logo
Nákupný košík


Hlavné menu

Stalo sa10.03.2020

10.3.2020 14:59

 

- Koronavírus zrušil aj mnohé akcie a podujatia, ktoré sa mali v týchto dňoch konať v našom meste. Zrušené sú predstavenia v SND, zatvorený je aj Zimný štadión Ondreja Nepelu.

- V rámci preventívnych opatrení obmedzujú úradné hodiny aj miestne úrady. Informujú o tom na svojich webových stránkach.

- Koronavírus ohrozuje aj blížiace sa maturity. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu zatiaľ ale nevidí dôvod na prípadné posunutie termínu písomných maturitných skúšok.

- Dopravný podnik Bratislava zrušil premávku autobusových liniek 131 a 184 a školských spojov. Linka 31 bude zároveň premávať v režime školských prázdnin.

- Na Latorickej ulici sa v pondelok stal smrteľný pracovný úraz, keď muž spadol zo strechy. Ide už o deviaty pracovný úraz s následkom smrti v tomto roku.

- Múzeum školstva a pedagogiky po 20-ročnom pôsobení v Petržalke už sídli v takmer storočnej budove bývalej školy v Devínskej Novej Vsi.

- Staré Mesto sa od roku 2010 vždy 10. marca pravidelne pripája k akcii Vlajka pre Tibet.  Tento rok sa do kampane zapojili aj Petržalka, Rusovce, Dúbravka, Lamač a Rača.


 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  PrintImage in photogallery
Stalo sa 15.01.2021 (29)
V Bratislave zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 prvých zamestnancov mestských zariadení pre seniorov. Petržalka prichádza so zavádzaním nových pravidiel parkovania, ktoré sa dotknú obyvateľov s trvalým pobytom. Devínska Nová Ves vyhlásila humanitárnu zbierku pre najviac zasiahnuté oblasti v Chorvátsku.


Image in photogallery
Stalo sa 14.01.2021 (73)
Nový, oveľa infekčnejší variant vírusu, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19, objavili už aj v Bratislave. Celoplošné testovanie bude, vyhlásil Matovič, vláda ale ešte definitívne nerozhodla. Bratislava a jej mestské časti sú pripravené byť súčinné s vládou SR pri celoplošnom testovaní.


Image in photogallery
Stalo sa 13.01.2021 (94)
Zákaz hromadných podujatí sa v Bratislavskom kraji nevzťahuje na pár udelených výnimiek. Včera dopoludnia prebiehalo solenie lávok a tiež preventívny posyp komunikácií. Bratislava hľadá riaditeľa či riaditeľku príspevkovej organizácie Metropolitný inštitút Bratislavy.


Image in photogallery
Stalo sa 12.01.2021 (123)
Najneskôr od budúceho víkendu by sa malo každý týždeň plošne testovať na ochorenie COVID-19. Železničná spoločnosť Slovensko upozorňuje cestujúcich, že je nútená obmedziť dopravu. Poskytovatelia ambulantnej zdravotnej starostlivosti by mali poskytovať svoje služby v maximálnom rozsahu. Bratislava a jej mestské časti by mohli zmluvne spolupracovať pri odťahovaní vozidiel.


Image in photogallery
Stalo sa - 11.01 2021 (125)
Univerzitná nemocnica Bratislava plánuje zaviesť dvojité kontroly zoznamov a tiež chce personál opätovne preškoliť. Devínska Nová Ves operatívne riešila zabezpečenie 16 000 testov pre zamestnancov. Mobilné odberové miesto v Lamači otestovalo od začiatku fungovania už tisícky ľudí.


Image in photogallery
Stalo sa 08. 01. 2021 (131)
V dôsledku negatívneho vývoja pandemickej situácie budú všetky pobočky Slovenskej pošty počas víkendu zatvorené. V Bratislave spustia druhú etapu zberu a odvozu vytriedeného odpadu z rodinných domov. Bratislavská MHD bude i po skončení vianočných sviatkov naďalej premávať v prázdninovom režime.


Image in photogallery
Stalo sa 07. 01. 2021 (134)
Od dnes sa začali zbierať vianočné stromčeky podľa harmonogramu a aj zo špeciálnych drevených ohrádok. V mestských lesoch sprístupnili novú turistickú a bežeckú trasu, ktorá vedie od Sparísk v smere na Biely kríž. Na Šrobárovom námestí v Petržalke vznikne nový zelený priestor, naplánovaných je však viac noviniek.123...34 >>
© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam