Ako trávite voľno počas karantény? Podeľte sa s nami o vaše tipy a nápady

31.3.2020 20:50

K opatreniam, ktoré veľmi účinne spomaľujú šírenie nového koronavírusu, patrí sociálna izolácia. Znamená to, že sú zatvorené školy, škôlky, fitneská, galérie, divadlá, ZOO... A teda väčšina z nás sa zdržuje prevažne doma, resp. na nezaľudnených miestach. Spoznávate sa v niektorej z nasledujúcich výpovedí?

Od chvíle ako bol oznámený prvý prípad nakazenia koronavírusom na Slovensku, priateľka zaradila do pravidelného jedálnička výživové doplnky. Vyzerá to asi tak, že raňajky začíname odporúčanou dennou dávkou B-komplexu – v tejto situácii treba mať pevné nervy a podporovať mentálne funkcie. K obedu si dáme 1 kapsulu vitamínu C Supra a na večer ešte D-čko. Samozrejme, že sa vitamíny snažíme získavať najmä z ovocia a zeleniny, ale spotreba výživových doplnkov sa u nás výrazne zvýšila. Aj keď je karanténa, občas si chodíme zabehať a pravidelne cvičíme aj doma. Skrátka, robíme všetko pre to, aby naša imunita fungovala na 100 percent.“ (Jozef L., Petržalka)

„Máme dve deti a bývame v paneláku. Postupne nám došli nápady, čo s deťmi podniknúť, aby sa nenudili, a kam ísť, aby sme sa vyhli ľuďom. Manželovi, našťastie, napadla výborná myšlienka. Kým doteraz chodil na rybačku sám alebo s kamarátmi, minule na ňu zobral aj nás. Deti s radosťou vyložili udice, zaujímali sa o rybárske navijaky, návnady, nástrahy a spôsoby lovu rýb. Na konci dňa boli unavené a nadšené. Aj keď sme nakoniec žiadnu rybu nechytili, bol to naozaj veľmi vydarený deň a všetci sme si užívali slniečko a spoločné chvíle. Myslím, že táto spoločná rybačka nebola naša posledná, akurát si budeme musieť dokúpiť rybárske potreby pre všetkých členov rodiny.“ (Natália K., Petržalka)

„V blízkosti Bratislavy máme záhradu, tak sa venujem jej a pomaly si rekonštruujem záhradnú chatku. Najskôr som sa spoliehal na prenájom lešenia, ale vzhľadom k situácii som si nakoniec pri opravách vystačil s menším hliníkovým lešením, ktoré som si obstaral ešte pred koronou. Nie som veľmi spoločenský typ, a preto mi karanténa život nejak zásadne nezmenila. Viac ako nákazy koronavírusom som sa obával toho, či mi vystačí materiál, kým opäť otvoria stavebniny. A ešte ma trochu mrzí, že som kúpil lešenie za plnú cenu a nevyužil zľavy, ktoré momentálne fičia. Aj keď teda neviem, kedy by sa ku mne dostalo...“ (Pavol U., Petržalka)

„Zamestnávateľ nám dal možnosť pracovať z domu, tak som ju využil. Dokážem sa lepšie sústrediť ako v kancelárii, ktorú zdieľam s viacerými kolegami. A nemám ani deti, takže ma doma nik nevyrušuje. Uvidíme dokedy, ale zatiaľ si home office pochvaľujem. Viac času ako inokedy nemám.“ (Ľubomír K., Petržalka)

A čo vy? Ako prežívate izoláciu? Akým aktivitám sa venujete? Prípadne ako trávite čas s deťmi a kam chodíte s nimi von? Budeme radi, keď sa o vaše tipy a nápady podelíte s nami, resp. ostatnými divákmi a čitateľmi TV Bratislava v diskusii pod článkom.


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku


TV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlistTV Bratislava, Prokopova 1, 851 01 Bratislava
redakcia@tvba.sk, produkcia: 0903 638 686

TV Bratislava je držiteľom licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.

TOPlist© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam