TV Bratislava tu je už 6 rokov! Čo priniesol ten posledný?

19.3.2013 14:51 | TVBA

V roku 2013 vkročila TV Bratislava do ďalšieho roka svojho pôsobenia metropolitnej televízie. Už šesť rokov bratislavská televízia prináša informácie o tom, čo sa deje v hlavnom meste Slovenska a v bratislavskom regióne. Vážne alebo veselo, ale vždy objektívne a rýchlo.

Metropolitná televízia Bratislava žije v domácnostiach Bratislavčanov už viac ako 6 rokov a otvára okno do sveta komunálnej politiky, kultúry, spoločenského diania či zmien.

Leto do programovej štruktúry pribudol nový formát Euroveanoviny, ktorý sa sústredí na kultúru, spoločenské a športové podujatia v bratislavskej novej štvrti. Obľubu si u divákov získala aj relácia Tipy na voľný čas o pripravovaných podujatiach v hlavnom meste.

So septembrovým otvorením školských brán prišla do televízie pracovať redaktorka Silvia Šeptáková. Venuje sa predovšetkým komunálnej politike v mestskej časti Nové Mesto.

Medzi septembrové novinky patrí aj posila v podobe novej šéfredaktorky Ľubici Pilzovej. Pôsobila v televízii Markíza, Slovenskej televízii, ale aj ako riaditeľka Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR počas premiérovania Ivety Radičovej.

 

Úspešný september zavŕšilo spustenie magazínu z ďalšej mestskej časti Týždeň v Novom Meste, ktorá je šitá pre jej obyvateľov a kde sa dozvedia to, čo sa deje u nich doma, no a ostatní Bratislavčania sú pozývaní na najrôznejšie podujatia v Novom Meste.

Televízia Bratislava tak k už existujúcej spolupráci s mestskými časťami Staré mesto, Lamač a Rača, ako aj s Bratislavským samosprávnym krajom, pripája aj Nové Mesto a Vajnory.

V novembri sa vďaka finančnej podpore Európskeho parlamentu začala vyrábať a vysielať relácia o Európskom parlamente a jeho vzťahu k obyvateľom Bratislavy a Slovenska - 'My... v Európe'. Hlavným zámerom relácie, ktorá pobeží do júna 2013, je vytvárať a povzbudiť záujem divákov o prácu Európskeho parlamentu a poslancov zo Slovenska. Redaktorom a moderátorom je Martin Thuma, ktorý je v Bruseli ako doma

V januári 2013 sa mestská časť Petržalka pridala k tým bratislavským mestským častiam, ktoré už využívajú priestor metropolitnej televízie na informovanie svojich obyvateľov o dianí v mestskej časti.
Tak v TV Bratislava vznikol program pre mestské časti Staré Mesto, Nové Mesto, Lamač, Rača a Petržalka pod heslom: „Všetko o meste na jedno mieste“.

TV Bratislava vyrobila za posledný rok svojho pôsobenia na trhu 27 640 minút premiérového programu. To je približne 490 príspevkov, reportáži a rozhovorov do metropolitného denníka, vyše 2 200 spravodajských príspevkov, vyše 100 besied, reportáže zo župy, reportáže o MHD, záznamy zo zastupiteľstva a veľa iných.

Ponuka programov je pestrá a diváci sledujú aj tématické magazíny Športklub, Korzo, LikeIT či City Lady. Za najdôležitejšie pokladajú tie relácie, ktoré sa venujú špecificky Bratislave a problém s ktorými jej občania denne žijú, alebo relácie, ktoré v iných televíziách nenájdu.
Bratislavská televízia s celým tímom chce byť rešpektovaným médiom v rámci celého Slovenska a výsledky uplynulého roka k tomu prispievajú.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

 /1 >> nasledujúci


 

Image in photogallery
Ženy v politike 2 (103)
21.10.2020 17:00 | Renáta Špačková
Aká je pozícia žien v politike, ako dosiahnuť rešpekt, ako komunikovať na sociálnych sieťach, čo im politika vzala, čo dala, sú znevýhodňované oproti svojim mužským kolegom a aké je súčasné nastavenie slovenskej spoločnosti voči ženám v politike?


Image in photogallery
Petržalských 13 238/ 21. 10. 2020 (47)
21.10.2020 13:32
Petržalských 13 238/ 21. 10. 2020


Image in photogallery
Metro Dnes 21-10-2020 (38)
21.10.2020 12:02
Dnes sme sa spolu pozreli na to, ako sa dajú psy vycvičiť nie len na klasické povely sadni či ľahni, ale aj na hľadanie výbušnín či drog. Našim hosťom v štúdiu bola pani Lenka Uzsáková, ktorá vám povedala niečo viac o zbere biologicky rozložiteľného odpadu.


Image in photogallery
Stalo sa 21.10.2020 (48)
21.10.2020 12:00
Nové nájomné byty by mohli vzniknúť napríklad aj v prázdnom internáte pri bývalom učilišti v Záhorskej Bystrici. Do Karlovej Vsi a Dúbravky budú od pondelka opäť premávať električky. Vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí v Starom Meste tento rok nebudú.


Image in photogallery
Nakupovať bez obalu? Dá sa to (39)
21.10.2020 11:47 | Dominika Macková
Cieľom pomerne novootvorených potravín v Petržalke nie je len predaj bio a raw potravín, no hlavným motívom je fungovanie bez obalov. Okrem potravín si tu viete načapovať aj drogériu do vlastnej nádoby.


Image in photogallery
Lenka Uzsáková z referátu životného prostredia: Zbavte sa konárov zo stromov a kríkov (36)
21.10.2020 09:08 | Simona Halamíčková
Staré Mesto spúšťa zber biologicky rozložiteľného odpadu. Ako akcia prebieha, a čoho všetkého sa môžete zbaviť, nám v štúdiu prezradila Lenka Uzsáková z referátu životného prostredia.


Image in photogallery
Do Karlovej Vsi pozýva starostka Dana Čahojová (74)
20.10.2020 14:54 | Lukáš Turiak
Sprievodcami po meste sú starostovia, ktorí poznajú „svoje“ mestské časti najlepšie. Rozprávanie starostov a starostiek dopĺňajú zábery pamiatok, pozoruhodností, a prírodných krás, ale aj podujatí, ktoré sú späté s tradíciami a históriou jednotlivých mestských častí. Budeme ...


Image in photogallery
V akej súčinnosti potrebovala polícia záchranárov? (72)
20.10.2020 12:07
Prítomnosť vedúceho oddelenia komunikácie a prevencie mestskej polície Bratislava Petra Plevu v našom štúdiu prezradila, že k slovu sa opäť dostali informácie o činnosti bratislavskej mestskej polície v uplynulom týždni. Ako sa dodržiavajú nové opatrenia vlády či spolupráca so záchranármi ...


Image in photogallery
Metro Dnes 20-10-2020 (72)
20.10.2020 12:05
Dnes je utorok, teda deň, kedy sme sa dozvedeli novinky zo zápisníka mestskej polície. Miesto, ktoré má rada, nám tento raz predstavila mestská poslankyňa Lenka Plavuchová.


Image in photogallery
Stalo sa 20.10.2020 (102)
20.10.2020 12:03
Ružinov plánuje upokojiť dopravu v Prievoze, niektoré opatrenia by mohli začať platiť už v tomto roku. Staré Mesto mení v rámci opatrení stránkové hodiny miestneho úradu na Vajanského nábreží. Od včera až do utorka bude Slovenská pošta vyplácať štátne sociálne dávky vrátane dôchodkov.123...611 >>© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam