Stalo sa 18.05.2020

18.5.2020 13:43

  • Po prestávke vynútenej epidemickou situáciou mesto opäť pokračuje vo výberových procesoch na vedúce pozície mestských organizácií.
  • Nebezpečenstvo vzniku požiarov v prírode sa znížilo. Hasiči preto dvolali čas zvýšeného nebezpečenstva a vzniku požiarov na lesných pozemkoch.
  • Na výlet po centre Bratislavy sa môžu záujemcovia vybrať aj online. Virtuálnu prechádzku im umožnia 3D ortofotomapy zo súčasnosti i minulosti.
  • Na Letisku M. R. Štefánika môže byť v blízkom čase uzemnených až 72 lietadiel typu Bombardier, ktoré si prenajímali dopravcovia.
  • Deti budú mať viac možností na hry v prírode spojené so športovaním. Mestské lesy v Bratislave pripravili projekt prírodného šantiska na Kamzíku.
  • Potápači sa počas víkendu pustili do jarného upratovania Chorvátskeho ramena. Z vody vytiahli aj starý reklamný pútač či hokejovú bránku.
  • Poslanci Záhorskej Bystrice znížili mesačné nájomného o 80% pre podnikateľov, ktorí boli nútení svoje prevádzky úplne zatvoriť.
  • Obyvatelia Podunajských Biskupíc sa môžu tešiť na oddychovú zónu plnú zelene. Vznikne medzi ulicami Komárovská, Biskupická a Padlých hrdinov.
  • V nedeľu, 31. mája, od 8.h ráno do 19.h prinesie Kaufland Detský festival všetkým rodinám krásny darček k Medzinárodnému dňu detí.


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print 

Image in photogallery
Stalo sa 15.05.2020 (565)
Dopravný podnik Bratislava posilní spojenia MHD. Mesto spustilo opravu Mamateyovej ulice v úseku od Gettingovej po Šustekovu. Mesto pripravuje modernizáciu električkovej Vajnorskej radiály. SČK - územný spolok Bratislava-mesto bude môcť využiť grant vo výške 240 000 eur na zabezpečenie teplého jedla nielen pre seniorov. Materské školy v Karlovej Vsi sa pripravujú na možný návrat detí. Miestny úrad v Petržalke vedie po novom Petra Vančová. Ihriská, ktoré boli počas koronakrízy „na zámok“, otvára postupne Staré Me a iné informácie.


Image in photogallery
Stalo sa 14.05.2020 (596)
Minister vnútra Roman Mikulec odvolal riaditeľa Nemocnice svätého Michala Mariana Križka. Už túto sobotu sa bude môcť opäť konať potravinový trh Trh-Piac-Markt. Dúbravská linka pomoci seniorom bude slúžiť aj pre rodiny či mladých v núdzi. Staré Mesto si nemôže dovoliť odpustiť daň zo zaujatia verejného priestranstva. a ďalšie.


Image in photogallery
Stalo sa 13.05.2020 (518)
Bratislavský samosprávny kraj príde podľa predbežných prepočtov do konca roka o osem miliónov eur. Samosprávny kraj musí preto pristúpiť k úprave rozpočtu. Petržalský poslanec Miroslav Dragun podal podnet na bratislavskú krajskú prokuratúru na preskúmanie zákonnosti zvýšenia dane z nehnuteľnosti. Petržalka opäť pristúpi ku kontrolám dodržiavania pravidiel pilotného parkovacieho systému. Kontroly plánuje mestská časť spustiť tento týždeň. Pozerajte Metro Dnes!


Image in photogallery
Stalo sa 12.05.2020 (526)
Zoologická záhrada oslávila v sobotu 60. výročie svojho otvorenia. S jej výstavbou sa začalo v roku 1959 a slávnostne ju otvorili 9. mája 1960. Pohrebné obrady sa môžu opäť konať v domoch smútku. Na pohreboch sa môže zúčastniť maximálne desať ľudí, a to iba blízka rodina zosnulého. Na Letisko Milana Rastislava Štefánika priletia v pondelok ďalší repatrianti. Zároveň vybavia let repatriantov do Veľkej Británie. Do prvých ročníkov základných škôl v Novom Meste zapísali rodičia takmer 700 detí. V porovnaní s minulým zápisom je to o takmer 80 detí ...


Image in photogallery
Stalo sa 11.05.2020 (538)
Na Hlavné námestie vrátili sochu napoleonského vojaka od Juraja Meliša. V septembri 2018 ju vypáčili vandali. Dielo opravil sochár Daniel Janec. Dopravný podnik Bratislava získal v uplynulých dňoch z výberu pokút viac peňazí ako z tržieb z predaja cestovných lístkov. Mesto chce v rámci pomoci podnikateľom odpustiť daň za užívanie verejného priestranstva pre terasy na mestských pozemkoch. Mestské lesy v Bratislave zrušili na celom území mestských lesov platnosť povolení na vjazd áut vydaných pred rokom 2020. 150-ročnú gledíčiu trojtŕňovú na Vlčkovej ...


Image in photogallery
Stalo sa 07.05.2020 (452)
Mesto zmení spôsob zberu a prepravy vytriedeného papiera a plastov z rodinných domov. Dopravný podnik Bratislava vyhlásil tender na nákup ôsmich minibusov za odhadovaných 1,14 milióna eur. V Lamači ordinuje nová všeobecná lekárka pre dospelých. Súčasťou Veľkej Dúbravskej upratovačky bud pristavenie kontajnerov na nadrozmerný odpad, a to 11. a 13. mája V Petržalke sa do jej miestneho parkovacieho systému registrovalo doteraz 28 000 obyvateľov a zaevidovaných je takmer 32 000 vozidiel. Nová rezidenčná štvrť na Trnávke má vzniknúť v dvoch etapách. V prvej ...


Image in photogallery
Stalo sa 06.05.2020 (560)
Diviaky sa opäť pohybujú v blízkosti našich obydlí. Videli ich v Karlovej Vsi a Záhorskej Bystrici. Mesto majiteľovi stavby pod Mostom SNP oznámilo, že sa nebude podieľať na legalizácii stavby. Výsledky testovania u takmer 200 kľúčových zamestnancov BVS preukázali negatívny výsledok. V Petržalke sa bude sobášiť aj v novej obradnej miestnosti v budove Technopolu. Žiadny z klientov ani zamestnancov domovov seniorov v Ružinove nebol pozitívne testovaný na COVID-19. a iné.<<1...1617181920...27 >>© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam