Devínska Nová Ves

Základné informácie

Image in photogallery
Na Sandbergu budú intenzívnejšie kontroly, pribudnú aj informačné tabule
5.5.2021 11:38 | Dominika Macková
Sandberg je jedným z najvýznamnejších paleontologických nálezísk na Slovensku a celkovo tu bolo nájdených vyše 300 druhov fosílnych živočíchov.  Počas pandémie tu je zvýšený pohyb ľudí. Nájdu sa aj takí, ktorí porušujú zákazy a svojím správaním ničia túto vzácnu prírodnú rezerváciu.


Image in photogallery
Ktorá mestská časť pomáha Chorvátsku?
10.2.2021 09:26 | Simona Halamíčková
Devínska Nová Ves vyhlásila humanitárnu zbierku pre najviac zasiahnuté oblasti v Chorvátsku po minuloročných zemetraseniach. Mestská časť je totiž známa svojou historicky silnou chorvátskou komunitou, o čom svedčí aj Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku. Zbierka materiálnej pomoci ...


Image in photogallery
Bude tam nakoniec aj bio kúpalisko?
10.2.2021 08:52 | Simona Halamíčková
Rekonštrukcia vodnej nádrže Mlynská je momentálne v plnom prúde. Práce na nej pokračujú a ak by potom mala voda požadovanú kvalitu, mohlo by sa zo zatiaľ bahennej jamy stať bio kúpalisko.


Image in photogallery
Do Devínskej Novej Vsi pozýva starosta Dárius Krajčír
14.12.2020 11:13 | Lukáš Turiak
Staňte sa aj vy turistami vo vlastnom meste! Sledujte sériu rozhovorov so starostkami a starostami bratislavských mestských častí v spolupráci s Bratislava Tourist Board. O Devínskej Novej Vsi nám prezradil viac starosta tejto mestskej časti Dárius Krajčír.


Image in photogallery
V Devínskej Novej Vsi pribudla nová ulica - Vukovarská
17.1.2020 17:50 | Elena Seeber
Názov Vukovarská ulica schválili bratislavskí mestskí poslanci na návrh mestskej časti. K tomuto pomenovaniu prispela skutočnosť, že Devínska Nová Ves je obec s najpočetnejším osídlením chorvátskej menšiny na Slovensku a mesto Vukovar je najväčším symbolom novodobých dejín Chorvátov.


Image in photogallery
Jozef Klačka: Štedrá večera v chorvátskej komunite vôbec nebola štedrá
20.12.2019 17:59
V Devínskej Novej Vsi žije najviac obyvateľov chorvátskej menšiny na Slovensku. Spájajú nás síce spoločné slovanské korene, no vianočné tradície sa predsa len trochu odlišujú. O klasických chorvátskych Vianociach sme sa rozprávali s rodákom z Devínskej Novej Vsi a historikom, s ...


Image in photogallery
Noví predstavitelia samosprávy Devínskej Novej Vsi odštartovali novú komunikačnú kultúru
4.12.2018 18:00 | Metro Dnes
Začiatkom novembra si Slovensko zvolilo v komunálnych voľbách nových zástupcov samospráv. V Devínskej Novej Vsi oficiálne prebral úrad starosta Dárius Krajčír už 27. novembra. Spolu s novými poslanci miestneho zastupiteľstva hneď na druhý deň diskutovali s občanmi a my sme boli pri tom.


Image in photogallery
Bory Mall oslavovali narodeniny zábavou na ľudovú nôtu
4.12.2018 18:00 | Metro Dnes
Devínska Nová Ves žila nedávno nielen stretnutím s občanmi a ich problémami, no i hudbou a zábavou. Je tam totiž nákupné centrum, ktoré oslavovalo narodeniny. Oslavu otvoril folklórny súbor Kobylka z Devínskej Novej Vsi.


Image in photogallery
Dárius Krajčír: Ešte v novembri zvoláme verejné zhromaždenie občanov
16.11.2018 18:00 | Metro Dnes
Televízia Bratislava vám postupne predstavuje nových starostov mestských časti Bratislavy. V Devínskej Novej Vsi dostal šancu Dárius Krajčír.


Image in photogallery
Predvolebná beseda s kandidátmi na starostu Devínskej Novej Vsi
9.11.2018 17:00 | Eva Sládková
Devínska Nová Ves je mestskou časťou Bratislavy, kde žije viac ako 15 tisíc občanov. Je to okrajová mestská časť, kde väčšina ľudí žije na sídlisku, ale sú tam aj luxusnejšie rodinné domy. Mestská časť má istotu, že po voľbách sa tam zmení starosta. Ten súčasný totiž ...


TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam