logo
Nákupný košíkHLAVNÉ MENU

 

Budovanie značky

Marketing funguje dvoma spôsobmi: aktivácia predaja a budovanie značky.
Aktivácia predaja je veľmi dôležitá pri krátkodobých ziskoch s tesne cielenou kampaňou, ktorá spotrebiteľov prinúti, aby urobili niečo v určitom okamihu - a to rýchlo.
Poskytujú krátke a významné špičky v predaji, ale efekty majú tendenciu rýchlo slabnúť. Takto fungujú napríklad online kampane pre predaj produktov.
Pri budovaní  značky to treba dať na
pomalšie spaľovanie. Kampaň treba navrhnúť tak, aby viedla k hlbšiemu a emocionálnejšiemu spojeniu so značkou. Vtedy je nezabudnuteľná. Potrebnú silu má dlhodobé pôsobenie propagácie.

Kampaňou chceme dosiahnúť:

Uvádzanie nových značiek, zmena správania sa ľudí
Udržanie si zákazníka - pripomínať sa
Zmena vnímania značky

 

Ponúkame niekoľko nástrojov:

Televízny spot

Je krátky, akčný a vizuálne úderný. Základná dĺžka spotu je v 30 sekúnd. Pre budovanie značky je vhodná kampaň s nižšou frekvenciou zobrazení, tzv. kvapkanie, napríklad 2 krát denne počas niekoľkých mesiacov. Spot môžete dodať hotový, alebo vám ho vyrobíme. 
Reklamný spot »

Sponzoring a PP

Slúži pre budovanie značky, lebo ľudia kupujú to čo poznajú – viac veria známym značkám. Sponzoring sa realizuje reklamným oznámením "Tento program Vám prináša firma XY..."  Sponzoring »
PP - product placement je zámerné umiestňovanie produktov vo vysielaní.

Natívna reklama

Natívna reklama: realizujeme ju formou príspevku do relácie (reportáž alebo rozhovor) na dohodnutú tému. V podmienkach TVBA je to zaznamenať udalosť bežným redakčným spôsobom - v súlade s podmienkami licencie pre TV vysielanie, t.j. bez reklamných prvkov.
Natívna reklama »

Komerčné PR

Komerčné PR: rozhovor, reportáž má dĺžku cca 3 minúty a je zaradený do reklamného bloku vo vysielaní (oddelené zvučkou). Reportáž môže byť dodatočne využitá pri podpore predaja  napríklad zverejnením na Vašej webovej stránky.
Public relations »Príklad kampane
 

Slovenský výrobca čistiacich prostriedkov. Produkty doteraz predával hromadne, veľkým inštitúciam. Ale obchodníci už nemajú potrebné "známosti", inštitúcie obstarávajú procesne, a tak sa výrobca rozhodol predávať produkty jednotlivcom, cez e-shop a kamenné predajne. Hoci existuje hyperkonkurencia svetových výrobcov pracích práškov, v kampani využijeme regionálnu identitu a loajálnosť obyvateľstva voči slovenskému výrobcovi. Televízia je pre takúto kampaň priamo ideálna, tradícia je ešte z čias "mydlových opier, keď celé telenovely sponzoroval výrobca pracích práškov.

Odvysielanie promo – videa / príbeh majiteľov
Sponzoring - pripomínanie loga a mena značky
Výroba a odvysielanie spotu, 30 sekúnd
PR reportáž z podujatia - pre budovanie imidžu
Online reklama pre podporu vyhľadávania značky

Neváhajte prekonzultovať formu a vyžiadať si nezáväznú cenovú kalkuláciu. Píšete na reklama@tvba.sk, tel.: 0903 445 632
Vaše meno: *
Uveďte vašu e-mailovú adresu: *

* Polia označené hviezdičkou sú povinné
Komerčná spolupráca
Neváhajte prekonzultovať formu a vyžiadať si nezáväznú cenovú kalkuláciu. Píšete na reklama@tvba.sk, tel.: 0903 445 632
Vaše meno: *
Uveďte vašu e-mailovú adresu: *

* Polia označené hviezdičkou sú povinné
Komerčná spolupráca


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam