logo
Nákupný košík


Hlavné menu

Primátor Bratislavy ocení mladé talenty za roky 2019 a 2020

5.3.2021 12:50 | Zdroj: Magistrát HM SR

Primátor Bratislavy Matúš Vallo ocení po ročnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu mladé talenty za roky 2019 a 2020. Vyzývame preto všetkých, ktorí sa venujú práci so žiakmi a mládežou, aby nám zasielali nominácie žiackych či mládežníckych reprezentantov Bratislavy, ktorí sa v uvedených rokoch stali víťazmi na medzinárodných, celoštátnych alebo na krajských predmetových súťažiach a olympiádach. Návrhy na ocenenia je možné posielať do 15. apríla 2021.

Oceňovanie talentovanej mládeže primátorom Bratislavy je podujatie, ktorého cieľom je vyzdvihnúť úspechy mladých ľudí, ktorí sa svoj voľný čas rozhodli venovať rozvoju svojho talentu, zdokonaľovaniu svojich schopností v rôznych oblastiach a tým reprezentovať nielen seba, svoje mesto Bratislavu, ale aj Slovensko na súťažiach v rôznych oblastiach.

V súvislosti s pandémiou koronavírusu, ktorá minulý rok znemožnila poďakovať deťom a mládeži za vzornú reprezentáciu Bratislavy, sa primátor rozhodol oceniť ich dodatočne, a to nielen za rok 2019, ale aj za rok 2020. Spolu s návrhom na ocenenie reprezentanta chce primátor Bratislavy Matúš Vallo poďakovať aj ich pedagógom či trénerom za výchovu mladých úspešných reprezentantov hlavného mesta.

Vyzývame preto tých, ktorí sa venujú práci so žiakmi a mládežou, aby nominovali najúspešnejších žiackych či mládežníckych reprezentantov Bratislavy, ktorí sa v rokoch 2019 a 2020 stali víťazmi na medzinárodných súťažiach s účasťou aspoň troch krajín, na celoštátnych, krajských predmetových súťažiach a olympiádach.

 

Dátum stretnutia primátora s talentovanou mládežou a ich pedagógmi a trénermi, ako aj odovzdanie ocenení, bude závisieť od aktuálnej pandemickej situácie. Všetci ocenení budú včas informovaní.

Nominácie môžu zasielať zriaďovatelia všetkých typov škôl a školských zariadení na území hlavného mesta (BSK, Okresný úrad Bratislava, starostovia mestských častí, príp. školské úrady), riaditelia základných, stredných škôl či vysokých škôl, riaditelia ZUŠ aj CVČ, športové kluby, zväzy, združenia a všetci tí, ktorí pracujú s bratislavskou mládežou.

Nominácie, ktoré boli poslané minulého roku, sú akceptované. O výbere talentovanej mládeže bude rozhodovať výberová komisia v máji 2021. Vyrozumení budú iba ocenení žiaci/študenti a ich pedagógovia a tréneri.

Oceňovanie je rozdelené do 6 kategórií:

Kultúra

Šport

Prírodné a technické vedy

Jazyky

Profesijná súťaž, voľný čas

Ostatné

Akceptované budú iba kompletne vyplnené nominačné listy vrátane doručených fotokópií dosiahnutého ocenenia poslané v termíne do 15. apríla 2021. Fotokópie ocenení je potrebné poslať na adresu: jitka.bystricka@bratislava.sk. Do predmetu mailu, prosím, uveďte názov kategórie, v ktorej je žiak/študent nominovaný.

V prípade dvoch a viacerých nominovaných žiakov/študentov na ocenenie talentovanej mládeže, ktorí sú z jednej školy, organizácie, klubu alebo zväzu prosíme navrhovateľov nominácií, aby v nominačnom liste uviedli, ktorého žiaka/študenta preferujú oceniť.

Podrobnejšie informácie o predkladaní návrhov na ocenenie talentovanej mládeže spolu s online formulárom nominačného listu nájdete na webovej stránke mesta: https://bratislava.sk/sk/talentovana-mladez a na jitka.bystricka@bratislava.sk.

V roku 2018 získalo čestné uznania a ceny celkom 50 mladých talentov a 39 pedagógov a trénerov, ktorí sa venujú práci s bratislavskou mládežou.


 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  PrintImage in photogallery

Študenti Fakulty medzinárodných vzťahov EUBA budú už po štrnástykrát rokovať v rámci Modelovej konferencie (87)
9.4.2021 12:38
Študenti Fakulty medzinárodných vzťahov EUBA budú už po štrnástykrát rokovať v rámci Modelovej konferencie 13. apríla 2021 sa uskutoční už 14. ročník Modelovej konferencie Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Toto známe podujatie, ktoré je vyvrcholením praktickej prípravy študentov v oblasti diplomatických negociácií, sa kvôli pandemickej ...


Image in photogallery

Víťazný návrh pre Živé námestie opäť po desaťročiach zjednotí Kamenné námestie, Námestie Nežnej revolúcie a Námestie SNP (92)
8.4.2021 10:42 | Zdroj: Magistrát HM SR
Hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy predstavili víťazný návrh medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorý ukazuje, ako bude vyzerať nové Živé námestie. Ide o najväčší centrálny priestor v hlavnom meste tvorený tromi námestiami: Kamenné námestie, Námestie Nežnej revolúcie a Námestie SNP. Vďaka obnove sa tento verejný priestor po desaťročiach opäť ...


Image in photogallery

Bratislavská župa spustila registráciu na očkovanie proti COVID-19 pre pacientov s chronickými chorobami (138)
6.4.2021 14:32 | Zdroj: BSK
„Veľmi nám záleží na tom, aby bolo očkovanie čo najspravodlivejšie a aby naozaj mali prednosť tí, ktorí ho nutne potrebujú a márne čakajú na termín. Preto sme otvorili možnosť prihlásiť sa na očkovanie pre pacientov s chronickými chorobami a to bez ohľadu na vek,” hovorí Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Ako náhradníci na očkovanie sa ...


Image in photogallery

Dostupnejšia MHD vďaka výrazne lacnejšej  ročnej električenke za 199 EUR (107)
6.4.2021 12:04 | Zdroj: Magistrát HM SR
Rýchlejšia, komfortnejšia a bezpečnejšia verejná doprava je základom mobility v meste. Cesty v Bratislave nie je možné kvôli rastúcemu počtu áut donekonečna nafukovať. Pri obnovení plnej mobility po pandémii musí byť verejná doprava dostupnejšia pre všetky obyvateľky a obyvateľov aj kvôli spusteniu prvých zón v rámci celomestskej parkovacej politiky na jeseň 2021. Preto ...


Image in photogallery

Zastávka Žilinská a jej okolie dostane charakter malého parkového námestia (174)
31.3.2021 13:57 | Zdroj: Metropolitný inštitút Bratislavy
Hlavné mesto Bratislava a Metropolitný inštitút Bratislavy spolu s partnerom ČSOB nadáciou zrevitalizujú priestor zastávky a obnovia priľahlú zeleň za zastávkou MHD Žilinská. V celom priestore tak pribudne množstvo zelene, vďaka čomu vznikne príjemný priestor nielen pre ľudí čakajúcich na spoj, ale vhodný aj na kratšie posedenie.   BRATISLAVA. Priestor zastávky MHD ...123...12 >>

Image in photogallery
Stalo sa 15. 04. 2021 (35)
15.4.2021 08:49
V bratislavskej MHD spustili pilotný projekt smart mobility budúcnosti. Zariadenie na energetické využívanie odpadu bude mať od 08. -17. mája technologická odstávku. Z 54 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK aktuálne vyučuje prezenčnou formou 46.


Image in photogallery
Stalo sa 14. 04. 2021 (81)
14.4.2021 08:42
Petržalka prerozdelí takmer 75 000 eur na projekty zo sociálnej oblasti, športu, školstva či kultúry. V Karlovej Vsi povolil okresný úrad mimoriadny odlov diviakov na nepoľovných plochách. V pondelok začnú opravovať Dúbravčickú ulicu v Dúbravke pričom obchádzka by mala trvať asi týždeň.


Image in photogallery
Stalo sa 13. 04. 2021 (91)
13.4.2021 09:05
Bratislavská vodárenská spoločnosť plánuje rozvoj zákazníckeho portálu a elektronických služieb. Petržalka pristúpi aj tento rok k šetrnejšiemu koseniu a na niektorých plochách zníži intenzitu kosenia. Zberný dvor na ulici Pri Šajbách 1 bude otvorený od 15. apríla do 30. novembra tri dni v týždni.123...100 >>

TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam