Devínska Nová Ves

Základné informácie

Image in photogallery
Starosta si zacvičil pri otvorení novej WORKOUT zóny
18.6.2021 08:50 | Simona Halamíčková
V Devínskej Novej Vsi sme sa zúčastnili slávnostného otvorenia novej WORKOUT zóny. A keďže nemal kto zapózovať na týchto nových "železných kráskach", neobišla táto milá povinnosť samotného starostu - Dáriusa Krajčíra.


Image in photogallery
Na Sandbergu budú intenzívnejšie kontroly, pribudnú aj informačné tabule
5.5.2021 11:38 | Dominika Macková
Sandberg je jedným z najvýznamnejších paleontologických nálezísk na Slovensku a celkovo tu bolo nájdených vyše 300 druhov fosílnych živočíchov.  Počas pandémie tu je zvýšený pohyb ľudí. Nájdu sa aj takí, ktorí porušujú zákazy a svojím správaním ničia túto vzácnu prírodnú rezerváciu.


Image in photogallery
Ktorá mestská časť pomáha Chorvátsku?
10.2.2021 09:26 | Simona Halamíčková
Devínska Nová Ves vyhlásila humanitárnu zbierku pre najviac zasiahnuté oblasti v Chorvátsku po minuloročných zemetraseniach. Mestská časť je totiž známa svojou historicky silnou chorvátskou komunitou, o čom svedčí aj Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku. Zbierka materiálnej pomoci ...


Image in photogallery
Bude tam nakoniec aj bio kúpalisko?
10.2.2021 08:52 | Simona Halamíčková
Rekonštrukcia vodnej nádrže Mlynská je momentálne v plnom prúde. Práce na nej pokračujú a ak by potom mala voda požadovanú kvalitu, mohlo by sa zo zatiaľ bahennej jamy stať bio kúpalisko.


Image in photogallery
Do Devínskej Novej Vsi pozýva starosta Dárius Krajčír
14.12.2020 11:13 | Lukáš Turiak
Staňte sa aj vy turistami vo vlastnom meste! Sledujte sériu rozhovorov so starostkami a starostami bratislavských mestských častí v spolupráci s Bratislava Tourist Board. O Devínskej Novej Vsi nám prezradil viac starosta tejto mestskej časti Dárius Krajčír.


Image in photogallery
V Devínskej Novej Vsi pribudla nová ulica - Vukovarská
17.1.2020 17:50 | Elena Seeber
Názov Vukovarská ulica schválili bratislavskí mestskí poslanci na návrh mestskej časti. K tomuto pomenovaniu prispela skutočnosť, že Devínska Nová Ves je obec s najpočetnejším osídlením chorvátskej menšiny na Slovensku a mesto Vukovar je najväčším symbolom novodobých dejín Chorvátov.


Image in photogallery
Jozef Klačka: Štedrá večera v chorvátskej komunite vôbec nebola štedrá
20.12.2019 17:59
V Devínskej Novej Vsi žije najviac obyvateľov chorvátskej menšiny na Slovensku. Spájajú nás síce spoločné slovanské korene, no vianočné tradície sa predsa len trochu odlišujú. O klasických chorvátskych Vianociach sme sa rozprávali s rodákom z Devínskej Novej Vsi a historikom, s ...


Image in photogallery
Noví predstavitelia samosprávy Devínskej Novej Vsi odštartovali novú komunikačnú kultúru
4.12.2018 18:00 | Metro Dnes
Začiatkom novembra si Slovensko zvolilo v komunálnych voľbách nových zástupcov samospráv. V Devínskej Novej Vsi oficiálne prebral úrad starosta Dárius Krajčír už 27. novembra. Spolu s novými poslanci miestneho zastupiteľstva hneď na druhý deň diskutovali s občanmi a my sme boli pri tom.


Image in photogallery
Bory Mall oslavovali narodeniny zábavou na ľudovú nôtu
4.12.2018 18:00 | Metro Dnes
Devínska Nová Ves žila nedávno nielen stretnutím s občanmi a ich problémami, no i hudbou a zábavou. Je tam totiž nákupné centrum, ktoré oslavovalo narodeniny. Oslavu otvoril folklórny súbor Kobylka z Devínskej Novej Vsi.


Image in photogallery
Dárius Krajčír: Ešte v novembri zvoláme verejné zhromaždenie občanov
16.11.2018 18:00 | Metro Dnes
Televízia Bratislava vám postupne predstavuje nových starostov mestských časti Bratislavy. V Devínskej Novej Vsi dostal šancu Dárius Krajčír.


TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam