Líder proti poslednému. Slovan cestuje do Liptovského Mikuláša

12.1.2022 14:07 | PR

Piatkové dohrávané 29. kolo najvyššej slovenskej hokejovej extraligy ponúkne súboj tímov z oboch koncov tabuľky. Výhodu domáceho ľadu bude mať outsider tohto zápasu z Liptovského Mikuláša, kam zamieri Slovan Bratislava. Pre oba tímy sú body stále cenným artiklom, keďže ani jeden z nich nemá zatiaľ takmer nič isté.

Náročné obdobie

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa vymanili z negatívnej série piatich prehraných duelov, keď minulý štvrtok zvíťazili nad Banskou Bystricou v pomere 5:2. Na tento triumf sa im však nepodarilo nadviazať v nasledujúcom vystúpení, keď hostili popredný tím extraligy. Zvolen si z domáceho ľadu Liptákov odniesol víťazstvo po výsledku 5:2.

Liptáci už priamo súperia vlastne len s Novými Zámkami, aj keď ešte v ich relatívne reálnom dosahu je aj Trenčín. Cieľom je umiestnenie na predposlednej priečke, vďaka ktorému by nemuseli hrať baráž o zotrvanie v najvyššej súťaži. Ich priamy konkurent v tomto boji však dvakrát prekvapivo a naplno v posledných dňoch bodoval a to má ešte jedno stretnutie k dobru.

Novozámocká facka

Sezóna Slovana sa zatiaľ dobre vyvíja. Bratislavčania sa držia na čele extraligy, kde si vybudovali päťbodový náskok pred druhým Zvolenom. Slovanisti sú na dobrej ceste za celkovým víťazstvom v základnej časti. Na to, aby tento úspech dosiahli, potrebujú byť čo najviac stopercentní. Túto ambíciu sa im však už dvakrát za posledné týždne nepodarilo naplniť. A vždy za to mohli Nové Zámky.

Predposledný tím extraligy najprv obral Slovan o všetky body v predsilvestrovskom zápase na jeho ľade. Rovnaký úspech zopakoval v uplynulý víkend na svojej pôde, keď opäť zdolal lídra súťaže o gól. Tieto body zaiste Slovan neplánoval stratiť, no stalo sa. Pred poslednou prehrou bratislavského mužstva však hráči s orlom na hrudi uspeli po gólovej prestrelke 7:5 s Nitrou, čím ukázali veľkú ofenzívnu chuť. Ale tú si nepreniesli do duelu s Novými Zámkami.

Hostia s jasným cieľom

Nič iné ako víťazstvo si hokejisti Slovana z Liptovského Mikuláša nechcú odniesť. Bookmakeri im dávajú za pravdu, čo ukazuje aj jasný kurz v Tipsporte, kde na ich triumf vypísali hodnotu 1,40. Fanúšikovia kurzového stávkovania si však na svoje prídu aj v iných spoločnostiach, no všade narazia na nízke číslo reprezentujúce výhru hostí.

V doterajších piatich vzájomných konfrontáciách sa Slovan tešil štyrikrát, pričom jeden z týchto triumfov vybojoval až po predĺžení. Na to, že ide o zápas jasného favorita s outsiderom sú výsledky až na jeden prípad dosť vyrovnané. Trikrát uspeli Slovanisti len o gól a raz zvíťazili s trojgólovým náskokom. Liptovský Mikuláš pri jedinom doterajšom víťazstve nad Bratislavčanmi strelil až päť gólov. Na svojom ľade v predošlom roku vyhral 5:4.

Gólové hody?

Keď si sčítame góly z doterajších vzájomných stretnutí oboch celkov, zistíme, že vždy bola prekonaná hranica piatich presných zásahov, pričom až štyrikrát sme sa dostali aspoň na hranicu siedmich presných zásahov. Vo Fortune prekonanie tejto hranice ohodnotili odborníci kurzom 1,62, čo značí, že prestrelku si pripúšťajú aj teraz.

Mohol by strelcom Slovana - Harrisovi s Rapuzzim zvlhnúť pušný prach? Obaja majú na konte po šestnásť gólov. Proti poslednému tímu chcú rozhodne pridať ďalšie. V Tipsporte na ich presný zápas vypísali hodnoty 2,00 a 2,10.

Všetko hrá v prospech Slovana

Belasí by si na Liptov mali ísť po víťazstvo. Zjavne to nebude také jasné, ako ukazujú predpoklady. Veď aj kurz na hostí sa približne o 0,05 bodu už v niektorých kurzových ponukách, ako napríklad vo Fortune, zvýšil. Domáci sú vo výsledkovej kríze, no doma prehrali z posledných šiestich duelov len dva. Keďže ich však v tomto týždni na ich ľade zdolala Banská Bystrica, očakáva sa, že minimálne podobný recept použijú aj Slovanisti.

Fanúšikovia, ktorí by už mali zavítať aj na tribúny zimného štadióna, by sa však mohli tešiť na pekne gólový duel. Slovanu sa vonku tiež dosť dobre darilo, no sériu piatich výhier im už prestrihli spomínané Nové Zámky. Ak by sa v Liptovskom Mikuláši schyľovalo k výsledkovému prekvapeniu, môžete naň reagovať cez LIVE tipovanie. Rozbehnutý Slovan si však takýto scenár nechce určite ani len pripustiť.

Foto: ©vencav/Fotky&Foto


Fotogaléria
Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print


Všetky videá nájdete aj na našom Youtube kanáli, odkiaľ si ich môžete vziať a umiestniť na svoju webovú stránku.


YT kanál TV Bratislava

Staňte sa odberateľom nášho kanála. Ďakujeme :-)


 

Diskusia k článku

 /83 >> nasledujúci


Image in photogallery
Bratislava sa venuje situácii v oblasti nájomného bývania (383)
13.1.2022 15:58 | Zdroj: TS HMSR
Rekonštrukcie starších mestských bytov, vlastná výstavba, ďalšia vyhlásená architektonická súťaž na nájomné bytové domy, aj naštartovanie inovatívnej spolupráce s developermi. Hlavné mesto podniká kroky na rozširovanie kapacity mestských nájomných bytov a zvýšenia dostupnosti ...


Image in photogallery
Bude realizovaná technická štúdia, ktorá stanoví konkrétne technické riešenie ... (570)
13.1.2022 15:51 | Zdroj: HM SR
Hlavné mesto Bratislava v rámci príprav projektu električkovej trate v Novom centre uskutočňuje výber dodávateľa, ktorý na základe realizovaných simulácií prechodu električky okolo divadla a v spolupráci so Slovenským národným divadlom uskutoční meranie hluku a vibrácií priestorov ...


Image in photogallery
Líder proti poslednému. Slovan cestuje do Liptovského Mikuláša (469)
12.1.2022 14:07 | PR
Piatkové dohrávané 29. kolo najvyššej slovenskej hokejovej extraligy ponúkne súboj tímov z oboch koncov tabuľky. Výhodu domáceho ľadu bude mať outsider tohto zápasu z Liptovského Mikuláša, kam zamieri Slovan Bratislava. Pre oba tímy sú body stále cenným artiklom, keďže ani jeden ...


Image in photogallery
Petržalka spustila oficiálnu finančnú zbierku na pomoc ľuďom zasiahnutých ... (606)
27.12.2021 12:25 | Zdroj: MČ Petržalka
Prvými 1500 eurami prispela samotná mestská časť. Zbierka potrvá do 23. februára a prispieť môže každý akoukoľvek sumou priamo na bankový účet samosprávy. Ničivý požiar, ktorý vypukol v noci z 20. na 21. decembra v jednom z bytov na Andrusovovej ulici 8 v Petržalke, zanechal ...


Image in photogallery
Cestujúci v prímestskej doprave v BA kraji sa budú v januári voziť zadarmo.  (495)
18.12.2021 00:06 | Zdroj: BSK
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) tým kompenzuje výpadok spojov, ktorý vznikol nástupom nového dopravcu. Služba bude financovaná z pokuty, ktorú kraj vystavil spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions. „Obyvateľom kraja som dal verejný prísľub, že dopravcovi vyrubíme pokutu za neplnenie ...


Image in photogallery
Únia miest Slovenska podporuje iniciatívu „Poďakovanie zdravotníčkam a zdravotníkom“ (726)
16.12.2021 19:46
Únia miest Slovenska podporuje iniciatívu „Poďakovanie zdravotníčkam a zdravotníkom“, ktorú organizuje a šíri občianska iniciatíva Spolupráca pre Slovensko. Sú to naše lekárky, lekári, naše sestričky, zdravotní pracovníci, ktorí v týchto náročných časoch reálne nasadzujú ...123...39 >>


redakcia@tvba.sk
Produkcia: 0903 638 686

City TV, s.r.o., Prokopova 1, 851 01 Bratislava 
IČO: 35955511,IČ DPH: SK2022066420
Držiteľ licencie pre TV vysielanie TD 142/2014.


redakcia@tvba.sk
Produkcia: 0903 638 686

City TV, s.r.o., Prokopova 1, 851 01 Bratislava 
IČO: 35955511,IČ DPH: SK2022066420
Držiteľ licencie pre TV vysielanie TD 142/2014.
© Copyright 2011 Televízia Bratislava | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam