logo
Nákupný košík


Hlavné menu

Stalo sa 20.05.2020

20.5.2020 13:57

  • Mesto vypracovalo návrh pravidiel pre tých, ktorí požičiavajú elektrické kolobežky, elektrické mopedy, motorky či bicykle.
  • Cena za predaj 49-percentného podielu v spoločnosti Infra Services, ktorá je dcérskou firmou BVS, je 10,5 milióna eur.
  • Miestny EKO – podnik verejnoprospešných služieb v Novom Meste bude viesť po novom Vladimír Mikuš, doterajší miestny poslanec.
  • Nové Mesto sa tiež pripravuje na veľkú zmenu rozpočtu. Poslanci by sa tým mali zaoberať na septembrovom rokovaní.
  • Nové Mesto spustí pilotnú zónu rezidenčného parkovania v okolí Tehelného poľa 1. októbra.
  • Petržalka by v súvislosti s pandémiou mohla mať podľa predbežných odhadov rozpočtový výpadok približne 2,5 milióna eur.
  • Dopravca Ryanair plánuje začať prevádzkovať pravidelné lety na bratislavské Letisko M. R. Štefánika, a z neho, od júla 2020.
  • Policajnú hliadku privolala vydesená žena na Šulekovu ulicu. Na cintoríne totiž zbadala diviaka, ako nerušene oňuchával priestor medzi hrobami.


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  PrintImage in photogallery
Stalo sa 15.12. 2020 (317)
Opatrenia sa majú sprísniť. V hre je aj zákaz vychádzania, aby sa eliminovalo riziko šírenia nákazy. Skúška najdlhšieho trolejbusu sa skončila úspešne. Dopravný podnik plánuje nakúpiť 16 týchto vozidiel. DPB ukončil rekonštrukciu električkovej trate a jej okolia na Americkom námestí. V úseku už premávajú električky.


Image in photogallery
Stalo sa 14. 12. 2020 (314)
Dopravca sa vracia k historickým názvom a viaceré zo zastávok prídu o komerčné názvy po skončení sa doby nájmu. Na Mlynské nivy sa od včera vrátili všetky linky MHD, ktoré tam pôvodne premávali pred rekonštrukciou ulice. Ukončenie opravy a modernizácie historickej budovy na Hlavnom námestí predbežne plánujú v druhom kvartáli roka 2021.


Image in photogallery
Stalo sa 11. 12. 2020 (404)
Na zrekonštruovanej Karlovesko-dúbravskej radiále upozornia chodcov na blížiacu sa električku nové svetelné stĺpiky. Nové Mesto si včera pripomenulo 30. výročie historicky prvého zasadnutia miestneho zastupiteľstva. Ďalšie obľúbené podujatie sa predčasne končí. Včera bol naposledy otvorený aj Zimný Tyršák na Tyršovom nábreží.


Image in photogallery
Stalo sa 10. 12. 2020 (365)
Dopravný podnik Bratislava nasadí v priebehu decembra do premávky štyri nové nízkopodlažné minibusy. Prioritou spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu je modernizácia a ekologizácia spaľovne odpadu vo Vlčom hrdle. Rozbitá dlažba na Moste SNP, ktorá hnevala mnohých Bratislavčanov, je konečne preč.


Image in photogallery
Stalo sa 09. 12. 2020 (328)
Bratislavská ZOO by sa mala zmeniť na modernú zoologickú záhradu, kde sa zvieratá i návštevníci budú cítiť naozaj dobre. Nové Mesto vyhlásilo verejnú zbierku pre ľudí v núdzi, ktorá sa týka sa len súrnych vecí na prežitie zimných mesiacov. Na Železnej studničke zrekonštruovali dve vzácne historické ľadovne z čias Ferdinandových kúpeľov.


Image in photogallery
Stalo sa 08. 12. 2020 (309)
Hlavné mesto požiadalo o vyhlásenie Prameňov Vydrice za prírodnú rezerváciu. Petržalka odkúpi objekt spoločnosti Západoslovenská energetika na Ulici Ondreja Štefanka. Materskú školu na Kolískovej ulici v Karlovej Vsi čaká rekonštrukcia s radikálnym znížením jej energetickej náročnosti.


Image in photogallery
Stalo sa 07. 12. 2020 (310)
Povinnosť preukazovať sa testom bude platiť pre osoby pravidelne prekračujúce hranice Slovenska. Na Hviezdoslavovom námestí si môže verejnosť vychutnať vianočné občerstvenie z takmer 20 food truckov. Históriu medovníkov, ale aj náradie, ktoré sa používa pri ich pečení spoznajú návštevníci novej výstavy, ktorú sprístupnila Bibiana.<<123456...34 >>
© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam