V Bratislave sa už nové licencie na herne a kasína nevydávajú

24.11.2021 12:50

Na Slovensku sa nezhoršuje len pandemická situácia, ale aj vývoj v oblasti kamenných herní. Niekde už hazardné odvetvie mestské radnice obmedzili, inde sa to zvažuje, ale sú aj také mestá, kde k tomu ešte nedošlo. Bratislava je v tejto oblasti už medzi mestami, kde budú hazardné prevádzky postupne miznúť. Nové licencie sa tu už nevydávajú. Okrem toho došlo aj k úprave vybraného počtu dní v roku 2022, počas ktorých sa nesmie v hlavnom meste hrať.

Koniec do dvoch až troch rokov

Tvrdé reštrikcie, ktoré majú "vyhnať" kamenný hazard z mesta boli takmer jednohlasne schválené v závere predošlého roka. Od 1. januára 2021 preto v Bratislave platí zákaz hazardu. To však neznamená, že by ste teraz v meste na Dunaji nenašli žiadnu takú prevádzku. Schválené reštrikcie totiž zamedzili vydávaniu nových licencií na prevádzku, pričom tie aktuálne budú platiť až do konca stanoveného obdobia.

Herne či kasína by sa teda po roku 2023, prípadne 2024, už nemali nachádzať v penziónoch, moteloch, hoteloch, v objektoch s obchodmi, službami, kultúrnymi možnosťami, verejnou zábavou či v bytových domoch. Všetko platí pre územie hlavného mesta. Radnica opatrenia prijala v reakcii na petíciu občanov, ktorá obsahovala 104 516 podpisov, z ktorých bolo 73 434 platných.

Obmedzenie aj vo vytýčené dni

Necelý rok od zavedenia obmedzujúcich opatrení pre hazardné odvetvie, prišlo k ďalšej zmene, ktorá bude hranie v Bratislave limitovať. Mestskí poslanci na konci októbra prijali všeobecne záväzné nariadenie, ktoré upravilo vybrané dni, počas ktorých nesmú byť herne či kasína otvorené.

Pôvodne sa na zozname nachádzali aj dni: 1. máj, 8. máj a 5. júl. Tie najnovšie nahradili: Veľkonočná sobota, Veľkonočná nedeľa a 17. november. Zastupiteľstvo túto zmenu schválilo.

Rýchlejší sled schvaľovania zamedzujúcich opatrení po celej krajine nastal po tom, ako bol prijatý novelizovaný zákon o hazardných hrách. Ten dodal miestnym samosprávam väčšie kompetencie, pričom už môžu zrušiť herne bez petície, ktorá bola v minulosti potrebná na prijatie podobných rozhodnutí.

Alternatíva v online priestore

Platné obmedzenia síce nateraz nezrušili hazardné prevádzky v Bratislave, no ich čas sa postupne chýli ku koncu. Obyvateľom hlavného mesta, ktorí preferujú aj tento druh zábavy, tak nezostáva veľa iných možností. Iste, môžu sa presunúť inam, kde takéto opatrenia neplatia. Alebo si vyberú cestu online hrania, ktoré v posledných mesiacoch napreduje.

A to presne z dôvodu pozmeneného zákona o hazardných hrách. Ten totiž zrušil aj monopol štátnej spoločnosti Tipos na prevádzkovanie internetového kasína, čím otvoril trh aj pre súkromný sektor. Túto skutočnosť okamžite využili najmä slovenské stávkové kancelárie. V ich portfóliu vznikli kasíno sekcie, ktoré od svojho spustenia neustále rastú. Počet a druh hier sa zvyšuje, pribúdajú tematické eventy, súťaže či rôzne iné bonusy. Medzi nimi sú aj free spiny za registráciu, ktoré môžete dostať napríklad v DOXXbete casine, Fortuna casine či v SYNOT TIPe.

Čo ponúka online hranie

Nedá sa jasne povedať, či je lepšie kamenné hranie, alebo hranie na internete. Vieme však, že pri voľbe online priestoru nebudete obmedzení otváracími hodinami ani obsadenosťou hracích strojov. Taktiež sa môžete k prostrediu kasína pripojiť odvšadiaľ, kde máte internet a vhodné zariadenie, čo však v tejto dobe v rozvinutom svete má takmer každý.

Výraznejšou odlišnosťou virtuálneho prostredia je možnosť vyskúšať si demo verzie hier. Vďaka tomu si napríklad zahráte automaty zdarma. Presnejšie povedané, s fiktívnym kreditom, ale aj fiktívnou možnosťou výhry. Zmysel tejto funkcie tkvie v tom, že vďaka nej si môžete plne vyskúšať všetky hry kasína, či otestovať výšku stávky, s ktorou sa vám najlepšie bude hrať. A to všetko bez nutnej registrácie.

Zachovanie opatrnosti

Aj keď môže byť alternatíva hrania v online priestore veľmi pohodlná, nemala by za žiadnych okolností presiahnuť hranice voľnočasovej zábavnej činnosti. Tým chceme povedať, že hranie by nikdy nemalo tvoriť ani len časť vášho príjmu. Veľmi ľahko by ste tým seba, ale aj vašich blízkych mohli vystaviť do rizika spojeného napríklad s dlžobami.

Čiže, nikdy si na hranie nepožičiavajte peniaze. Nehrajte, ak máte horšie životné obdobie a ani prehnane dlhý čas vkuse. Robte si prestávky a vyčleňte peniaze, ktoré môžete prehrať. Nikdy neskúšajte vyhrať stratené peniaze späť a ani hrať, ak je vám menej ako 18 rokov. V prípade horšej situácie, čiže ak by vám hazardné aktivity prerastali cez hlavu, sa nebojte využiť služby bezplatnej linky pomoci, diskusie s vašimi blízkymi alebo siahnite až po vylúčení z účasti na hazardných hrách.

Foto: ©welcomia/Fotky&Foto

 


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

 /1 >> nasledujúci


 

INFORMÁCIE Z MESTA

Image in photogallery
Stalo sa 03. 12. 2021 (164)
3.12.2021 08:42
Slovenská pošta upravuje doručovanie niektorých doporučených zásielok a balíkov. Primátor Matúš Vallo s primátormi ďalších hlavných miest V4 diskutovali online s americkými kongresmanmi. DPB by už čoskoro mohol byť prvým dopravcom s flotilou vodíkových autobusov na Slovensku a v Česku.
 

NOVINKY Z TV BRATISLAVA

Image in photogallery
Región je bližšie a vie sa o ňom viac (4430)
26.5.2021 23:56 | TVBA
Mediálna scéna sa v dôsledku online internetovému priestoru časom mení. Ale nielen na Slovensku stále je televízne médium najdôveryhodnejší zdroj informácií, kým sociálne siete sú v rebríčku na konci. Hneď za celoplošnými televíziami ...


Image in photogallery
Úspech, na ktorý sme hrdí (3293)
26.5.2021 16:15 | TVBA
Väčšina správ, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život sa deje v regiónoch. Teda presne tam, kde žijeme. Nie sú to vždy bulvárne senzácie a komédia ako vo veľkej politike Sú to niekedy maličkosti ako zasadený strom či natreté lavičky ...Možnosti sledovania

Prieskum sledovanostiTOPlist


O nás + naše služby

TV BRATISLAVA
City TV, s.r.o.
Prokopova 1
851 01 Bratislava

IČO: 35955511, IČ DPH: SK2022066420
TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.


Produkcia: 0903 638 686    redakcia@tvba.sk


O nás + naše služby

TV BRATISLAVA
City TV, s.r.o.
Prokopova 1
851 01 Bratislava

IČO: 35955511, IČ DPH: SK2022066420
TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.


Produkcia: 0903 638 686    redakcia@tvba.sk
© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam