Stalo sa 18.05.2020

18.5.2020 13:43

  • Po prestávke vynútenej epidemickou situáciou mesto opäť pokračuje vo výberových procesoch na vedúce pozície mestských organizácií.
  • Nebezpečenstvo vzniku požiarov v prírode sa znížilo. Hasiči preto dvolali čas zvýšeného nebezpečenstva a vzniku požiarov na lesných pozemkoch.
  • Na výlet po centre Bratislavy sa môžu záujemcovia vybrať aj online. Virtuálnu prechádzku im umožnia 3D ortofotomapy zo súčasnosti i minulosti.
  • Na Letisku M. R. Štefánika môže byť v blízkom čase uzemnených až 72 lietadiel typu Bombardier, ktoré si prenajímali dopravcovia.
  • Deti budú mať viac možností na hry v prírode spojené so športovaním. Mestské lesy v Bratislave pripravili projekt prírodného šantiska na Kamzíku.
  • Potápači sa počas víkendu pustili do jarného upratovania Chorvátskeho ramena. Z vody vytiahli aj starý reklamný pútač či hokejovú bránku.
  • Poslanci Záhorskej Bystrice znížili mesačné nájomného o 80% pre podnikateľov, ktorí boli nútení svoje prevádzky úplne zatvoriť.
  • Obyvatelia Podunajských Biskupíc sa môžu tešiť na oddychovú zónu plnú zelene. Vznikne medzi ulicami Komárovská, Biskupická a Padlých hrdinov.
  • V nedeľu, 31. mája, od 8.h ráno do 19.h prinesie Kaufland Detský festival všetkým rodinám krásny darček k Medzinárodnému dňu detí.


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print 

Image in photogallery
Stalo sa 30.09.2020 (212)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Ruší sa slávnostné vyhlásenie významného lesníckeho miesta Petržalské hájovne, ktoré sa malo uskutočniť zajtra. Mesto spustilo druhý ročník projektu Deti pre Bratislavu, ktorého účelom je podpora a vzdelávanie detí v oblasti životného prostredia. Opustená a schátraná budova bývalej škôlky na Ulici kpt. Rašu v centre Dúbravky sa premení na zariadenie pre seniorov.


Image in photogallery
Stalo sa 29.09.2020 (265)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Projektovú dokumentáciu chce Petržalka financovať z investičného úveru. Staré Mesto pripravuje aj na jeseň zber a odvoz biologicky rozložiteľného odpadu. Rača je bohatšia o nové mládežnícke a komunitné centrum, ktoré prináša kultúrny program a vzdelávacie aktivity pre všetky vekové kategórie.


Image in photogallery
Stalo sa 28.09.2020 (256)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Bratislava dnes začne opravovať v lesoparku Cestu mládeže, a to v úseku od Snežienky po konečnú autobusu číslo 43, Sanatórium. Dopravný podnik Bratislava má novú pobočku priamo v sídle magistrátu. Nové Mesto začína s rekonštrukciou športoviska na Ladzianskeho ulici, najväčšieho športoviska na Kramároch.


Image in photogallery
Stalo sa 25.09.2020 (349)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Bratislava opäť zmenila svoj rozpočet na rok 2020. Medzi najzásadnejšie zmeny patrí zvýšenie výdavkov na rekonštrukciu električkovej radiály. Podľa slov primátora Matúša Valla by sa mala budúcnosť jazdeckej mestskej polície zrušiť. Bratislava vyhovie požiadavkám novej petície za zákaz hazardu.


Image in photogallery
Stalo sa 24.09.2020 (280)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Hlavné mesto neustále apeluje na zhotoviteľa rekonštrukcie električkovej radiály, aby dbal na bezpečnosť chodcov. Nové Mesto spustí pilotnú zónu rezidenčného parkovania v okolí Tehelného poľa 1. decembra. Nové Mesto prijme od Ministerstva financií návratnú finančnú výpomoc vo výške 394 306 eur.


Image in photogallery
Stalo sa 23.09.2020 (206)
Petržalka spustila prihlasovanie sa do nového mládežníckeho parlamentu. Ružinov prijme od Ministerstva financií návratnú finančnú výpomoc vo výške 761 895 eur. Turistické informačné centrum oslavuje 55. výročie. A pripomína si ho bezplatnými prehliadkami mesta.


Image in photogallery
Stalo sa 22.09.2020 (213)
Na dokončenie Dúbravsko - Karloveskej radiály musíme počkať, avšak pozitívum je, že cez tunel sa opäť odveziete električkou. Odberové pracovisko Národnej transfúznej služby v Ružinove je od včera až do odvolania zatvorené. Do prístrojového vybavenia na oddelení paliatívnej medicíny v Národnom onkologickom ústave pribudol nový ultrazvuk.<<123456...27 >>© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam