Stalo sa 29. 07. 2020

29.7.2020 09:43

  • Bratislava rieši dunenie na Karlovesko-dúbravskej radiále.
  • Lamač chce z Kaplnky sv. Rozálie vytvoriť živý liturgický priestor.
  • Dúbravka nelení ani jeden týždeň počas letných prázdnin. Júlové týždne sa pre ňu nesú v znamení čistoty, polievania i kosenia.
  • V Bratislave od včera predĺžili pre horúčavu otváraciu dobu na letných kúpaliskách.
  • V Malom Dunaji, ale aj v iných bratislavských vodách, sú korytnačky, ktoré sú nebezpečné pre našu faunu.
  • Palác Roland, ktorý vzbĺkol počas vianočných trhov, opravia až na budúci rok.
  • Aj zvieratká treba chrániť pred horúčavami. V extrémnych teplotách trpíme nielen my, ale aj ony.


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print Archív

Image in photogallery
Stalo sa 22.09.2020 (16)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Na dokončenie Dúbravsko - Karloveskej radiály musíme počkať, avšak pozitívum je, že cez tunel sa opäť odveziete električkou. Odberové pracovisko Národnej transfúznej služby v Ružinove je od včera až do odvolania zatvorené. Do prístrojového vybavenia na oddelení paliatívnej medicíny v Národnom onkologickom ústave pribudol nový ultrazvuk.


Image in photogallery
Stalo sa 21.09.2020 (64)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Hlavné mesto otvára po 25 rokoch pre verejnosť Lekáreň u Salvátora na Panskej ulici. Železnice Slovenskej republiky dnes pristúpia k oprave cestného mosta ponad železnicu na Tupého ulici v Novom Meste. Bratislavská ZOO sa môže pochváliť ďalším prírastkom. Veľkú zvieraciu rodinu rozšírila samička nosorožca tuponosého.


Image in photogallery
Stalo sa 18.09.2020 (89)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Bratislava si polepšila v globálnom rebríčku inteligentných miest a ocitla sa na 76. pozícii. Držitelia ročného predplatného lístka na mestskú hromadnú dopravu budú môcť využiť bezplatný jednorazový vstup do Historického múzea Slovenského národného múzea. O dotáciu na podporu kvalitného verejného priestoru sa dá v Starom Meste požiadať ešte do konca septembra.


Image in photogallery
Stalo sa 17.09.2020 (141)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Dopravný podnik Bratislava pripravil pri príležitosti Európskeho týždňa mobility pre verejnosť niekoľko akcií. Petržalka má oficiálne nového poslanca, zložením sľubu na stredajšom rokovaní miestneho zastupiteľstva sa ním stal Miloslav Šmíd. Už zajtra sa bude na celom Slovensku konať podujatie Naše Mesto v prospech komunity.


Image in photogallery
Stalo sa 16.09.2020 (153)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: V Petržalke vznikli po rekonštrukcii existujúcich priestorov materských škôl Röntgenova, Turnianska a Lietavská tri nové triedy s kapacitou 69 detí.V Ružinove sa koncom septembra začne tradičné jesenné upratovanie. K mestskému projektu Sadni si!, ktorý priniesol do Bratislavy voľné verejné sedenie - červené stoly a stoličky, pribudli červené ležadlá.


Image in photogallery
Stalo sa 15.09.2020 (172)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Záhorie bude mať zmodernizovanú železničnú trať. Vlaky tu budú jazdiť rýchlosťou do 200 km/h. Petržalská liga chce, aby sa hokejbal vrátil do ulíc. Ihrisko na Medveďovej nie je jediné, ktoré hokejbalu vracia život. Viete, čo pomohlo prežiť mladým stromom v Petržalke? Oproti minuloročnému horúcemu letu bolo dostatok vlahy.


Image in photogallery
Stalo sa 14.09.2020 (190)
V dnešnom Metre odzneli aj tieto informácie: Novou petíciou za zákaz hazardu sa bude zaoberať mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí 24. septembra. Bus pruh na Karloveskej plánujú predĺžiť až ku križovatke s Molecovou. Malo by sa tak skrátiť meškanie autobusových liniek. Spustenie pilotnej zóny rezidenčného parkovania v okolí Tehelného pola by sa malo opäť posunúť, projekt by mal začať platiť až od decembra.123...23 >>

Služby


© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam