie k televíznemu obsahu a svojim oddaným divákom.

 

Content partnership

Obsahové partnerstvo je spoločný podnik medzi značkou, vysielateľom a výrobcom za účelom vytvorenia originálneho TV programu. Je to istý druh komunikačnej stratégie, keď si značka môže "zapožičať" hodnoty, atribúty televízneho obsahu a pocity ľudí, ktorí vďaka programu podľahli značke

Content partnership

 

TV sponzoring

Zaručuje hlavnú pozíciu a maximálnu viditeľnosť vášmu cieľovému publiku.

  • Je k dispozícii na národnej, regionálnej alebo miestnej úrovni.
  • Vytvára efektívne prepojenia medzi značkou, sériálom a jeho témami.
  • Ovplyvňuje rozhodnutia o kúpe.
  • Poskytuje výnimočnú expozíciu na preplnenom trhu.

TV sponzoring

 

Product placement

Aby značka mohla mať prospech z umiestňovania produktov - zvuk, expozícia, kontextová - divák musí mať akceptáciu, že je relevantný alebo prospešný pre obsah. Teoreticky sa to nazýva "poznanie presvedčenia". Keď je znalosť presvedčenia vysoká, značka bude pravdepodobne vnímaná pozitívne. Keď sú znalosti o presvedčení nízke, značka nebude mať prospech.

Product placement

 

AFP - program financovaný inzerentom

AFP boli pôvodnou formou financovania programov, pričom pojem "soap opera" si vybral meno z toho, že spoločnosti s mydlom často sponzorovali originálne televízne drámy. Toto pokračovalo až do zavedenia regulačných zásahov a vznikli reklamné prestávky.
S nárastom televíznych nahrávacích zariadení, online vysielaním a obnovou miestnej televízie v Spojenom kráľovstve vysielatelia opäť hľadajú spôsob, ako financovať televíziu.

AFP - program financovaný inzerentom

 


Všetky práva vyhradené - www.tvba.sk Tvorba web stránok od Grandiosoft


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM