logo
Nákupný košík


Hlavné menu

Nadácia mesta Bratislavy spúšťa novú grantovú výzvu v Grantovom programe KULTÚRA

23.2.2021 11:43 | Zdroj: Magistrát HM SR

V reakcii na pandemickú situáciu zverejnila Nadácia mesta Bratislavy po samostatnej výzve na podporu kultúrnych podujatí ďalšiu výzvu v rámci Grantového programu (GP) KULTÚRA. Tentokrát ide o novú výzvu na podporu kultúry pre rok 2021 zameranú na Rozvoj kapacít organizácií. Okrem toho otvára nadácia súčasne aj dve výzvy v GP KOMUNITY, jednak na podporu komunitných aktivít a tiež na podporu komunitných priestorov. Všetky štyri výzvy sú pre záujemcov a záujemkyne otvorené do 31.3.2021.

Nadácia mesta Bratislavy chce prostredníctvom novej grantovej výzvy v rámci GP KULTÚRA: Rozvoj kapacít organizácií ponúknuť pomoc kultúrnym aktérom v nestabilnej situácii, ktorá zvyšuje ich zraniteľnosť v dôsledku rôznych faktorov vrátane súčasnej pandémie.

Cieľom otvorenia tohto programu, na rozdiel od programu na podporu kultúrnych podujatí, je podpora rozvoja a budovanie kapacít jej nezriaďovaných organizácií tak, aby zostalo zachované ich udržateľné fungovanie napriek limitujúcim pandemickým opatreniam a mali priestor venovať sa vlastnému rozvoju napríklad vzdelávaním či profesionálnou prípravou v oblastiach ako podnikateľské a marketingové stratégie, komunikačné stratégie reagujúce na aktuálnu situáciu, práca s publikom.

V rámci samostatnej výzvy v GP KULTÚRA: Kultúrne podujatia podporí nadácia kultúrne podujatia, ktorých realizátori patria zo svojej podstaty medzi najviac zasiahnutých aktérov kultúrnej a umeleckej sféry. Pozornosť bude venovaná aktivitám, ktoré súvisia s mestskými témami 21. storočia a výzvami, ktoré prináša udržateľný rozvoj. Tento program dáva možnosť za súčasnej pandemickej situácie uvažovať nad variantami výstupov v závislosti od jej vývoja.

V grantovom programe KOMUNITY sa môžu záujemkyne a záujemcovia uchádzať o grant v oblastiach Komunitné aktivity a Komunitné priestory. Oba programy poskytujú príležitosť na podporu a rozvoj komunít pri realizácii svojich projektov vo verejnom priestore, ako aj pri budovaní komunitných priestorov, ktoré prispievajú k prehlbovaniu vzťahu Bratislavčaniek a Bratislavčanov v mestskom prostredí.

Nadácia mesta Bratislavy je moderný a transparentný systém grantovej podpory mesta, ktorý funguje od roku 2020. Jej hlavným poslaním je napĺňať verejné politiky mesta na princípe „predĺženej ruky“, kedy o kvalite projektov rozhodujú renomovaní odborníci a odborníčky. Výhodou je zrýchlenie schvaľovacieho procesu a zavedenie elektronického systému na podávanie žiadostí.

Podrobné informácie o všetkých plánovaných výzvach v roku 2021 aj o samotnej nadácii sú dostupné na stránke https://bratislava.sk/sk/nadacia-mesta-bratislavy a tiež na facebooku Nadácia mesta Bratislavy.

 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

 /1 >> nasledujúci


NAJNOVŠIE VIDEÁ

                                                                          Celý archív

NOVINKY Z TV BRATISLAVA

Dokázali sme sa tu udržať krásnych 14 rokov! (44)
26.2.2021 10:49 | Simona Halamíčková
TV Bratislava, najväčšia regionálna televízia na Slovensku, oslavuje tento rok svoje 14. narodeniny! Február 2007 sa zapísal do histórie svojím vstupom do médií po získaní licencie pre televízne vysielanie. Rok 2007 poznamenal novinkami celé Slovensko i svet. Tento rok priniesol v IT ...


Image in photogallery
Minulý rok v TV Bratislava - najmä nové tváre (503)
19.1.2021 23:34
Minulý rok priniesol TV Bratislava mnoho zmien. Za úspešnosťou a dlhoročným pôsobením na trhu vďačíme dobrým vzťahom. Tie sme prehĺbili v našej redakcii, keď sme poskladali nový tím ľudí, ktorí žijú televíziou a mediálnym dianím. Skladá sa z rôznych typov osobností z rôznych kútov Slovenska.TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam