Čo ste nevedeli o známych značkách detského oblečenia

31.7.2020 17:52

Možno sa rady prechádzate pomedzi regály s detským oblečením a obdivujete, aké sú tie či oné šaty rozkošné. Prípadne kúsok, ktorý vás dizajnovo a kvalitatívne najviac zaujme, kúpite pre svoje dieťa. Zárukou jedinečného dizajnu a kvality býva overená značka. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že za každou značkou sa skrýva história, udalosti alebo konkrétny človek, vďaka ktorému existuje?

Mayoral

K najznámejším značkám detského oblečenia určite patrí mayoral. Značka vytvára módne oblečenie pre deti z celého sveta vo veku od 0 do cca. 16 rokov – kolekcie pre chlapcov, dievčatá a bábätka. V roku 2021 bude oslavovať svoje 80-te výročie. Jej sloganom je „Making Friends“, resp. po slovensky „Získaj priateľov“. Ak si dáte do google prekladača preložiť zo španielčiny do slovenčiny slovo „mayoral“, preklad bude znieť „predák“. V istom zmysle značka predákom skutočne je, aspoň čo sa týka podielu na trhu s detským oblečením. Je trhovým vodcom na Pyrenejskom (Iberskom) polostrove, a jednou z vedúcich spoločností v Európe v rámci tohto sektora.

Keď v roku 1941 založil pán menom Dominguéz Toledo v španielskom meste Málaga skromnú rodinnú firmu na výrobu ponožiek a pančúch, nikto by nepredpokladal, že sa rozrastie na medzinárodnú spoločnosť. V priebehu nasledujúcich rokov sa s pomocou Toledovych potomkov Mayoral premenil na jednu z najvýznamnejších firiem v danom obore. V 60-tych rokoch začala pod vedením tretej generácie výroba detskej módy. Avšak základný kameň pre terajšiu podobu spoločnosti, tak ako ju poznáme dnes, bol položený až neskôr – začiatkom 70-tych rokov založením Mayoral Moda Infantil, teda módy pre deti. Z výrobcu jednotlivých kúskov oblečenia sa tak stal svetový módny dodávateľ. Spoločnosť vedie dodnes v poradí už štvrtá generácia.

Mayoral momentálne zastrešuje viac ako 10 spoločností, zaoberajúcich sa dizajnom, produkciou, marketingom a distribúciou detskej módy. Detským oblečením zásobuje cca. 100 krajín s viac ako 10 000 odberateľmi (skrz sieť 17tich distribučných spoločností s 250timi obchodnými zástupcami) a státisícami konečných zákazníkov. V roku 2018 existovalo 210 Mayoral-filiálok a ich počet stúpa ročne o 10 až 15 čísel.  

Ďalšou zaujímavosťou je, že do skupiny Mayoral Group patrí spoločnosť Dominguez Toledo SA (vzn. 1985), ktorá asi 20 rokov prevádzkovala Mayoral Executive Jet. Ponúkala služby v rámci leteckej prepravy, údržby a manipulácie s lietadlami, predaja lietadiel, leteckého poradenstva a riadenia lietadiel tretích strán, ale aj lekárskych a záchranárskych letov. Lietadlá však slúžili najmä potrebám materskej spoločnosti ako letecké taxi – na presun predajných síl a návrhárov po celej Európe. Hlavnou základňou privátnej leteckej spoločnosti bolo letisko Malaga-Costa de Sol. Jedným z dôvodov založenia tohto podnikania bola aj vášeň vtedajšieho majiteľa firmy pre svet letectva.

Mayoral možno od začiatku považovať za etickú, sociálne zodpovednú, trendovú a kvalitnú značku. A to isté platí aj pre lego wear.

Lego wear

Kto by nepoznal obľúbenú detskú skladačku Lego? Jej fanúšikom sú nielen deti, ale aj mnohí dospelí. Vo svete dokonca existujú celé zábavné mestečká postavené z lega - legolandy. Zábavu v sebe ukrýva aj samotný názov „lego“, odvodený od dánskeho slovného spojenia „let gotd“, čo znamená „hraj sa dobre“.

Spoločnosť Lego bola založená v Dánsku (1932, Billund) chudobným tesárom a podnikateľom Ole Kirk Christiansenom. Do portfólia Lego Group v súčasnosti patrí aj výroba kvalitného voľnočasového a funkčného detského oblečenia. Patent na výrobu farebných kociek získala firma už v r. 1959, ale až od roku 1993 začala ponúkať aj oblečenie pre deti. Samotnú výrobu zabezpečuje, a licenciu značky LegoWear vlastní dánska spoločnosť Kabooki (vzn. 1993).

Oblečenie je určené pre aktívne a šťastné deti, ktoré sa milujú hrať. Vyrába sa vo veľkostiach 68 až 152 (cca. od 9 mesiacov až 12 rokov). Vyznačuje sa unikátnym dizajnom, kombinujúcim módne trendy so zábavou a prvkami z lego sveta. V ponuke sa nachádzajú tričká, mikiny, nohavice a džínsy, bundy, lyžiarske oblečenie, oblečenie do dažďa a rôzne doplnky. A teraz už priamo ku jednotlivým kolekciám, resp. prehľad, o čom vlastne sú deťmi milované animované lego série:

LEGO® Ninjago®

Ninjago je obľúbená séria lego skladačiek, pri ktorých sa všetko točí okolo šiestich nindžov. Títo nindžovia žijú na fiktívnom mieste a sú ovplyvnení čínskymi a japonskými mýtmi. Existujú tri miesta, kde vládne zlo: Ninjago krajina, ostrov Majstra Chena a Tmavý ostrov. Zo skladačkovej série vytvorilo Lego animovanú televíznu sériu, v ktorej nindžovia zažívajú a musia zvládnuť rôzne dobrodružstvá a bojovať proti zlu.

K obľúbeným print motívom patria rôzne lego nindža figúrky, bojujúce s ťažkým samurajským mečom. Ak je vaše dieťa zbláznené do nindžov, istotne mu spravíte radosť tričkom alebo mikinou, resp. vecami inšpirovanými Ninjago svetom.

LEGO® Friends

Taktiež Lego Friends je séria skladačiek, ako aj rovnomenných animovaných príbehov. Príbehy sú určené najmä pre dievčatá. V príbehoch ide o päť kamarátok a ich každodenný život, ktorý žijú a užívajú si ho na fiktívnom mieste menom Heartlake City. V meste sa nachádza veterinárna klinika, kaviareň, salón krásy a oveľa viac. 

Skrz skladačky a seriál boli do Lega Universum zavedené farebné tóny ružovej a fialovej. Tieto farby sú typické aj pre oblečenie LEGO® Friends, navrhnuté špeciálne pre deti od 4 do 12 rokov. Friends obľubujú nielen dievčatá, ale aj chlapci. Print motívy na väčšine kúskoch oblečenia sa sústreďujú na päť priateliek a zdôrazňujú tému priateľstvo.

LEGO® DUPLO®

Lego Duplo stavebné kocky boli špeciálne vyvinuté pre deti od 1,5 do 5 rokov. Kocky sú väčšie, a preto jednoduchšie uchopiteľné. K duplo sérii patria podtémy ako je ZOO, policajti, mesto a doprava. Motívy sú veľmi pútavé pre najmenšie deti a milé.

To isté platí aj o oblečení s touto témou. Oblečenie LEGO® DUPLO® je vyrábané pre vekovú kategóriu od 9 mesiacov až po 3 roky. Strihy sú obzvlášť pohodlné a nechávajú veľa priestoru na voľný pohyb. Výtlačky znázorňujú veselé zvieracie motívy, roztomilé autá alebo graficky znázornené DUPLO® kocky.

LEGO® Star Wars™

K najobľúbenejším lego témam patrí LEGO® Star Wars™. Figúrky a príbehy bazírujú na epizódach rovnomenného filmu Georga Lucasa. Aj z tohto materiálu vyvinulo Lego vlastnú animovanú sériu pre televízie.

Od tričiek, mikín, šortiek až po šiltovky – táto kolekcia Lego Wear ponúka veľký výber odevných kúskov a doplnkov, ktoré sú inšpirované Star Wars. Najvyhľadávanejšími motívmi sú Majster Yoda a Darth Vader.

LEGO® NEXO KNIGHTS™

LEGO® NEXO KNIGHTS™ je známe ako skladačková rada a televízna animovaná séria. Podobne ako Ninjago sa odohrávajú príbehy LEGO® NEXO KNIGHTS™ na fiktívnom mieste plnom mágie. V príbehoch sa hovorí o kráľovstve Knighton, v ktorom obyvatelia žili bezstarostne 100 rokov ako rytieri. No nejde o stredoveký svet, skôr v ňom prevládajú vysoko moderné prvky - existujú tu roboty, počítače aj levitujúce vlaky. Avšak príšery ohrozujú kráľovstvo a rytieri musia proti nim bojovať.

Kolekcia LEGO® WEAR NEXO KNIGHTS™ zobrazuje odvážnych vesmírnych rytierov a nahnevaných útočníkov. Ak je vaše dieťa skutočným fanúšikom Nexo Knights, nájdete tu mnoho výborných motívov, poukazujúcich na odvahu a bojového ducha.

LEGO® Tec

LEGO® Tec označuje multifunkčné outdoorové oblečenie, ktoré v zimnom ročnom období udržuje deti v teple a suchu. Na rad prichádzajú obzvlášť odolné a robustné tech-materiály s dlhou životnosťou . Od zateplených lyžiarskych nohavíc, cez teplé zimné bundy, až po jemné nákrčníky – môžete objaviť široký výber rôznych modelov, ponúkajúcich aktívnym deťom prvotriednu ochranu pred nepriaznivým počasím.  

Značky pre -násť a viacročných

Je vaše dieťa staršie ako vekovo, resp. veľkostne zahŕňa značka Lego Wear? Kvalitné „nike teplaky“ či „puma tenisky“ nájdete na viacerých e-shopoch so športovým oblečením, stačí výraz zadať do google vyhľadávača. Vo voľnom čase, pri športe a neformálnych príležitostiach si mladí ľudia (alebo väčšie deti) radi obliekajú pohodlné a funkčné oblečenie od renomovaných značiek, ako sú napr. Nike, Adidas, Puma, a pod. Jednak im sedí lepšie veľkostne, jednak i štýlovo. Spomínané značky vyrábajú aj detské oblečenie, ale sústreďujú sa najmä na tínedžerov a dospelých.

Prečítajte si tiež: V týchto šatách môžete mať rande aj na svahu!


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print
BOJ PROTI DEZINFORMÁCIÁM =  KOMUNIKÁCIA  CEZ SPOĽAHLIVÉ MÉDIÁ
TV Bratislava je držiteľ licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.
_________________________________________________________________________

BOJ PROTI DEZINFORMÁCIÁM =  KOMUNIKÁCIA  CEZ SPOĽAHLIVÉ MÉDIÁ
TV Bratislava je držiteľ licencie pre televízne vysielanie TD 142/2014.
_________________________________________________________________________© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam