logo
Nákupný košík


Hlavné menu

Eva Marková- zakladateľka NO Jeden rodič o aktivitách organizácie

2.9.2019 18:00 | Metro Dnes

Na Slovensku vznikla NO Jeden rodič, ktorá má pomáhať a združovať rodičov, ktorí z rôznych dôvodov zostali na výchovu svojich detí sami. Viac o aktivitách a poslaní organizácie nám porozprávala zakladateľka Eva Marková.


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

 /44 >> nasledujúci


Image in photogallery
O riziku obezity v súčasnej pandémii s Dr. Ľubomírou Fábryovou (34)
15.4.2021 09:11
Prečo každé kilo navyše zvyšuje riziko ochorenia Covid 19, čo hrozí spoločnosti po ročnom lockdowne,i o nutnosti chôdze a pohybu sme sa rozprávali s Prezidentkou obezitologickej asociácie Dr. Ľubomírou Fábryovou.


Image in photogallery
O výrube stromov, búraní vzácnych budov aj o plánoch do budúcnosti hovorí mestský poslanec Matej Vagač (140)
13.4.2021 18:00 | Július Buday
V rámci mesta je predsedom komisie pre kultúru, médiá a ochranu kultúrneho dedičstva a je aj členom komisie cestovného ruchu a územného plánovania.  Inicioval niekoľko uznesení, ktoré systémovo riešili ochranu mestskej zelene, pamiatok a rozvoj kultúry. Pozvanie do štúdia prijal mestský poslanec Matej Vagač.


Image in photogallery
Na Slovanskom nábreží zachránili život  (87)
13.4.2021 11:34
Na 54-ročného Bratislavčana upozornil náhodný občan. Nakoľko postihnutý nedýchal a nedalo sa mu nahmatať pulz, policajti pristúpili okamžite k jeho oživovaniu a to sa im v priebehu krátkej chvíle aj podarilo. Následne privolaní záchranári pacienta previezli do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.


Image in photogallery
Stomiliónová injekcia do cyklotrás (132)
9.4.2021 12:39 | Peter Čambor
Sto miliónov eur, to je suma, ktorú chce Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky nasmerovať z balíka obnovy do zelenej dopravy.


Image in photogallery
Čo prinesie revitalizácia Štrkoveckého jazera? (120)
9.4.2021 08:39 | Simona Halamíčková
Ružinov pripravuje revitalizáciu okolia Štrkoveckého jazera, ktoré patrí k jedným z najvyhľadávanejších miest na oddych na území mestskej časti. Vytvoriť by sa tu malo niekoľko voľnočasových zón, ktoré budú kopírovať zvyklosti návštevníkov.


Image in photogallery
O profesii ilustrátorky s Hedvigou Gutierrez (231)
8.4.2021 11:45
Získala ocenenia za Najkrajšiu knihu Slovenska v roku 2017- za knihu Nebojsa a za Babujagu v roku 2018. Ilustrovala knihy ako Škriatok Bertil, ŇUŇO, Vtáčie dobrodružstvá, Hojdali sa Ježibaby... a ešte oveľa viac. Na svete je aj jej autorská kniha Plecháč Bob o tom, že dôležitý je obsah a nie len to, ako vyzeráme. Aká je profesia ilustrátor, ako sa tvoria postavičky do knižiek ...


Image in photogallery
O novej policajnej stanici či pumptrackovej dráhe hovorí poslanec mestského zastupiteľstva Roman Lamoš (157)
6.4.2021 18:00 | Július Buday
K prioritám jeho volebného programu patrili znižovanie kriminality, či rozvoj zelene. Ako športovcovi a aktívnemu basketbalovému rozhodcovi mu záleží aj na rozvoji športovísk. Dva roky v mestskom zastupiteľstve hodnotí poslanec Roman Lamoš.


Image in photogallery
Agresívna žena chcela spáchať samovraždu (142)
6.4.2021 10:21
Telefonický oznam okoloidúceho občana ozrejmil aktuálnu situáciu polícii, pričom uvádzal, že neznáma žena sa na Starom Moste zrejme pokúša ukončiť svoj život a zároveň okoloidúcich ľudí nielen slovne, ale aj fyzicky napáda. Po príchode na miesto ženu previezli do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.


Image in photogallery
Ľudí, ktorí hľadajú únik v alkohole počas pandémie pribudlo (157)
6.4.2021 10:02 | Dominika Macková
Slováci za minulý rok podľa aktuálnych údajov Európskeho štatistického úradu vypili 12 litrov čistého alkoholu na hlavu. Na alkoholické nápoje ide z domáceho rozpočtu 2,3 percent z celkových výdavkov. Aktuálne je Slovensko v rámci 27 krajín EÚ vo výdavkoch na alkohol na 11. mieste. O tom, prečo pijeme a ako je to s alkoholom v čase pandémie sme sa rozprávali s doktorkou ...


Image in photogallery
Primátor odpovedá - Matúš Vallo (231)
2.4.2021 19:50 | Jozef Hübel
Vitajte pri našej pravidelnej diskusnej relácii Primátor odpovedá, v ktorej  prvý muž Bratislavy odpovedá nielen na moje, ale najmä na Vaše otázky. V tomto roku sa stretávame po druhý raz a keďže už uplynul vyše rok od začiatku pandémie, pýtať sa budem najmä na to, ako táto situácia ovplyvnila život v našom hlavnom meste v rôznych oblastiach. Prostredníctvom telemostu ...


Image in photogallery
Pripomenutie si ukrižovanie a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista s farárom Ľudovítom Pokojným (139)
2.4.2021 18:00 | Peter Čambor
Pripomenutie si ukrižovanie a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, to pre kresťanov znamenajú veľkonočné sviatky, ktoré ani tento rok nebudú také, na aké sme boli po minulé roky zvyknutí. Ako to vnímajú veriaci a čo pre nich znamená toto obdobie, ktoré si pripomínajú kresťania na celom svete. V štúdiu sa na túto tému rozprávali s farárom Ľudovítom Pokojným.


Image in photogallery
Igor Hraško a Veľkonočné tradície (316)
2.4.2021 18:00 | Peter Čambor
Veľkonočné sviatky sú aj oslavou príchodu jari a na Slovenskú ich symbolizuje aj oblievačka, a tradičné slovenské zvyky. Najmä oblievanie našich nežnejších polovičiek stráca v posledných rokoch na popularite. Hlavne vo väčších mestách, na vidieku je to predsa len iné a tam sú tieto zvyky stále silno zakorenené. O tradíciách spojených s veľkou nocou sa teraz budem rozprávať ...


Image in photogallery
Hravý 1. apríl- s M. Domonkosom a S. Vnenkovou (139)
1.4.2021 10:20
Bol v minulosti 1. apríl zábavnejší? A boli sme zábavnejší my- ako spoločnosť? Rozprávame sa s hercom a moderátorom M. Domonkosom a šéfredaktorkou a novinárkou Silviou Vnenkovou.


Image in photogallery
Čo znamená pojem zelená Vrakuňa a ako doplatil cestovný ruch v Bratislave na koronu? Odpovedá mestská poslankyňa Soňa Svoreňová (166)
30.3.2021 18:00 | Július Buday
„Komunálny politik je často obyvateľmi považovaný za Ferda Mravca a s ním spojené „práce všeho druhu“. Samozrejme, kandidáti si za to sčasti môžu aj sami, keď v duchu hesla „sľubom nezarmútiš“ alebo aj „nikto vám nedá toľko ako vám ja môžem sľúbiť“, vykreslia dúhovými farbami úplne všetko, aj to, čo nielen že nevedia ale ani nemôžu splniť. A tak voliči ...


Image in photogallery
Zranený muž bol na políciu agresívny (133)
30.3.2021 10:06
Ležiaci muž na Linzbothovej ulici mal v dôsledku tvrdého dopadu na zem dve krvácajúce rany na zadnej časti hlavy. Hliadka preto kontaktovala pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Zranený muž však namiesto vďaky začal vystupovať agresívne, odmietal komunikovať a slovne policajtov urážal. Počas jeho presunu do sanitky sa dokonca pokúsil napadnúť jedného zo zdravotníkov.


Image in photogallery
Problematické očkovanie (146)
26.3.2021 14:12 | Čambor
Na základe aktuálnej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva nie je zohľadnené prednostné očkovanie pacientov s ťažkých ochorením bez ohľadu na vek pacienta. Nielen o tejto téme sa v štúdiu porozprávam s Máriou Lévyovou z Asociácie na ochranu práv pacientov.


Image in photogallery
O predsudkoch k migrantom a migracii s Danielom Kabom (202)
25.3.2021 11:35
Daniel Kaba je výkonný tajomník platformy pre rozvojové organizácie Ambrela a rozprávali sme sa s ním o predsudkoch k migrantom, o súčasnej situácii v migrácii o tom, čo vedia migranti poskytnúť Slovákom a čo Slovensko migrantom a ešte viac. Sledujte dnes v Metre.


Image in photogallery
Veľkonočné sviatky - viac vody, viac zdravia? (118)
25.3.2021 08:59 | Simona Halamíčková
Ako vyzerajú tie vaše veľkonočné sviatky? Každý ich určite slávi inak. Veľkú úlohu určite zohráva kraj, v ktorom žijete. Ako to vyzeralo v tom našom Bratislavskom kedysi, ako teraz a čo sem kto za tradície priniesol, nám prezradila etnologička - Katarína Nádaská.


Image in photogallery
Separov mindset zvíťazil (11)
24.3.2021 09:29 | Simona Halamíčková
Nastavenie mysle je jednou z najdôležitejších vecí v živote. Separ má za sebou neľahké obdobie, ktoré zvládol aj vďaka pozitívnemu mysleniu. Chvalabohu, všetko dobre dopadlo a my sme sa v štúdiu stretli a porozprávali aj o tom, čo by zmenil, keby vládol nielen na tej hip-hopovej scéne, ale aj politickej. Čo plánuje robiť a ako žije bez jeho povestných "after party" sa dozviete z nášho rozhovoru.


Image in photogallery
Aká je funkcia nočného primátora Bratislavy? (114)
24.3.2021 09:20 | Simona Halamíčková
Síce je nočným primátorom mesta, jeho hlavná činnosť sa vykonáva cez deň. Funkciu zastáva Martin Královič, ktorý nastúpil ako poradca bratislavského primátora pre bezpečnosť. Najväčšie metropoly sveta majú svojho nočného primátora. Naše hlavné mesto už nie je výnimkou.123...85 >>
TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam