logo
Nákupný košík


Hlavné menu

Staré Mesto bude mať dostatok odberných miest, chystá aj „analógový“ rezervačný systém

22.1.2021 02:19 | Zdroj: MČ Staré Mesto

Bratislavské Staré Mesto sústredilo gros celoplošného testovania na víkend od 23. do 24. januára. Testovať sa bude opäť aj v autobusoch, mestská časť chystá „analógový“ rezervačný systém.

„Aktuálne testovanie v Starom Meste pripravujeme na základe skúsenosti z prvého celoplošného testovania, chystáme aj drobné zmeny,“ uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

KDE SA BUDE TESTOVAŤ

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto zriaďuje 25 dočasných odberových miest – tak ako v prvom testovaní v Starom Meste bude súčasťou odberových miest aj 10 autobusov od spoločnosti Slovaklines. Ďalšie 4 miesta (2 električky a 2 autobusy) pridáva v Starom Meste bratislavský magistrát. Odberové miesta budú otvorené od 8.00 do 20.00 h.

„Už od 18. januára sa záujemcovia v Starom Meste môžu dať otestovať na počkanie v mobilných odberových miestach na Dobšinského a Gaštanovej ulici, gros testovania organizovaného Starým Mestom však bude túto sobotu a nedeľu,“ upresnila starostka.

Garantom celoplošného testovania v Starom Meste je Poliklinika Mýtna v zastúpení spoločnosti Hedak, s.r.o., ktorá bude zastrešovať všetky dočasné odberové miesta v Starom Meste. Zároveň poskytne svoje stabilné MOM na testovanie počas víkendu.

K dispozícii bude 25 odberových miest, ktoré kopírujú odberové miesta z prvého testovania. „Testovať budeme najmä na staromestských základných školách – tentoraz pribudla aj ZŠ Dubová -, v autobusoch bezplatne zapožičaných spoločnosťou Slovaklines. Opätovne bude odberové miesto v Propelleri, ktorý sa od pondelka 25. januára stane stabilným mobilným odberovým miestom s objednávkovým systémom. Staré Mesto ho zriaďuje v spolupráci so súkromným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti,“ informovala Z. Aufrichtová.

Rovnako ako pri prvom testovaní, aj tentoraz Staré Mesto vyčlenilo jedno odberové miesto pre tehotné ženy, seniorov, ŤZP osoby. Prednostne ich otestujú na Kozej ulici.

Po skúsenostiach z prvého testovania Staré Mesto nezriaďuje drive-in testovacie miesta.

AKO SA BUDE TESTOVAŤ

„Aby sme však minimalizovali čakanie v rade a zabránili vysokej a dlhodobej koncentrácii ľudí, rozhodli sme sa využiť overený analógový objednávkový systém – prostredníctvom časeniek, ktoré si vyzdvihnete priamo na odberovom mieste, na ktorom sa chcete dať otestovať,“ oznámila starostka.

Časenky sa začnú na odberových miestach vydávať v sobotu od 8.00, pričom jedna osoba môže vybrať najviac 5 časeniek pro rodinných príslušníkov, s ktorými žije v jednej domácnosti. Na časenke bude uvedený presný čas, kedy sa treba na testovanie dostaviť.

„Ide o overený systém, ktorý zaistí najvyššiu bezpečnosť v súvislosti s novým, vysoko nákazlivým britským kmeňom Covid-19. Zároveň to však vyžaduje disciplinovanosť a dochvíľnosť – každý, kto sa nedostaví v určenom čase, stráca poradie,“ upresnila Z. Aufrichtová.

O všetkých novinkách o celoplošnom testovaní a odberových miestach budeme informovať prostredníctvom komunikačných kanálov Starého Mesta – oficiálnej stránky staremesto.sk, FB profilu Staré Mesto – srdce Bratislavy a bezplatnej mobilnej aplikácie Staré Mesto.

Zoznam odberových miest v Starom Meste:

ZŠ Milana Hodžu, Škarniclova (2 odberové miesta)

ZŠ Mudroňova 83 (2 odberové miesta)

ZŠ Hlboká cesta 4 (2 odberové miesta)

ZŠ Jelenia

ZŠ Vazovova (2 odberové miesta)

ZŠ Grösslingová (2 odberové miesta)

ZŠ Dubová (2 odberové miesta)

Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Gaštanová 19

Seniorcentrum Dobšinského 2

Parkovisko pri Novej budove SND

Pod Slavínom, ulica Na Slavíne (pri Rotunde)

Trhovisko na Poľnej ulici – vstup z ulice 29. augusta

Hviezdoslavovo námestie

Fakulta architektúry STU (2 odberové miesta)

Námestie slobody

Kozia 18 – vstup cez autobránu

Propeller, Rázusovo nábrežie

Poliklinika Mýtna, Mýtna 5

Jesenského ulica (2 električky)

Šafárikovo námestie (2 autobusy)Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článkuImage in photogallery

Nadácia mesta Bratislavy spúšťa novú grantovú výzvu v Grantovom programe KULTÚRA (59)
23.2.2021 11:43 | Zdroj: Magistrát HM SR
V reakcii na pandemickú situáciu zverejnila Nadácia mesta Bratislavy po samostatnej výzve na podporu kultúrnych podujatí ďalšiu výzvu v rámci Grantového programu (GP) KULTÚRA. Tentokrát ide o novú výzvu na podporu kultúry pre rok 2021 zameranú na Rozvoj kapacít organizácií. Okrem toho otvára nadácia súčasne aj dve výzvy v GP KOMUNITY, jednak na podporu komunitných aktivít ...


Image in photogallery

Odberové miesto v Karlovej Vsi obnovilo svoju prevádzku. Financovať ho bude župa (52)
23.2.2021 11:12 | Zdroj: BSK
Od včera 22.2.2021 opäť funguje Mobilné odberové miesto (MOM) pri Poliklinike Karlova Ves. Po tom ako Ministerstvo zdravotníctva nepredĺžilo zmluvu župnej poliklinike, hľadal Bratislavský samosprávny kraj (BSK) možnosti ako situáciu vyriešiť. Prevádzku pracoviska bude nakoniec kompletne hradiť župa ako službu vo verejnom záujme. „Pracovisko od začiatku fungovalo od pondelka ...


Image in photogallery

K prezenčnému vyučovaniu sa pridali ďalšie župné školy. Spolu ich je vyše 30 (59)
22.2.2021 10:29 | Zdroj: BSK
Od pondelka 22.2.2021 sa prezenčne učí už na 32 stredných školách, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Obnovenie prezenčného vyučovania nie je ešte k dispozícii pre všetkých žiakov. Týka sa to prvého stupňa základných škôl a žiakov končiacich ročníkov. Pre ostatných žiakov školy organizujú prezenčné vyučovanie v malých skupinách (5 žiakov ...


Image in photogallery

ZMOS v spolupráci so Štatistickým úradom SR upozorňuje seniorov na opatrnosť (84)
19.2.2021 19:00 | ZMOS
Za účelom realizácie preventívnych opatrení, ktorých cieľom je zamedziť prípadom protiprávneho konania voči seniorom v súvislosti so zahájením sčítania obyvateľov upozorňujeme na skutočnosť, že nie je možné, ani prípustné, aby sa cudzie osoby vydávali za sčítacích komisárov. V súvislosti so vzniknutou situáciou pandémie COVID-19 sa vyskytli prípady, kedy podvodníci ...


Image in photogallery

Zmena na poste námestníčky primátora hlavného mesta Bratislava (278)
18.2.2021 15:56 | Zdroj: Magistrát HM SR
Na pozícii námestníčky primátora hlavného mesta Bratislava k 1.3. 2021 končí Lucia Štasselová. Lucia Štasselová zastrešovala v tejto pozícii agendu sociálnych vecí, ale najmä viedla novú agendu rozvoja mestského nájomného bývania. V oblasti sociálnych vecí magistrát vybudoval novú Sekciu sociálnych vecí, ktorej ambasádorom bola námestníčka od začiatkov svojho účinkovania ...123...8 >>

Image in photogallery
Stalo sa 25. 02. 2021 (40)
25.2.2021 08:41
Národný ústav srdcových a cievnych chorôb včera otvoril nové Detské kardiocentrum. Výstavbu predĺženia električkovej trate v Petržalke plánuje Bratislava spustiť ešte v tomto roku. Nebytový priestor na Štúrovej ulici v Starom Meste zostane ešte nejaký čas nevyužitý.


Image in photogallery
Stalo sa 24. 02. 2021 (80)
24.2.2021 09:33
Nadácia mesta Bratislavy zverejnila ďalšiu výzvu v rámci grantového programu Kultúra. V apríli Petržalka odštartuje architektonickú súťaž na nové zariadenie pre seniorov. Ružinov môže tento rok na podporu komunitných a rozvojových aktivít prerozdeliť 150 000 eur.


Image in photogallery
Stalo sa 23. 02. 2021 (80)
23.2.2021 08:47
Dopravný podnik Bratislava zavedie od 27. marca k Horárni Krasňany novú linku MHD 154. V Ružinove pribudol ďalší výbeh pre psov, konkrétne pri základnej škole na Drieňovej ulici. Staré Mesto postupovalo v rámci všetkých konaní súvisiacich s prípadom Drotárskej cesty plne v súlade so zákonom.123...89 >>

TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam