logo
Nákupný košík

TELEVÍZIA

HLAVNÉ MENU

Ako funguje jazyková škola počas karantény

24.3.2020 14:49

Zatvorené sú všetky školy, vrátane jazykových. Deti dostávajú úlohy elektronicky. Ako sa však v tomto období učia jazyky? Na to sme sa boli pozrieť v jednej jazykovej škole.


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email:
Text *:
 


Veríme, že táto podstránka ostane iba spomienkou na strach a zároveň hrdinstvo obyvateľov nášho mesta.
Tu prinášame príspevky na tému boja s pliagou menom koronavírus.

 

Image in photogallery
Koronavírus ukončil lyžiarsku sezónu predčasne. Takto sa postarajte o svoj lyžiarsky výstroj (55)
31.3.2020 20:51
Väčšina, ak nie všetky obľúbené lyžiarske strediská Slovákov sa pre koronavírus zatvorili ešte v priebehu marca. Na dobu neurčitú sú zatvorené aj profesionálne servisy lyží, kde ste si nechávali urobiť posezónnu údržbu. Keďže lyžiarsku výbavu takmer s istotou využijete najskôr ...


Image in photogallery
Ako trávite voľno počas karantény? Podeľte sa s nami o vaše tipy a nápady (62)
31.3.2020 20:50
K opatreniam, ktoré veľmi účinne spomaľujú šírenie nového koronavírusu, patrí sociálna izolácia. Znamená to, že sú zatvorené školy, škôlky, fitneská, galérie, divadlá, ZOO... A teda väčšina z nás sa zdržuje prevažne doma, resp. na nezaľudnených miestach. Spoznávate sa ...


Image in photogallery
S Bratislavčankou o živote v Írsku počas koronavírusu (129)
30.3.2020 17:51 | Monika Debnárová Grznárová
Opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu zavádzajú všetky štáty sveta. Dotknú sa aj mnohých Slovákov žijúcich v zahraničí. Aká je situácia v Írsku a v jeho hlavnom meste nám porozprávala pani Petra Halandová.


Image in photogallery
Boli sme sa pozrieť na vyhradené hodiny pre seniorov (148)
30.3.2020 16:13 | Julius Buday
Už pár dní platia v obchodoch vyhradené hodiny, počas ktorých si môžu prísť prednostne nakúpiť seniori. Toto opatrenie by práve túto rizikovú skupinu obyvateľov malo chrániť pred koronavírusom. Ako seniori tento čas využívajú a či ho rešpektujú aj iné vekové skupiny Bratislavčanov, ...


Image in photogallery
Janette Šimková: Ako zostať v psychickej pohode počas epidémie (178)
27.3.2020 17:33 | Monika Debnárová Grznárová
Životy nás všetkých sa za posledné týždne radikálne zmenili. Nikto z nás nebol na takúto situáciu pripravený. Čo sa deje s našou psychikou ako prežiť toto náročné obdobie nám poradila životná koučka pani Janette Šimková.


Image in photogallery
Zruší koronavírus aj dovolenky? (157)
27.3.2020 17:00 | Sandra Vychlopenová
Sú takí, čo ich zachvátila panika a nakupujú zásoby, iní radšej podľahli čiernemu humoru a posielajú obrázky, či videá s touto tématikou...realitou však je, že na korona vírus reagujeme chtiac-nechtiac všetci – zatvorenie škôl, rušenie spoločenských podujatí...reaguje aj svetová ...


Image in photogallery
OLO - ako narába s nebezpečným materiálom  (41)
26.3.2020 14:42 | TV Bratislava
V dnešných dňoch spoločnosť OLO zaznamenáva nárast domáceho odpadu, v ktorom sa už veľmi často nachádzajú aj rúška. Kam odpad smeruje a ako sa likviduje aj tento citlivý, potenciálne nebezpečný materiál, o tom všetkom bola naša nasledujúca reportáž.


Image in photogallery
Ako sa Petržalka stará počas pandémie o seniorov? (206)
25.3.2020 16:41 | TV Bratislava
Samosprávy v týchto dňoch intenzívne pracujú na tom, aby sa zabránilo šíreniu koronavírusu. O tom aká je situácia v Petržalke a ako mestská časť pomáha najohrozenejším skupinám, sme sa rozprávali s Máriou Halaškovou a s Jakubom Kurucom z Referátu komunikácie s verejnosťou.


Image in photogallery
Prežijú taxislužby pandémiu? (5465)
24.3.2020 15:06 | Jozef Hubel
Preventívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu zasiahli aj taxikárov. Dnes už pasažierov nevozia, niektoré taxislužby však ponúkajú dovoz potravín najmä seniorom a ľuďom, ktorí sú doma v nútenej karanténe. Tieto opatrenia však majú pre taxislužby aj nemalé ekonomické dopady. ...


Image in photogallery
Ako funguje jazyková škola počas karantény (103)
24.3.2020 14:49
Zatvorené sú všetky školy, vrátane jazykových. Deti dostávajú úlohy elektronicky. Ako sa však v tomto období učia jazyky? Na to sme sa boli pozrieť v jednej jazykovej škole.


Image in photogallery
Chránená dielňa šije rúška pre seniorov (103)
23.3.2020 13:23
Chránená dielňa šije rúška pre seniorov


Image in photogallery
S Lindou Klein, detskou psychologičkou o tom, ako komunikovať s deťmi o koronavíruse (340)
23.3.2020 10:44
Ako si udržať duševné zdravie v týchto náročných dňoch, ako hovoriť s deťmi o ohrození i smrti sme sa rozprávali s detskou psychologičkou a mediátorkou Lindou Klein.


Image in photogallery
Sú opatrenia proti šíreniu koronavírusu namieste? (2181)
20.3.2020 18:00 | Jozef Hübel
Pandémia nákazy koronavírusom už prakticky pohltila celú planétu s výnimkou Antarktídy. Zatiaľ čo ázijské krajiny na čele s Čínou, odkiaľ sa vírus rozšíril do celého sveta, majú vraj nákazu na ústupe, zrejme najviac postihnutým kontinentom je Európa, a to najmä Taliansko, Španielsko a Francúzsko.


Image in photogallery
S bezpečnostným analytikom - analyzujeme bezpečnostnú situáciu (217)
20.3.2020 13:28 | Jozef Hubel
Analyzujeme bezpečnostnú situáciu


Image in photogallery
Ako zvláda súčasnú situáciu obvodná lekárka?  (482)
20.3.2020 13:24
V týchto dňoch nie je núdza o pacientov ani v ambulanciách lekárov. Je ich však predsa len menej, než inokedy? Kto by dnes radšej nemal v tejto situácii k lekárovi chodiť? Ako zvláda túto situáciu praktická lekárka? O tom všetkom sme sa rozprávali s doktorkou Ivetou Plšekovou.


Image in photogallery
Koronavírus a živnostníci. Aký to bude mať na nich dopad?  (329)
19.3.2020 18:00 | Július Buday
Obmedzenia, ktoré spôsobila pandémia koronavírusu, sa dotkli nielen veľkých firiem, ale aj malých prevádzok, akými sú napríklad aj salóny krásy.


Image in photogallery
Zisťovali sme, či sa šíri koronavírus aj medzi bezdomovcami (180)
19.3.2020 14:43
Viacerým združeniam a charitatívnym organizáciám nie je ľahostajné, či koronavírus nenapadol ľudí bez domova. Občianske združenie Stopa Slovensko monitorovalo stav týchto ľudí v Starom Meste. S akými výsledkami, to sa dozviete v našej reportáži.Image in photogallery
Rozhovor s primátorom Matúšom Vallom (124)
18.3.2020 16:01 | Jozef Hubel
S primátorom Matúšom Vallom sme sa rozprávali o aktuálnej situácii a o opatreniach, ktoré mesto robí proti šíreniu koronavírusu.


Image in photogallery
Pošta začína vydávať sociálne dávky (293)
18.3.2020 15:14 | Július Buday
Oddnes sa začínajú vyplácať sociálne dávky. Po tieto dni bol vždy na poštách nápor a nebolo jednoduché zvládnuť toľko klientov ani za normálnych okolností. Ako to vyzeralo dnes, keď bezpečnostné a hygienické opatrenia obmedzujú akékoľvek prevádzky? Pozrite si reportáž Júliusa Budaya.


Image in photogallery
Ako firmy chránia svojich zamestnancov? (113)
17.3.2020 13:14
Ani veľkým firmám v našom meste nie je ľahostajné zdravie ich zamestnancov, ani klientov a zákazníkov. Aké opatrenia pre to robia, sa dozviete v reportáži Júliusa Budaya.


Image in photogallery
Obmedzenia na hraniciach (61)
13.3.2020 15:31
Po poslednom zasadnutí krízového štábu zaviedli nové opatrenia aj na hraniciach. Na Slovensko sa zo zahraničia dostanú len ľudia, ktorí tu majú trvalý pobyt. Aj tí však po príchode musia ostať v 14-dňovej karanténe. Ľudí, ktorí na Slovensku trvalý pobyt nemajú, na hraniciach otáčajú naspäť.


Image in photogallery
Mesto v súvislosti s koronavirusom zavádza nové opatrenia. (86)
12.3.2020 16:29
Prípady nakazených koronavírusom na Slovensku pribúdajú, väčšina z nich v Bratislave. Mesto reaguje novými opatreniami. Týkajú sa mestskej hromadnej dopravy, policajných hliadok a tiež seniorov.


Image in photogallery
Zrušené akcie, ohrozená turistická sezóna- o koronavire v týchto súvislostiach sme sa rozprávali s Ing. Alžbetou Melicharovou z BTB (637)
12.3.2020 10:15
Hotely, cestovný ruch, turisti a koronavírus. Aké podujatia sú zrušené, čo hrozí všetkým, ktorí z turistického ruchu žijú, a súčasnej situácii sme sa rozprávali s Alžbetou Melicharovou z Bratislava Tourist Board.


Image in photogallery
Ako deti z Peržalky trávia čas počas karantény? (32)
11.3.2020 18:26 | TV Bratislava
Aj petržalské školy a škôlky sú stále zatvorené. Deti trávia svoj voľný čas nielen pri počítačoch, ale aj vonku. Je chvályhodné, že pri tom dodržiavajú bezpečnostné a hygienické opatrenia. Nemajú však celkom prázdniny, učitelia dbajú na to, aby sa aj učili.

Komerčná spolupráca


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam