Bratislava vyhlasuje súťaž o ročné električenky pre zaočkovaných, chce rýchlejšie dosiahnuť kolektívnu imunitu

9.7.2021 10:58 | Zdroj: Magistrát HM SR

Mesto Bratislava v záujme dosiahnutia kolektívnej imunity chce motivovať tých, ktorí sa rozhodujú o očkovaní a odmeniť tých, ktorí už zaočkovaní sú. Preto vyhlasuje súťaž o 60 ročných predplatných cestovných lístkov na MHD pre zaočkovaných. Pozývame Bratislavčanky a Bratislavčanov, aby sa čo najskôr zaregistrovali na očkovanie a zároveň sa zapojili do súťaže o ročné električenky. Súťaž, ktorú organizuje hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava, potrvá od piatka 9. júla do 27. augusta. Bratislava má šancu dosiahnuť kolektívnu imunitu a chceme sa o to pokúsiť. Po porade s odborníkmi potrebujeme dosiahnuť hranicu kolektívnej imunity v Bratislave na úrovni 75% zaočkovaného obyvateľstva.

Vakcináciou chránime nielen seba a svojich najbližších, ale prispievame tak aj ku kolektívnej imunite, ktorá pomôžete Bratislave zvýšiť šancu, aby sa život v meste nezastavil ani počas tretej vlny, neutíchla kultúra, neskrachovali kaviarne, reštaurácie, kluby, obchody či športoviská a aby sme sa mohli naďalej slobodne a bezpečne stretávať alebo aj bezpečne používať verejnú dopravu.

Pokiaľ nebudeme mať dostatočnú kolektívnu imunitu, ktorá zabráni komunitnému šíreniu vírusu, znovu nám hrozia preplnené nemocnice, zatváranie prevádzok a obmedzovanie služieb, čo by mnohí už ani finančne a ani psychicky nezvládli. Rozhodli sme sa preto motivovať tých, ktorí sa ešte zaregistrujú na očkovanie a aj tých, ktorí už zaočkovaní sú, možnosťou vyhrať ročnú električenku v hodnote 199 eur,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Registrovať sa do súťaže na podporu očkovania je možné oddnes, piatka 9.7. 2021, na stránke www.kolektivnaimunita.sk, kde je potrebné vyplniť online formulár. Každé dva týždne vyžrebujeme 15 výhercov, ktorí získajú bezplatnú ročnú električenku v hodnote 199 eur.

Výhercov, ktorí získajú celkovo 60 bezplatných ročných električeniek, budeme počas mesiacov júl a august žrebovať v 4 kolách, po 15 električeniek. Prvé žrebovanie sa bude konať v piatok 16.7. a následne každý piatok v 2-týždenných intervaloch, t.j. 30. 7. 2021, 13. 8. 2021  a 27. 8. 2021.

Do súťaže je možné sa prihlásiť len raz, a to s jedným telefónnym číslom a e-mailovou adresou. V prípade, že v danom kole súťažiaci nevyhrá, bude automaticky zaradený do nasledovného žrebovania. Výhercovia v danom kole nebudú zaradení do nasledujúceho žrebovania.

Do súťaže sa môže prihlásiť každý obyvateľ a obyvateľka Bratislavy starší/a ako 18 rokov. Trvalý pobyt nie je podmienkou, keďže pre dosiahnutie kolektívnej imunity je potrebné, aby sa dali zaočkovať aj ľudia, ktorí v Bratislave reálne žijú aj bez trvalého pobytu a využívajú aj hromadnú dopravu v meste. 

Podmienkou pri prevzatí výhry bude preukázanie potvrdenia o očkovaní proti COVID19. V prípade dvojdávkovej vakcíny (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca) ide o potvrdenie o očkovaní prvou dávkou. V prípade registrovanej jednodávkovej vakcíny (Janssen) stačí potvrdenie o očkovaní.

V tejto chvíli už očkovanie nemôže byť jednoduchšie. Oceňujeme veľkokapacitné očkovacie centrum BSK na Národnom futbalovom štadióne, ktoré odstraňuje bariéry pre očkovanie a spustilo očkovanie ľudí aj bez predošlej registrácie. Rozpis plánu, akými vakcínami sa očkuje v ktorý deň, nájdete na stránke: https://bratislavskykraj.sk/ockujeme-naplno-tento-tyzden-sa-na-vas-tesime-v-tychto-dnoch/ 

Princíp kolektívnej imunity spočíva v tom, že ak budeme mať dostatočný počet zaočkovaných, títo dokážu svojou imunitou ochrániť aj tých nezaočkovaných, lebo nebudú vhodné podmienky na komunitné šírenie vírusu. Podľa epidemiológov je na to potrebné, aby zaočkovaných bolo aspoň 75%. Dnes sme zo všetkých slovenských miest k tomuto číslu najbližšie, ale stále to nie je dostatočné číslo. Aktuálne je podľa IZA v Bratislave 1. dávkou vakcíny zaočkovaných 56 % (244 648 ľudí) a 2. dávkou vakcíny 47 % (205 095 ľudí). Pre porovnanie pred týždňom (v pondelok 28.6) bolo prvou dávkou zaočkovaných 53 % ľudí a druhou dávkou 40 % ľudí.

Viac informácií o očkovaní, ktorým prispievane ku kolektívnej imunite v Bratislave sa dozviete na: https://bratislava.sk/sk/informacie-o-ockovani-proti-covid-19-v-bratislave


 


 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

 /1 >> nasledujúci

 


NAJNOVŠIE V ARCHÍVE

 

 

INFORMÁCIE Z MESTA

 

NOVINKY Z TV BRATISLAVA

Image in photogallery
Región je bližšie a vie sa o ňom viac (2936)
26.5.2021 23:56 | TVBA
Mediálna scéna sa v dôsledku online internetovému priestoru časom mení. Ale nielen na Slovensku stále je televízne médium najdôveryhodnejší zdroj informácií, kým sociálne siete sú v rebríčku na konci. Hneď za celoplošnými televíziami Markíza, RTVS, JOJ a TA3 v  sledovanosti ...


Image in photogallery
Úspech, na ktorý sme hrdí (2210)
26.5.2021 16:15 | TVBA
Väčšina správ, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život sa deje v regiónoch. Teda presne tam, kde žijeme. Nie sú to vždy bulvárne senzácie a komédia ako vo veľkej politike Sú to niekedy maličkosti ako zasadený strom či natreté lavičky v parku. Občas sa udeje aj niečo väčšie. ...TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam