logo
Nákupný košík


Hlavné menu

Podporíme dobré projekty, ktoré skvalitnia verejný priestor v Bratislave

30.3.2021 15:43 | Zdroj: Metropolitný inštitút Bratislavy

Metropolitný inštitút Bratislavy a Nadácia mesta Bratislavy chcú spolu s komunitami zlepšiť verejné priestory v miestnych susedstvách. Do konca apríla je vyhlásená grantová výzva Funkčnejšie verejné priestory, z ktorej bude rozdelených 100 000 eur pre udržateľne, inkluzívne a ekologicky zamerané projekty regenerácie a revitalizácie verejných priestranstiev.    

BRATISLAVA. Grantová výzva vznikla ako reakcia na pandémiu, počas ktorej ľudia trávia vo svojich okoliach oveľa viac času ako kedykoľvek predtým a mať funkčné priestory vo vnútroblokoch, v miestnych parkoch alebo kvalitný mobiliár v okolí bytoviek je o to dôležitejšie.  

Výzva je vyhlásená v rámci grantového programu Komunity. Komunity totiž najlepšie poznajú svoje okolie a jeho potreby. 

Aby sa podarilo zlepšiť verejné priestory vo všetkých lokalitách hlavného mesta, budú peniaze na projekty rozdelené rovnomerne do všetkých okresov mesta.  

Čo pomôže, aby bol verejný priestor funkčný?  

MIB postupne tvorí lepšie verejné priestory zásahmi v rôznych mestských častiach v celej Bratislave. Vlani tiež vznikol koncepčný dokument Manifest verejných priestorov, ktorý predstavuje a vysvetľuje hodnoty, na akých chce mesto tvoriť a obnovovať verejné priestory. S pomocou grantovej výzvy chce spolu s obyvateľmi tieto hodnoty a zásahy ešte rozšíriť.  

Čo je funkčný mobiliár pre priestor medzi bytovkami, kde v lete intenzívne svieti slnko? Aké rastliny zadržia viac vlahy aj pre ostatné v predzáhradke?  

Cieľom projektu je, aby si ľudia dokázali kvalitne zútulniť svoje okolie, ktoré je počas pandémie akousi exteriérovou obývačkou. Z grantu môžu záujemcovia vytvoriť priestor na sedenie tam, kde dnes chýba – v predzáhradke, na ihrisku, na opustenom trávniku pri dome, vo voľne prístupnom vnútrobloku. Projekt môžu záujemci nasmerovať na doplnenie či úpravy povrchov pri svojich domoch a bytovkách, kde napríklad vhodným spádovaním povrchu dokážu usmerniť zrážkovú vodu na vhodné miesto a vyrobiť si pred domom dažďovú záhradu. 

Súčasťou výzvy sú odborné konzultácie a koncepčné materiály MIB. Záujemci o grant môžu využiť konzultácie priamo so zamestnancami a zamestnankyňami MIB-u pri tvorbe svojich projektov. Rovnako koordináciu pri vybavovaní potrebnej administratívy a povolení s mestskými časťami, pokiaľ sa projekt bude realizovať mimo mestského pozemku.  

Projekty budú podporené sumami 2 000 eur, 5 000 eur alebo 10 000 eur, pričom pri najvyššej čiastke 10 000 eur budú projekty posudzované prísnejšími kritériami a povinne konzultované s MIB-om.

Grantová výzva je otvorená do 30. apríla 2021. 

Jej znenie nájdete na webe vyhlasovateľa výzvy Nadácie mesta Bratislavy, ďalšie užitočné a praktické informácie na stránkach partnera výzvy Metropolitného inštitútu Bratislavy


 Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 /1 >> nasledujúci


NAJNOVŠIE VIDEÁ

                                                                          Celý archív

NOVINKY Z TV BRATISLAVA

Image in photogallery
Dokázali sme sa tu udržať krásnych 14 rokov! (362)
26.2.2021 10:49 | Simona Halamíčková
TV Bratislava, najväčšia regionálna televízia na Slovensku, oslavuje tento rok svoje 14. narodeniny! Február 2007 sa zapísal do histórie svojím vstupom do médií po získaní licencie pre televízne vysielanie. Rok 2007 poznamenal novinkami celé Slovensko i svet. Tento rok priniesol v IT ...


Image in photogallery
Minulý rok v TV Bratislava - najmä nové tváre (864)
19.1.2021 23:34
Minulý rok priniesol TV Bratislava mnoho zmien. Za úspešnosťou a dlhoročným pôsobením na trhu vďačíme dobrým vzťahom. Tie sme prehĺbili v našej redakcii, keď sme poskladali nový tím ľudí, ktorí žijú televíziou a mediálnym dianím. Skladá sa z rôznych typov osobností z rôznych kútov Slovenska.TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam