Stalo sa 18.05.2020

18.5.2020 13:43

  • Po prestávke vynútenej epidemickou situáciou mesto opäť pokračuje vo výberových procesoch na vedúce pozície mestských organizácií.
  • Nebezpečenstvo vzniku požiarov v prírode sa znížilo. Hasiči preto dvolali čas zvýšeného nebezpečenstva a vzniku požiarov na lesných pozemkoch.
  • Na výlet po centre Bratislavy sa môžu záujemcovia vybrať aj online. Virtuálnu prechádzku im umožnia 3D ortofotomapy zo súčasnosti i minulosti.
  • Na Letisku M. R. Štefánika môže byť v blízkom čase uzemnených až 72 lietadiel typu Bombardier, ktoré si prenajímali dopravcovia.
  • Deti budú mať viac možností na hry v prírode spojené so športovaním. Mestské lesy v Bratislave pripravili projekt prírodného šantiska na Kamzíku.
  • Potápači sa počas víkendu pustili do jarného upratovania Chorvátskeho ramena. Z vody vytiahli aj starý reklamný pútač či hokejovú bránku.
  • Poslanci Záhorskej Bystrice znížili mesačné nájomného o 80% pre podnikateľov, ktorí boli nútení svoje prevádzky úplne zatvoriť.
  • Obyvatelia Podunajských Biskupíc sa môžu tešiť na oddychovú zónu plnú zelene. Vznikne medzi ulicami Komárovská, Biskupická a Padlých hrdinov.
  • V nedeľu, 31. mája, od 8.h ráno do 19.h prinesie Kaufland Detský festival všetkým rodinám krásny darček k Medzinárodnému dňu detí.


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print Archív

Image in photogallery
Stalo sa 31. 08. 2020 (168)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Magistrát zverejnil mapu energetickej spotreby svojich budov. Letné kúpaliská pomaly končia svoju činnosť, a preto moderná školská plaváreň ZŠ A. Dubčeka na Majerníkovej opäť otvára brány. Na streche Tržnice na Trnavskom mýte pribudli 4 úle, čo je asi 100-tisíc včiel. Netreba sa ich však báť.


Image in photogallery
Stalo sa 28. 08. 2020 (344)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: V Bratislave pribudne 11 nových autobusov, ktoré odvezú aj objemnú batožinu. Od piatka od 22.00 h do stredy do 4.00 h úplne uzavrú starú Seneckú cestu pri veľkoobchode Metro. Ružinov vás pozýva na opekačku, ktorá sa koná v nedeľu od 15:00 hod. pred domom kultúry na Ružinovskej 28.


Image in photogallery
Stalo sa 27. 08. 2020 (376)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto infomácie: Školáci budú môcť prvý školský deň navštíviť zoologickú záhradu zadarmo. Mesto nasledujúcich týždňoch pozve rakúskeho odborníka, aby vyhodnotil postupy mesta v boji proti komárom. Nové Mesto v dôsledku situácie okolo koronavírusu obnovuje špeciálnu telefonickú linku pomoci osamelým seniorom.


Image in photogallery
Stalo sa 26. 08. 2020 (264)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Odvoz a likvidácia odpadu zabezpečí bez zmeny odvoz odpadu aj počas najbližších štátnych sviatkov. O názve nového mosta je už rozhodnuté. Víťazom ankety sa stal Lužný most. V Petržalke vzniká Mládežnícky parlament, ktorý bude poradným orgánom samosprávy.


Image in photogallery
Stalo sa 25. 08. 2020 (289)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Bratislava vyhlásila verejné obstarávanie na softvér pre parkovací systém. Hlavné mesto v spolupráci s OLO organizuje prvý Mestský bazár. Druhý ročník letného divadelného podujatia LETODIVY uzatvorí 27. 8. o 18:00 hodine rozprávka PiPi Dlhá Pančucha.


Image in photogallery
Stalo sa 24. 08. 2020 (292)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Električková doprava po zrekonštruovanej Dúbravsko-Karloveskej radiále bude spustená od 26. októbra. Petržalka spúšťa od dnes verejnú zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín. Vedeli ste o tom? Iba kúsok od Malého Draždiaka a Starhradskej ulice sa nachádza miesto, ktoré má tak trochu záhadný názov.


Image in photogallery
Stalo sa 21. 08. 2020 (325)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Kde v Bratislave dýchame najhorší vzduch? Mesto naďalej odmieta použiť v boji proti premnoženému výskytu komárov chemický postrek. Atmosféru stredoveku budete môcť zažiť na podujatí Stredovek v Petržalke.<<12345...23 >>

Služby


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam