logo
Nákupný košík


Hlavné menu

Zmena na poste námestníčky primátora hlavného mesta Bratislava

18.2.2021 15:56 | Zdroj: Magistrát HM SR

Na pozícii námestníčky primátora hlavného mesta Bratislava k 1.3. 2021 končí Lucia Štasselová. Lucia Štasselová zastrešovala v tejto pozícii agendu sociálnych vecí, ale najmä viedla novú agendu rozvoja mestského nájomného bývania.

V oblasti sociálnych vecí magistrát vybudoval novú Sekciu sociálnych vecí, ktorej ambasádorom bola námestníčka od začiatkov svojho účinkovania v komunálnej politike. Sekcia dnes kompletne zastrešuje sociálnu agendu, vrátane práce so seniormi, ľuďmi bez domova, sociálne slabšími rodinami, mládežou či mestského terénneho tímu.

V oblasti nájomného bývania Lucia Štasselová viedla spracovateľský tím Koncepcie mestskej bytovej politiky, ktorú dnes schválilo mestské zastupiteľstvo. Za jej napĺňanie bude zodpovedná novovzniknutá Sekcia nájomného bývania. Hlavné mesto Bratislava získalo vďaka pôsobeniu námestníčky Štasselovej po prvýkrát dva zásadné nástroje pre rozvoj mestského nájomného bývania: vlastnú politiku bývania a exekutívnu zložku, ktorá ju bude napĺňať.

Dokument Koncepcia bytovej mestskej politiky sa stane súčasťou pripravovaného nového Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja 2030 (PHSR 2030).

Pod vedením Lucie Štasselovej začala Bratislava po prvýkrát prideľovať náhradné nájomné byty nájomníkom v reštituovaných objektoch a tak napĺňať svoju zákonnú povinnosť. Tiež po prvýkrát dokázalo mesto úspešne čerpať prostriedky zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Počas jej pôsobenia sa zrealizovali po prvýkrát súťaže na mestské bytové domy, rozbehli sa projekty viacerých rekonštrukcií prázdnych chátrajúcich mestských domov a majetkovo-právnych vysporiadaní, vďaka ktorým mesto získa ďalšie nevyužívané budovy vhodné na nájomné byty.

Do ďalších dvoch rokov mandátu súčasného vedenia bude potrebné pridať aj v ďalších agendách. V prvom rade bude potrebné zamerať sa na komplexnú obnovu mesta po korone, najmä vo vzťahu k sektorom najviac zasiahnutým protiepidemiologickými obmedzeniami, bude potrebné viacej pracovať s komunitami a mládežou.

Vzhľadom na svoje skúsenosti, vzdelanie a špecializáciu, Lucia Štasselová na vlastnú žiadosť odchádza, aby sa témam rozvoja mesta a bývania mohla naďalej venovať ako expertka, či už ako členka Komisie pre rozvoj mesta, alebo ako členka poradného panelu pre nájomnéZdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 /1 >> nasledujúci


NAJNOVŠIE VIDEÁ

                                                                          Celý archív

NOVINKY Z TV BRATISLAVA

Image in photogallery
Minulý rok v TV Bratislava - najmä nové tváre (476)
19.1.2021 23:34
Minulý rok priniesol TV Bratislava mnoho zmien. Za úspešnosťou a dlhoročným pôsobením na trhu vďačíme dobrým vzťahom. Tie sme prehĺbili v našej redakcii, keď sme poskladali nový tím ľudí, ktorí žijú televíziou a mediálnym dianím. Skladá sa z rôznych typov osobností z rôznych kútov Slovenska.


Image in photogallery
Bez publika? Ale nie bez kultúry! Pravý Bratislavčan bez kultúry nebude.  (7360)
12.11.2020 21:52
Bratislavské pódiá sú zatvorené a preto udalosti z koncertov a iných kultúrnych podujatí prinášame priamo do vašej obývačky - naživo na TV Bratislava! Zrušené akcie, zatvorené priestory, nezamestnaní a neistí umelci. Kultúrne podujatia sa pred živým publikom nerobia. TV Bratislava ...TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam