Od septembra sa do dobrovoľníctva v hlavnom meste zapojilo viac ako 200 detí

27.10.2021 15:03 | Zdroj: BDC

Bratislavské dobrovoľnícke centrum zapája od začiatku školského roka v rámci projektu Výchovy detí k dobrovoľníctvu aj predškolákov z materských škôl, žiakov zo základných škôl a študentov gymnázií. Za necelé dva mesiace pomáhalo neziskovým organizáciám v Bratislavskom kraji 204 detí z 10 školských a predškolských zariadení.

Pilotný projekt Výchovy detí k dobrovoľníctvu realizuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum v spolupráci s pedagógmi jednotlivých školských a predškolských zariadení. „Cieľom zapájania detí do jednoduchých dobrovoľníckych aktivít je predovšetkým dôležitosť pomoci komunite ako aj možnosť vyskúšať si obľúbené aktivity dobrovoľníkov - dospelákov,“ vysvetľuje Michaela Bagalová z BDC.

Projekt sa začína úvodnou Zoznamkou s dobrovoľníctvom na škole, kde sa žiaci a študenti dozvedia základné informácie ako kto je dobrovoľník, kto nezisková organizácia a prečo potrebuje pomoc. Konkrétne informácie o dobrovoľníctve sa môžu neskôr dozvedieť aj prostredníctvom tzv. „živej knihy“, teda z reálneho príbehu dobrovoľníka, ktorý im ho príde osobne rozpovedať.

„Školáci, žiaci a študenti najčastejšie pomáhajú neziskovým organizáciám s maľovaním, čistením a úpravou viniča, revitalizáciou záhrad, výrobou darčekov pre seniorov v zariadeniach ale pridali sa aj k obnove hradu Biely Kameň a úprave Kochovej záhrady,“ dopĺňa Bagalová.
Žiaci zo Základnej školy Dr. Ivana Dérera v Starom meste si prácu vo vinohradoch pochvaľovali, deviatačka Adela: „
Keďže sme deviataci, tak vieme dať tým mladším deťom také, že choďte to robiť, je to zábava. Za prvé ste na čerstvom vzduchu, konečne nie ste len zavretí v škole, keďže je to počas školy, alebo za tým počítačom. Sa cítime lepšie potom, že my sme práve toto robili.“

Hlavnú motiváciu detí majú v rukách pedagógovia. Prečo sa ZŠ Dr. Ivana Dérera rozhodla zapojiť deti do dobrovoľníctva vysvetľuje pani učiteľa Monika: „Pretože si myslím, že ich to osobnostne rozvíja a že vidia iný svet, naučia sa iné veci a naučia sa, že nie sú sami na svete. Niektorým sa to páči, niektorí to nechápu, že prečo musia pomáhať, prečo keď robia nedostávajú za to peniaze. Čiže vysvetľujeme, že nie za všetko sú peniaze a hlavne treba podporiť komunitu a komunitné žitie.“

Do projektu Výchovy detí k dobrovoľníctvu sa môžu prihlásiť všetky školské a predškolské zariadenia v Bratislavskom kraji. Rozsah aktivít ako aj mieru zapojenia jednotlivých tried naplánujeme individuálne podľa možností a záujmu žiakov.


 

Kontakt: Michaela Bagalová

Bratislavské dobrovoľnícke centrum

info@dobrovolnictvoba.sk

+421 918 569 781Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Všetky videá nájdete aj na našom Youtube kanáli, odkiaľ si ich môžete vziať a umiestniť na svoju webovú stránku.


YT kanál TV Bratislava

Staňte sa odberateľom nášho kanála. Ďakujeme :-)


 

Diskusia k článku

 /1 >> nasledujúci


 

INFORMÁCIE Z MESTA

Image in photogallery
Stalo sa 24. 01. 2022 (95)
24.1.2022 09:03
Bratislava hľadá nového riaditeľa pre mestské múzeum, čakať ho budú aj zásadné projekty múzea. Najväčšiu časť po slovenskej majorite v hlavnom meste predstavuje maďarská menšina. Bratislava reaguje na sčítanie obyvateľstva a rozdiel 20 000 ľudí si žiada vysvetliť.
 

NOVINKY Z TV BRATISLAVA

Image in photogallery
Región je bližšie a vie sa o ňom viac (6352)
26.5.2021 23:56 | TVBA
Mediálna scéna sa v dôsledku online internetovému priestoru časom mení. Ale nielen na Slovensku stále je televízne médium najdôveryhodnejší zdroj informácií, kým sociálne siete sú v rebríčku na konci. ...


Image in photogallery
Úspech, na ktorý sme hrdí (4690)
26.5.2021 16:15 | TVBA
Väčšina správ, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život sa deje v regiónoch. Teda presne tam, kde žijeme. Nie sú to vždy bulvárne senzácie a komédia ako vo veľkej politike Sú to niekedy maličkosti ako zasadený ...Sme tu pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje okolie.
Analyzujeme, hľadáme odpovede, témy riešime detailnejšie.
Informujeme pravdivo - stačí sa pozrieť z okna.
Nenapodobňujeme. Sami sme si vybrali, že chceme byť iní - dôvernejší.
Inzercia u nás = vzájomne si pomôžeme rásť.

redakcia@tvba.sk
Produkcia: 0903 638 686

City TV, s.r.o., Prokopova 1, 851 01 Bratislava 
IČO: 35955511,IČ DPH: SK2022066420
Držiteľ licencie pre TV vysielanie TD 142/2014.


redakcia@tvba.sk
Produkcia: 0903 638 686

City TV, s.r.o., Prokopova 1, 851 01 Bratislava 
IČO: 35955511,IČ DPH: SK2022066420
Držiteľ licencie pre TV vysielanie TD 142/2014.
© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam