Dokázali sme sa tu udržať krásnych 14 rokov!

26.2.2021 10:49 | Simona Halamíčková

TV Bratislava, najväčšia regionálna televízia na Slovensku, oslavuje tento rok svoje 14. narodeniny! Február 2007 sa zapísal do histórie svojím vstupom do médií po získaní licencie pre televízne vysielanie.

Rok 2007 poznamenal novinkami celé Slovensko i svet. Tento rok priniesol v IT viacero významných udalostí, zmien a nových trendov, ktoré majú významný vplyv na každodenné používanie počítačov a Internetu prakticky každým užívateľom. Potvrdilo sa presadenie notebookov, Steve Jobs predstavil a predviedol iPhone – prvý telefón od spoločnosti Apple a nové počítače Mac Pro.

Bratislava v tomto roku otvorila Tunel Sitina, po 27 rokoch výstavby bola otvorená Nová budova Slovenského národného divadla a Slovensko sa v neposlednom rade stalo súčasťou Schengenského priestoru. V tomto roku umrelo i pár významných ľudí ako napríklad Miloš Kováč – slovenský športový komentátor či maliar a pedagóg Ladislav Čech. Avšak Slovensko v tomto roku aj veľa získalo! Médium, ktoré tvorí a vychováva svojich ľudí z celého svojho bratislavského srdca. Vznikli sme my – TV Bratislava!

TV BRATISLAVA začala vysielať v spomínanom roku 2007. Stanica je projektom TV produkčnej spoločnosti Viva Studio s.r.o., ktorú Ing. Mária Urlandová aj spolu s Ing. Silvestrom Ernekom založili v roku 1993 a funguje dodnes. Štúdio úspešne spolupracovalo s STV, známymi komerčnými televíziami, množstvom filmových a televíznych producentov a reklamných agentúr, v SR a v zahraničí. Boli sme pri vzniku televízií, ale aj svedkami zániku odvážnych TV projektov. Udržať sme sa dokázali i napriek silnej konkurencii, v ktorej obstáť, skutočne, nie je jednoduché.

Vyplnili sme prázdne miesto, pretože naše hlavné mesto dovtedy nemalo svoju celomestskú metropolitnú TV. Nielen Majka, ale aj jej spoločník celú svoju profesionálnu kariéru venovali televízií. Nešli do neznáma v oblasti čo televízia organizačne a finančne potrebuje. Kým dovtedy boli ich zákazníkmi známe TV stanice, odvtedy sa ich zákazníkom stali obyvatelia Bratislavy.

 

Majka síce odtiaľto nepochádza, no jej srdce už určite z väčšej časti Bratislave patrí: „Do hlavného mesta som prišla študovať ako 18 ročná Elektrotechnickú fakultu SVŠT a ostala som tu. Narodila som sa na strednom Slovensku v Námestove. Bratislavu mám rada, môj život je tu. Ale nezabudla som ani „rodnú oravienku“, rada sa tam vraciam, žije tam moja mama a veľa príbuzenstva. Podobný osud má veľa rodených Bratislavčanov, ktorí svoj domov našli v Prahe alebo inde v zahraničí kde sa uplatnili. Bratislava mi ponúkla domov a ja sa chcem za tú možnosť odvďačiť.“

Za celý čas svojho pôsobenia televízia obohatila mediálnu scénu svojimi vypracovanými ľuďmi. Tí, ktorí boli pripravení a nastal čas, aby vyleteli z „hniezda“, šíria dobré meno a sú vzorom vo veľkých médiách. Dokázali sme vychovať známe mená ako Katarína Kulová či Rastislav Iliev.

Udržať sa tak dlhý čas na scéne však nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Svoje o tom vie aj režisér seriálu a spolumajiteľ televízie Silvester Ernek, ktorý režíroval najnovší seriál TV Bratislava – Turistom vo vlastnom meste: „Samotné nakrúcanie bolo technicky náročné, museli sme sa prispôsobiť najmä slnku, vetru, čo nebolo vždy jednoduché. Preto sme museli použiť špeciálne svetlá, mikrofóny, rozhovory sme nakrúcali na tri kamery. Napriek tomu, keď fúkalo priveľmi, alebo pršalo, museli sme nakrúcanie odložiť,“ približuje pozadie.

 

Všetko, čo sme spomínali je síce úžasné a úsmevné, avšak je za tým veľa driny a prebdených hodín. Čo je však najpodstatnejšie, neboli by sme tu bez Vás, verných fanúšikov, ktorí pri nás celých 14 rokov stojíte! Za to Vám úprimne a z celého srdca ďakujeme. Zároveň sľubujeme, že urobíme všetko pre to, aby sme tu boli minimálne ďalších 14 rokov pre Vás ako doteraz. Ešte raz veľké ĎAKUJEME, že ste tu s nami.


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článkuImage in photogallery
Región je bližšie a vie sa o ňom viac (2936)
26.5.2021 23:56 | TVBA
Mediálna scéna sa v dôsledku online internetovému priestoru časom mení. Ale nielen na Slovensku stále je televízne médium najdôveryhodnejší zdroj informácií, kým sociálne siete sú v rebríčku na konci. Hneď za celoplošnými televíziami Markíza, RTVS, JOJ a TA3 v  sledovanosti piate miesto zastáva regionálna ...


Image in photogallery
Úspech, na ktorý sme hrdí (2210)
26.5.2021 16:15 | TVBA
Väčšina správ, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život sa deje v regiónoch. Teda presne tam, kde žijeme. Nie sú to vždy bulvárne senzácie a komédia ako vo veľkej politike Sú to niekedy maličkosti ako zasadený strom či natreté lavičky v parku. Občas sa udeje aj niečo väčšie. Postaví sa škôlka, sčítavame ...


Image in photogallery
Dokázali sme sa tu udržať krásnych 14 rokov! (1028)
26.2.2021 10:49 | Simona Halamíčková
TV Bratislava, najväčšia regionálna televízia na Slovensku, oslavuje tento rok svoje 14. narodeniny! Február 2007 sa zapísal do histórie svojím vstupom do médií po získaní licencie pre televízne vysielanie. Rok 2007 poznamenal novinkami celé Slovensko i svet. Tento rok priniesol v IT viacero významných udalostí, ...


Image in photogallery
Minulý rok v TV Bratislava - najmä nové tváre (1713)
19.1.2021 23:34
Minulý rok priniesol TV Bratislava mnoho zmien. Za úspešnosťou a dlhoročným pôsobením na trhu vďačíme dobrým vzťahom. Tie sme prehĺbili v našej redakcii, keď sme poskladali nový tím ľudí, ktorí žijú televíziou a mediálnym dianím. Skladá sa z rôznych typov osobností z rôznych kútov Slovenska.


Image in photogallery
Bez publika? Ale nie bez kultúry! Pravý Bratislavčan bez kultúry nebude.  (9151)
12.11.2020 21:52
Bratislavské pódiá sú zatvorené a preto udalosti z koncertov a iných kultúrnych podujatí prinášame priamo do vašej obývačky - naživo na TV Bratislava! Zrušené akcie, zatvorené priestory, nezamestnaní a neistí umelci. Kultúrne podujatia sa pred živým publikom nerobia. TV Bratislava predstavuje podujatia, ktoré ...123...6 >>

2020

BA kuriér: Viva rádio, TV Bratislava a BA kuriér sú takmer trojičky
https://www.tvba.sk/imageuploads/1637/str9.pdf

INBA: Aký význam dnes majú regionálne médiá
Petržalské noviny: Mária Urlandová šéfuje bratislavskej televízii už 13 rokov

2017

INBA júl-august 2017: 10 rokov TV Bratislava
Petržalské noviny august 2017 - Televízia Bratislava v roku 10. výročia svojho pôsobenia
10 rokov sme tu pre Vás / Metropola január 2017
Počas 10 rokov sa na obrazovke TV Bratislava videlo až 10% obyvateľov Bratislavy / Metropola - apríl 2017
TV Bratislava má novú televíznu grafiku / Mediawatchdog 14.marca 2017
TV Bratislava prešla do HD, vymenila aj grafiku / Medialne.sk - 24.2.2017
M. Urlandová - Skrytá marketingová sila regionálnej televízie, prednáška

2016

Regionálne televízie majú novú asociáciu, chcú posilniť postavenie / Medialne.sk - 7.3.2016
Ministerstvo nalialo státisíce do regionálnych televízií. Kto ich sleduje, ho nezaujímalo / Medialne.sk - 21.1.2016
Boris Kollár nadáva na tendre, ale eurofondy naberá vidlami / SME Transparency International 11.1.2016
Nesrovnal rozdelil PR budget. Dal aj televízii zmietanej v konflikte záujmov / Medialne.sk - 9.3.2016
Ženy v meste: Na miesto šéfky som sa musela vymenovať sama, muži by to neurobili
O mediach.com 2016 - Televízia Bratislava oslavuje 9-te narodeniny a má sa čím chváliť!
Metropola november 2016 - Rozhovor s šéfredaktorkou TVBA Evou Sládkovou
Slovenka 2016: Hlavou múr neprerazíš - rozhovor s M.Urlandovou

Pred 2016

Metropola 2015
Večernik december 2015
Gest 2015: Čo ste o regionálnej televízii nevedeli
Mária Urlandová z TV Bratislava: Znepokojuje ma situácia v žurnalistike / Medialne.sk - 22.12.2011
Len pre ženy 2013: Mária Urlandová si splnila sen o vlastnej televíziíTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam