logo
Nákupný košík

TELEVÍZIA

HLAVNÉ MENU

Záhorská Bystrica má novú svetelnú križovatku

14.7.2017 13:49 | TVBA

 

Hlavné mesto prostredníctvom svojej organizácie Generálny investor Bratislavy vybudovalo v Záhorskej Bystrici modernú svetelnú signalizáciu v križovatke Československých tankistov a Bratislavská. Dôležitý dopravný úsek, v ktorom častokrát dochádzalo k nehodám, je teraz bezpečnejší nielen pre vodičov, ale aj pre chodcov, pre ktorých sú v križovatke vybudované bezbariérové priechody.  Semafory budú svietiť od 6:00 h do 22:00 h.

„Táto križovatka sa v minulosti podpísala pod niekoľko dopravných nehôd, čo je aj dôvodom vybudovania nielen bezpečnej, ale aj modernej križovatky. V rámci dopravnej signalizácie boli na budovaní novej križovatky použité najmodernejšie technológie, ktoré sú zároveň omnoho úspornejšie,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Križovatka je spustená od 6. júla 2017 a aktuálne bude počas troch mesiacov v skúšobnej prevádzke. Cieľom je nastaviť efektívne fungovanie svetelnej signalizácie ako pre vodičov, tak pre chodcov. Na križovatke zároveň funguje preferencia MHD dopravy.

V rámci križovatky boli vybudované aj priechody pre chodcov s bezbariérovou úpravou a s akustickou signalizáciou, pričom dva priechody sú cez Bratislavskú ulicu a jeden cez ulicu Československých tankistov. V rámci odľahčenia dopravy bol vybudovaný aj samostatný pruh pre odbočenie vozidiel vľavo v smere z Bratislavskej ulice na ulicu Československých tankistov. Vzhľadom na vysoké dopravné zaťaženie križovatky sú jazdné pruhy pred križovatkou betónové. „Cieľom tejto výstavby bolo predovšetkým zvýšenie bezpečnosti pre všetkých účastníkov cestnej premávky a, samozrejme, aj skvalitnenie života pre obyvateľov tejto mestskej časti,“ povedal riaditeľ mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy Vladimír Gašperák.

Svetelnú signalizáciu vybudovala mestská organizácia Generálny investor Bratislavy v hodnote 360-tisíc eur. Na jej vybudovaní sa finančne podieľala aj mestská časť Záhorská Bystrica, ktorá vyčlenila na to 60-tisíc eur.

„V rámci skvalitnenia života obyvateľov Záhorskej Bystrice budeme pokračovať plánovanou opravou Bratislavskej ulice v úseku od Československých tankistov až po ulicu Záhumenská. Nepôjde pritom o látanie výtlkov, ale o opravu v celej šírke  komunikácie,“ dodal primátor. Oprava je naplánovaná na koniec augusta v úseku 335 metrov. V tomto roku je v pláne aj vypracovanie projektovej dokumentácie na odvodnenie dažďovej kanalizácie.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 Komerčná spolupráca


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam