Minulý rok v TV Bratislava - najmä nové tváre

19.1.2021 23:34

Televízia Bratislava, najväčšia regionálna televízia na Slovensku, denne prináša najnovšie informácie z regiónu. Novinky a rôzne situácie, s ktorými sa počas minulého roka musela vysporiadať celá spoločnosť, neobišli ani ju. TV Bratislava vznikla v roku 2007 a spravodajský servis poskytuje najmä obyvateľom Bratislavy a celého kraja. Neustále sa vyvíja a aj minulý rok zažila extrémne množstvo zmien, s ktorými sa musela vyrovnať. Nový personál, projekty, situácia, ktorá ovplyvnila celý život a v neposlednom rade vzhľad a budovanie interiéru.

Za úspešnosťou a dlhoročným pôsobením na trhu vďačíme dobrým vzťahom. Tie sme prehĺbili v našej redakcii, keď sme poskladali nový tím ľudí, ktorí žijú televíziou a mediálnym dianím. Skladá sa z rôznych typov osobností z rôznych kútov Slovenska.

Michal Domonkos, šialený moderátor (v najpozitívnejšom slova zmysle), ktorý skúmal napríklad využitie a dostupnosť verejných toaliet v našom meste. Okrem toho sa venuje režírovaniu a dabingu, ktorý mu pomáha aj pri moderovaní.

Lukáš Turiak pozná mikrofón aj z inej perspektívy. Je jedným z členov žilinskej kapely Bod Omylu. U nás je hlavnou tvárou projektu Turistom vo vlastnom meste, v ktorom predstavovali starostovia svoje mestské časti.

Renata Špačková, ktorá patrí k najskúsenejším a má za sebou dlhé roky televíznej praxe ako hlásateľka a redaktorka, je ďalšia tvár našej obrazovky. Blízke sú jej najmä „ženské“ témy, a preto jej relácia City Lady bude pokračovať aj v tomto roku.

Dominika Macková k nám prišla so skúsenosťami z rádia, v ktorom svoju výrečnosť výborne zdokonaľovala.

Simona Halamíčková je charakteristická svojím výstredným vzhľadom a outfitmi. Jej reláciu Pozoruhodní a známi navštívili už rôzne zaujímavé tváre, ktoré sme vám ukázali tak, ako ich možno nepoznáte. Na ďalšie sa môžete tešiť aj tento rok!

Novou tvárou v našom tíme je aj produkčná Vladimíra Stoklasová, ktorá má na starosti aj marketing a reklamu.

„Prv, než som sa tu stihla porozhliadnuť, prepukla pandémia. Museli sme sa naučiť pracovať s novými situáciami, lebo hostia nechceli chodiť do štúdia či z rôznych dôvodov prísť nemohli. Naučili sme sa rýchlo na rozhovory využívať Skype a Zoom. Bolo ťažké nachádzať témy na reportáže, keďže sa život zastavil. My sme sa však zastaviť nechceli a keď sme chceli prinášať informácie naďalej, museli sme zmeniť naše myslenie a pozerať sa na veci inak a hľadať témy, na ktoré by sme neprišli keby korona nebola.” Práve takúto situáciu mala nová tvár na poste šéfredaktorky, Silvia Vnenková, ktorej v tých časoch úspešne sekundoval redaktor Július Buday. Vždy našiel témy a pandémia neovplyvnila negatívne priebeh fungovania našej televízie.

Miesto, ktoré mám rád, je nový projekt našej televízie, ktorý zožal veľký úspech. Obľúbili si ho nielen naši moderátori, ale hlavne jej samotní účastníci. Mestských poslancov sme predstavili širokej verejnosti prostredníctvom miesta, ktoré majú radi. Ukázali sme ich predovšetkým ako osobnosti, ľudí, ktorí majú svoje rodiny, prácu a záľuby. Až potom sme ich predstavili ako poslancov, pretože v živote je najdôležitejšie to, akým ste človekom.

Neposlednou novinkou, ktorej sa potešil aj zvyšok tímu – kameramani, zvukári či šéf réžie, je nové zelené plátno v štúdiu, ktoré pridáva na kvalite našich vyrobených produktov.

Zakladatelia televízie - Mária Urlandová a Silvester Ernek - budú na vylepšeniach pracovať spolu s celým tímom aj naďalej.

V novom roku chceme prinášať ďalšie zaujímavé témy, postrehy, relácie a preto vám dávame aj týmto spôsobom možnosť nás kontaktovať s informáciami, ktoré by ste v našom vysielaní privítali. Všetky návrhy nám môžete posielať na e-mailovú adresu redakcia@tvba.sk. Budú pre nás inšpiráciou, ale budeme radi, ak vám budeme môcť vyriešiť aj vaše problémy.

 


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článkuImage in photogallery
Región je bližšie a vie sa o ňom viac (2936)
26.5.2021 23:56 | TVBA
Mediálna scéna sa v dôsledku online internetovému priestoru časom mení. Ale nielen na Slovensku stále je televízne médium najdôveryhodnejší zdroj informácií, kým sociálne siete sú v rebríčku na konci. Hneď za celoplošnými televíziami Markíza, RTVS, JOJ a TA3 v  sledovanosti piate miesto zastáva regionálna ...


Image in photogallery
Úspech, na ktorý sme hrdí (2210)
26.5.2021 16:15 | TVBA
Väčšina správ, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život sa deje v regiónoch. Teda presne tam, kde žijeme. Nie sú to vždy bulvárne senzácie a komédia ako vo veľkej politike Sú to niekedy maličkosti ako zasadený strom či natreté lavičky v parku. Občas sa udeje aj niečo väčšie. Postaví sa škôlka, sčítavame ...


Image in photogallery
Dokázali sme sa tu udržať krásnych 14 rokov! (1027)
26.2.2021 10:49 | Simona Halamíčková
TV Bratislava, najväčšia regionálna televízia na Slovensku, oslavuje tento rok svoje 14. narodeniny! Február 2007 sa zapísal do histórie svojím vstupom do médií po získaní licencie pre televízne vysielanie. Rok 2007 poznamenal novinkami celé Slovensko i svet. Tento rok priniesol v IT viacero významných udalostí, ...


Image in photogallery
Minulý rok v TV Bratislava - najmä nové tváre (1713)
19.1.2021 23:34
Minulý rok priniesol TV Bratislava mnoho zmien. Za úspešnosťou a dlhoročným pôsobením na trhu vďačíme dobrým vzťahom. Tie sme prehĺbili v našej redakcii, keď sme poskladali nový tím ľudí, ktorí žijú televíziou a mediálnym dianím. Skladá sa z rôznych typov osobností z rôznych kútov Slovenska.


Image in photogallery
Bez publika? Ale nie bez kultúry! Pravý Bratislavčan bez kultúry nebude.  (9150)
12.11.2020 21:52
Bratislavské pódiá sú zatvorené a preto udalosti z koncertov a iných kultúrnych podujatí prinášame priamo do vašej obývačky - naživo na TV Bratislava! Zrušené akcie, zatvorené priestory, nezamestnaní a neistí umelci. Kultúrne podujatia sa pred živým publikom nerobia. TV Bratislava predstavuje podujatia, ktoré ...123...6 >>

2020

BA kuriér: Viva rádio, TV Bratislava a BA kuriér sú takmer trojičky
https://www.tvba.sk/imageuploads/1637/str9.pdf

INBA: Aký význam dnes majú regionálne médiá
Petržalské noviny: Mária Urlandová šéfuje bratislavskej televízii už 13 rokov

2017

INBA júl-august 2017: 10 rokov TV Bratislava
Petržalské noviny august 2017 - Televízia Bratislava v roku 10. výročia svojho pôsobenia
10 rokov sme tu pre Vás / Metropola január 2017
Počas 10 rokov sa na obrazovke TV Bratislava videlo až 10% obyvateľov Bratislavy / Metropola - apríl 2017
TV Bratislava má novú televíznu grafiku / Mediawatchdog 14.marca 2017
TV Bratislava prešla do HD, vymenila aj grafiku / Medialne.sk - 24.2.2017
M. Urlandová - Skrytá marketingová sila regionálnej televízie, prednáška

2016

Regionálne televízie majú novú asociáciu, chcú posilniť postavenie / Medialne.sk - 7.3.2016
Ministerstvo nalialo státisíce do regionálnych televízií. Kto ich sleduje, ho nezaujímalo / Medialne.sk - 21.1.2016
Boris Kollár nadáva na tendre, ale eurofondy naberá vidlami / SME Transparency International 11.1.2016
Nesrovnal rozdelil PR budget. Dal aj televízii zmietanej v konflikte záujmov / Medialne.sk - 9.3.2016
Ženy v meste: Na miesto šéfky som sa musela vymenovať sama, muži by to neurobili
O mediach.com 2016 - Televízia Bratislava oslavuje 9-te narodeniny a má sa čím chváliť!
Metropola november 2016 - Rozhovor s šéfredaktorkou TVBA Evou Sládkovou
Slovenka 2016: Hlavou múr neprerazíš - rozhovor s M.Urlandovou

Pred 2016

Metropola 2015
Večernik december 2015
Gest 2015: Čo ste o regionálnej televízii nevedeli
Mária Urlandová z TV Bratislava: Znepokojuje ma situácia v žurnalistike / Medialne.sk - 22.12.2011
Len pre ženy 2013: Mária Urlandová si splnila sen o vlastnej televíziíTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam