logo
Nákupný košíkHLAVNÉ MENU

Televízia je srdcom videosveta

15.2.2019 15:25 | Mária Urlandová

Smerovanie cesty v médiách a reklame je video. A vo videu je smerovanie nepochybne smerom k televízii. To by malo znamenať zvýšené rozpočty na reklamu pre video ako celok a najmä pre televíziu - ale iba televíziu, v ktorej môžete inzerovať a kde pracujú reklamy. Čas strávený pri rôznych formách videa je dôležité sledovať, ale inzerenti by sa mali najviac starať o čas strávený pri rôznych formách videoreklamy.

Jednou z kľúčových vecí, ktoré si treba pamätať pri posudzovaní sveta videí je, že novšie formy videa nemusia nevyhnutne nahrádzať televíziu. Napríklad, YouTube sa často používa ako jukebox a pravdepodobne bude nahrádzať audio čas predtým vynaložený inde. V roku 2017 71% ľudí vo veku 16-34 rokov používalo YouTube na hudbu na pozadí najmenej raz mesačne, v porovnaní s 57% v roku 2016 (zdroj: IPA Touchpoints, 2017).

Analýza spotreby videa od spoločnosti Thinkbox vo Veľkej Británii s použitím 2017 údajov z najlepších dostupných priemyselných zdrojov vrátane BARB, comScore, Ofcom, IPA Touchpoints a Rentrak ukázala, že:

 • Televízia je najobľúbenejšia forma videa, čo predstavuje 71% priemernej osobnej spotreby.
 • Pre vek 16-34 rokov, televízia tvorí 49% času zobrazení videa cez internet.
 • Služba YouTube napríklad predstavuje 9,1% a služby SVOD ako Netflix a Amazon predstavujú 6,4%.
 • Čo je dôležitejšie pre inzerentov, televízne účty predstavujú 95% všetkých videoreklám, ktoré vidíte - napríklad YouTube predstavuje 0,9%.
 • Pre vek 16 až 34 rokov, televízia tvorí 90% videoreklamy, v službe YouTube 2,9%.

Zdroj:
https://www.thinkbox.tv/Why-TV/TV-is-the-heart-of-the-video-worldZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Všetky videopríspevky uverejňujeme aj na:  Youtube kanál TV Bratislava
Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 


Reklamná kampaň

 • Hromadné médiá sú rozhodujúce pre riadenie rastu
  Penetrácia má trikrát väčšiu pravdepodobnosť, že bude hlavnou hnacou silou rastu a zisku. Rozsah média je hlavným motorom účinnosti.

  Získané médiá (napr. sociálne siete) nemôžu pôsobiť ako náhrada za investovanie do veľkých mediálnych kanálov. Sú jednoducho vedľajším produktom tejto investície.
  Efektívnosť marketingu »
 • Dôležité pre inzerentov je, že TV reklamy predstavujú 95% všetkých videoreklám, kým YouTube predstavuje iba 0,9%. Osobitne pre vek 16 až 34 rokov, televízia tvorí 90% videoreklamy, a v službe YouTube 2,9%.
  TV je srdcom videosveta »
 • Synergia televízie a online je obrovská
  Televízia znásobuje úspech ostatných médiatypov. Kampane, ktoré používajú televíziu a online zároveň, sú dvakrát účinnejšie ako kampane bez televízie.
  TV multiplikuje úspech ostatných v médiamixe »Komerčná spolupráca


Komerčná spolupráca


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam