Párty s kulinárskym dobrodružstvom? S týmito jedlami určite zaboduješ

4.12.2021 11:20 | PR / EFFECTIX

Tematické párty sú skvelým spestrením nielen stretnutia s priateľmi, ale i života ako takého. Prezliecť sa do kostýmov, zahrať si Activity, urobiť si filmový maratón, zažiť kulinárske dobrodružstvo. Práve žúrky s gurmánskou tematikou sa tešia čoraz väčšej obľube: rozšíria horizonty poznania, chutí a vytvoria skvelú atmosféru na nekonečné rozhovory. Ako zahviezdiť ako hostiteľ bez toho, aby si prežíval časový stres a ktoré jedlá by na kulinárskej párty nemali chýbať?


Sushi namiesto jednohubiek

Jednohubky a kanapky sú osvedčenými hitmi našich rodičov. Robila ich teta Marta, robila ich babka, robila ich mama, jej sestra, jednoducho všetci. Sú malé, vyzerajú dobre, vyzývajú na ochutnanie, ale tiež pripomínajú „deväťdesiatky“. Skvelou, modernou, chutnejšou a hlavne pestrejšou alternatívou je sushi.

Sushi s lososom, s tuniakom, s krabími tyčinkami, avokádom, uhorkou, v sezame, v tempura cestíčku, v kaviári. Milióny kombinácii chutí roztancujú milióny chuťových buniek. V kombinácii so sójovkou a ostrým wasabi dostanú každého. Navyše okrem donášky v Bratislave, dnes funguje sushi donáška v Žiline, Košiciach aj Nitre. Takmer všade. A je cenovo prístupná!
 

Svieže wrapy a tortilly

Tortilla s kaktusovými listami, šampiňónmi, pico de gallo, eidamom, avokádom a fazuľovou pastou. Čo povieš na toto? Alebo na wrap s hovädzím mäsom, cheddarom, grilovanou cibuľou, cesnakovou omáčkou, čili papričkami, majonézou a šalátom? Kombinácie chutí, ktoré tvojich hostí katapultujú do gastronomických výšin. Navyše, tortilly a wrapy sa dajú veľmi dobre nakrájať na kolieska, a tak môžu opäť slúžiť ako jednohubky. Dokonalé párty jedlo, z ktorého môže každý ochutnať. Okrem toho, tiež ide o pokrmy, ktoré nájdeš dnes azda v každom meste. Donáška v Nitre? Donáška v Banskej Bystrici? Nie je problém.

Slidre doplnené šalátmi

Ako sa vynájsť, keď chceš na párty aj burgre? Objednať pre každého hosťa plnohodnotnú porciu nedáva veľký zmysel – ekonomický ani degustačný. Odpoveďou sú maličké burgre, ktoré môžeme opäť označiť za akési jednohubky. Volajú sa slidre. Chute od výmyslu sveta, ktoré treba vyskúšať. Bola by škoda zaplniť žalúdok hranolkami.

Čo keby si namiesto nich ako prílohu zvolil šaláty? Tvoji hostia tak sa nebudú musieť zbytočne ovládať a ochutnajú všetko, čo budú chcieť. Falafelový vege slider, slider s jelením mäsom, ale tiež extrémne pálivý slider s čili papričkami a chrumkavou slaninkou. Ich doručenie domov dnes rovnako nie je problém. Donáška v Košiciach? Máš ich mať. Donáška v Martine? Ako by ti kuriér zvonil na dvere.

Vyhnite sa časovému stresu a jedlo si nechajte doviezť

Hostiť kulinárske dobrodružstvo sa dá i bez časového stresu. Stačí si jedlo objednať a nechať doviezť. Dá sa to aj ultra rýchlo. Najlepším dôkazom je donášková služba foodpanda, ktorá zabezpečí donášku jedla a potravín v Bratislave a ďalších 9 slovenských mestách: Žilina, Košice, Banská Bystrica, Nitra, Martin, Prešov, Poprad, Trnava a Trenčín. V priebehu pár minút od vyhotovenia objednávky v podniku máš jedlo doma. Ideš do toho?

Chceš sa presvedčiť o neobyčajnej rýchlosti foodpanda? Objednávaj na www.foodpanda.sk.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Všetky videá nájdete aj na našom Youtube kanáli, odkiaľ si môžete vziať a umiestniť na svoju webovú stránku.

YT kanál TV Bratislava

Staňte sa odberateľom našich videí. Ďakujeme :-)

 


 

Diskusia k článku

 /1 >> nasledujúci


 

INFORMÁCIE Z MESTA

Image in photogallery
Stalo sa 17. 01. 2022 (62)
17.1.2022 08:37
Stovky ľudí protestovali na Hviezdoslavovom námestí proti vojenskej dohode s USA. Väčšina starostov nie je ešte definitívne rozhodnutá, či sa budú opätovne uchádzať o dôveru v komunálnych voľbách. Mestské lesy plánujú pripraviť brožúrku, ktorá sa má týkať zimného prikrmovania. Odvoz a likvidácia odpadu plánuje postaviť najmodernejšiu a najväčšiu kompostáreň na Slovensku. V Petržalke sa vlani narodilo 2 914 detí, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 163 menej. Ružinov zvýšil výšku nenávratných finančných príspevkov v hmotnej a náhlej hmotnej núdzi. Staré Mesto pracuje na tom, aby bola cesta do školy bezpečná.
 

NOVINKY Z TV BRATISLAVA

Image in photogallery
Región je bližšie a vie sa o ňom viac (6070)
26.5.2021 23:56 | TVBA
Mediálna scéna sa v dôsledku online internetovému priestoru časom mení. Ale nielen na Slovensku stále je televízne médium najdôveryhodnejší zdroj informácií, kým sociálne siete sú v rebríčku na konci. ...


Image in photogallery
Úspech, na ktorý sme hrdí (4469)
26.5.2021 16:15 | TVBA
Väčšina správ, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život sa deje v regiónoch. Teda presne tam, kde žijeme. Nie sú to vždy bulvárne senzácie a komédia ako vo veľkej politike Sú to niekedy maličkosti ako zasadený ...Sme tu pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje okolie.
Analyzujeme, hľadáme odpovede, témy riešime detailnejšie.
Informujeme pravdivo - stačí sa pozrieť z okna.
Nenapodobňujeme. Sami sme si vybrali, že chceme byť iní - dôvernejší.
Inzercia u nás = vzájomne si pomôžeme rásť.

redakcia@tvba.sk
Produkcia: 0903 638 686

City TV, s.r.o., Prokopova 1, 851 01 Bratislava 
IČO: 35955511,IČ DPH: SK2022066420
Držiteľ licencie pre TV vysielanie TD 142/2014.


redakcia@tvba.sk
Produkcia: 0903 638 686

City TV, s.r.o., Prokopova 1, 851 01 Bratislava 
IČO: 35955511,IČ DPH: SK2022066420
Držiteľ licencie pre TV vysielanie TD 142/2014.
© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam