Druhé kolo Mestského bazára našlo využitie pre 3,8 ton predmetov, ktoré by sa stali odpadom

30.7.2021 07:55 | Zdroj: OLO

Na ďalší Mestský bazár do priestorov komunálneho podniku na Bazovej prišlo počas posledného júnového víkendu skoro 650 návštevníkov za dodržania aktuálnych protiepidemiologických opatrení. Za nákup vyzbieraných vecí, ktoré tvorili spolu približne 3,8 t, prispeli dohromady sumou vyše 3-tisíc eur. Vyzbierané financie sú uložené na transparentom účte a budú použité na vytvorenie stabilného bratislavského reuse centra.

Druhé podujatie Mestský bazár sa konalo v súlade s aktuálne platnými opatreniami spojenými s koronavírusom a za dodržania hygienických opatrení. Počas víkendu 26. a 27. júna 2021 si ľudia odniesli za symbolický príspevok približne 4 800 znova použiteľných vecí. Hodnota vyzbieranej sumy je 3 384,- eur a je vedená, spolu s financiami z októbrového bazára, na transparentnom účte:

https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK2609000000005171636209.

Takmer 6 ton použiteľných a funkčných vecí prinieslo spolu 178 ľudí v priebehu júna.

Odovzdané veci, ktoré si nenašli nového majiteľa, boli ponúknuté neziskovým a charitatívnym organizáciám, ktoré si z nich môžu bezplatne vybrať to, čo potrebujú. Zvyšné veci budú presunuté na ďalší bazár. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa zapojili do zberu a priniesli stále použiteľné predmety a tiež návštevníkom, ktorí sa stali novými majiteľmi týchto predmetov. Špeciálne poďakovanie patrí aj klientom OZ Vagus, ktorí nás podporili pri realizácii druhého kola Mestského bazára.

Na budovaní stabilného bratislavského reuse centra už hlavné mesto pracuje v spolupráci s mestskými organizáciami Odvoz a likvidácia odpadu, Metropolitný inštitút Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a ďalšími subjektmi. Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár, v ktorých plánujeme pokračovať aj naďalej. Okrem predaja predmetov by sme chceli organizovať v jeho priestoroch aj edukačné aktivity či prevádzku zdieľanej dielne na opravu použitých predmetov.

Ďalší bazár na Bazovej sa bude konať počas víkendu 9. – 10. októbra 2021. Zber vecí bude prebiehať v septembri, presné miesta a termíny budú zverejnené na www.olo.sk.

 

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

 /1 >> nasledujúci


NAJNOVŠIE VIDEÁ

                                                                          Celý archív

NOVINKY Z TV BRATISLAVA

Image in photogallery
Región je bližšie a vie sa o ňom viac (1795)
26.5.2021 23:56 | TVBA
Mediálna scéna sa v dôsledku online internetovému priestoru časom mení. Ale nielen na Slovensku stále je televízne médium najdôveryhodnejší zdroj informácií, kým sociálne siete sú v rebríčku na konci. Hneď za celoplošnými televíziami Markíza, RTVS, JOJ a TA3 v  sledovanosti ...


Image in photogallery
Úspech, na ktorý sme hrdí (1411)
26.5.2021 16:15 | TVBA
Väčšina správ, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život sa deje v regiónoch. Teda presne tam, kde žijeme. Nie sú to vždy bulvárne senzácie a komédia ako vo veľkej politike Sú to niekedy maličkosti ako zasadený strom či natreté lavičky v parku. Občas sa udeje aj niečo väčšie. ...TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam