Stalo sa 18.05.2020

18.5.2020 13:43

  • Po prestávke vynútenej epidemickou situáciou mesto opäť pokračuje vo výberových procesoch na vedúce pozície mestských organizácií.
  • Nebezpečenstvo vzniku požiarov v prírode sa znížilo. Hasiči preto dvolali čas zvýšeného nebezpečenstva a vzniku požiarov na lesných pozemkoch.
  • Na výlet po centre Bratislavy sa môžu záujemcovia vybrať aj online. Virtuálnu prechádzku im umožnia 3D ortofotomapy zo súčasnosti i minulosti.
  • Na Letisku M. R. Štefánika môže byť v blízkom čase uzemnených až 72 lietadiel typu Bombardier, ktoré si prenajímali dopravcovia.
  • Deti budú mať viac možností na hry v prírode spojené so športovaním. Mestské lesy v Bratislave pripravili projekt prírodného šantiska na Kamzíku.
  • Potápači sa počas víkendu pustili do jarného upratovania Chorvátskeho ramena. Z vody vytiahli aj starý reklamný pútač či hokejovú bránku.
  • Poslanci Záhorskej Bystrice znížili mesačné nájomného o 80% pre podnikateľov, ktorí boli nútení svoje prevádzky úplne zatvoriť.
  • Obyvatelia Podunajských Biskupíc sa môžu tešiť na oddychovú zónu plnú zelene. Vznikne medzi ulicami Komárovská, Biskupická a Padlých hrdinov.
  • V nedeľu, 31. mája, od 8.h ráno do 19.h prinesie Kaufland Detský festival všetkým rodinám krásny darček k Medzinárodnému dňu detí.


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  PrintImage in photogallery
Stalo sa 14. 07. 2020 (799)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Z Letiska M. R. Štefánika pribudne od nedele nová letná pravidelná linka do chorvátskeho mesta Split. Po piatich úspešných ročníkoch organizuje Dúbravka aj tento rok zbierku školských pomôcok. Kritická situácia pri Draždiaku, kde smeti priam kypeli z košov v dôsledku nepostačujúcej kapacity, je snáď už minulosťou.


Image in photogallery
Stalo sa 13.7. 2020 (759)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Projekt výškovej kancelárskej budovy Sky Park Tower, ktorá má vyrásť v blízkosti centra, má vydané stavebné povolenie. V blízkosti Prezidentského paláca má vyrásť rezidencia Kesselbauer. Mesto zavádza pre aktuálnu situáciu okolo nového koronavírusu na Slovensku viaceré opatrenia.


Image in photogallery
Stalo sa 10.7. 2020 (739)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Nádvorie Primaciálneho paláca je od štvrtka miestom výstavy Ján Pavol II. a Slovensko. Bratislava a neziskovky budú spolupracovať pri riešení dostupného bývania. Ide o pilotný systém ukončovania bezdomovectva. Psovi hrozí v rozhorúčenom aute prehriatie a dehydratácia. Upozorňuje na to tretí ročník preventívnej kampane Policajného zboru Nezabudni na mňa v aute.


Image in photogallery
Stalo sa 9.7. 2020 (831)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Staromestská knižnica a občianske združenie Milujem knihy/Amo libris pozývajú na divadelné predstavenia pre deti do altánku letnej čitárne V Medickej záhrade. Poznáte nejakého výnimočného Ružinovčana? Niekoho, vďaka komu je život ľudí lepši? Nominujte ho na verejné ocenenie mestskej časti. V Rači na Tbiliskej otvorili zrekonštruované hokejbalové ihrisko. Práce pokračovali aj napriek koronakríze, a tak ihrisko dokončili v sľúbenom termíne.


Image in photogallery
Stalo sa 8.7.2020 (680)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Vedenie divadla a viacerí umelci v minulosti podporili iniciatívu za zachovanie pešej zóny medzi SND a Nábrežím M. R. Štefánika. Petržalský lunapark nájdete na trávnatej ploche pri Tescu. Kolotoče sú k dispozícii každý deň od 15. hod do 22. h. Novú fontánu spustili priamo pred vežiakom Nivy Tower. Súčasťou fontány je 12 čerpadiel a 12 miliónov farieb.


Image in photogallery
Stalo sa 7.7.2020 (695)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Neprítomnosť strážnika zjavne využili vandali, ktorí zničili nedávno nainštalované tabule okolo Štrkoveckého jazera. Dnes otvorilo svoje brány kúpalisko Ekoiuventa, známe aj ako kúpalisko Mičurin. Pri obytnej zóne Korzo Horský park pribudlo nové parkovisko pre návštevníkov.


Image in photogallery
Stalo sa 6.7.2020 (764)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Takmer po štyroch mesiacoch od zákazu civilných letov spustil najväčší letecký dopravca svoju prevádzku z Letiska M. R. Štefánika. Mesto zvažuje dočasné riešenie rozšírenia Hodonínskej cesty v Záhorskej Bystrici. Bratislava sprístupňuje dáta hlasovania poslancov.<<1...1314151617...30 >>

BOJ PROTI DEZINFORMÁCIÁM =  KOMUNIKÁCIA  CEZ SPOĽAHLIVÉ MÉDIÁ
TV Bratislava je držiteľ licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.
_________________________________________________________________________

BOJ PROTI DEZINFORMÁCIÁM =  KOMUNIKÁCIA  CEZ SPOĽAHLIVÉ MÉDIÁ
TV Bratislava je držiteľ licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.
_________________________________________________________________________© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam